Skocz do zawartości

1.5 dCi po 2014 - poprawili coś?


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Tak sobie patrzę na auta poleasingowe i nadal auta z tymi silnikami są dość nisko wyceniane.

Czy one nadal tak się sypią jak kiedyś? Czy coś poprawiono w konstrukcji?

Ja mialem w dusterze i przez 55 czy 60 tys km silnik byl bez zarzutu. Mialem poliftowego 2015r.  Olej zmienialem co 15 tys i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, johnson napisał:

Ja mialem w dusterze i przez 55 czy 60 tys km silnik byl bez zarzutu. Mialem poliftowego 2015r.  Olej zmienialem co 15 tys i tyle

 

O ile pamiętam, to tam chyba panewki siadały przy około 150tyś km, więc miałeś jeszcze zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Tak sobie patrzę na auta poleasingowe i nadal auta z tymi silnikami są dość nisko wyceniane.

Czy one nadal tak się sypią jak kiedyś? Czy coś poprawiono w konstrukcji?

 

Próba może zbyt mała, bo tylko kilka sztuk z przebiegami 80-240 tys, w żadnym nie było usterek z silnikiem (megane III). Nie słyszałem również by były jakieś specjalne problemy z tymi silnikami po 2013r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jareczekmtb napisał:

Ja od niedawna posiadam , póki co odpukac :oki: , zobaczymy dalej , spalanie :ok:, auto to Megane 3 

 

I jak sobie radzi z tą budą? Jaką masz wersję? 110KM? Ile masz najechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w domu była meganka 3 kombii w wersji bose i nawet fajnie to jeździło jak na tak mały silnik w kompakcie...spalanie nieduże...

tylko to był model z przed 2014 i tam przy 30 kilku tysiącach kilometrów był wymieniany silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ppmarian napisał:

2013 kangoo 1.5 dci 110KM zakonczyl swoja sluzbe u mnie z przebiegiem 96kkm ....na 3. silniku

wysłane z tel.
 

 

8] Ok... Wyleczyłeś mnie skutecznie z tego pomysłu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ja napisałem gdzieś w innym wątku, że wymieniam olej zawsze co 10 kkm, niezależnie od tego co piszą w instrukcjach i mówią w ASO i podałem przykład dCi to zostałem zjebany, że wszyscy wymieniają zgodnie z ASO i silniczki pracują jak zegarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.