Skocz do zawartości

Duszący się silnik spalinowy


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawił się problem w spalinowej dmuchawie do liści. Po ok 10min pracy i puszczeniu obrotów nie chce się wkręcić na obroty, taki specyficznych odgłos dławienia się. Pomaga przełączenie na ssanie na chwile + gaz lub powolne zwiększanie obrotów czasami załapie. Jak już się rozkręci to trzyma obroty.

Dmuchawa ma kilka lat, ale używana od roku. Sprawdziłem świecę - ok, paliwo jest, filtr powietrza czysty.

W czym może być problem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza - czyściłem, ale był czysty.

Całość jest oczywiście ciepła / nagrzana jak objaw występuje.

Muszę jeszcze sprawdzić /zmienić paliwo, bo tak jakby problem powstał jak zatankowałem ostatnio "do pełna" przygotowaną mieszanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gaźnik (Walbro) to łatwo się czyści i reguluje ? Można to samemu ogarnąć czy trzeba jakiś serwis do tego ?

 

Mam też kosę spalinową NACa, która ma 10 lat i pracowała znacznie więcej, tam do niczego się nie dotykałem, nawet nie wiem gdzie jest gaźnik, dlatego trochę mnie dziwi, że po roku w porządnej, amerykańskiej dmuchawie coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sherif napisał:

Ten gaźnik (Walbro) to łatwo się czyści i reguluje ? Można to samemu ogarnąć czy trzeba jakiś serwis do tego ?

 

Mam też kosę spalinową NACa, która ma 10 lat i pracowała znacznie więcej, tam do niczego się nie dotykałem, nawet nie wiem gdzie jest gaźnik, dlatego trochę mnie dziwi, że po roku w porządnej, amerykańskiej dmuchawie coś się dzieje.

walbro musisz myć w myjce ultradzwiekowej..regulacja serwisową, łatwo nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

Ten gaźnik (Walbro) to łatwo się czyści i reguluje ? Można to samemu ogarnąć czy trzeba jakiś serwis do tego ?

 

Mam też kosę spalinową NACa, która ma 10 lat i pracowała znacznie więcej, tam do niczego się nie dotykałem, nawet nie wiem gdzie jest gaźnik, dlatego trochę mnie dziwi, że po roku w porządnej, amerykańskiej dmuchawie coś się dzieje.

U siebie w NAC mam dwie śruby i nimi kręcę - jedna to obroty biegu jałowego (wychylenie przepustnicy) druga to skład mieszanki.

Też potrafi mi się dusić, gdy zimna. Słabo też odpala - trzeba kilka razy próbować. Musze jeszcze nad nią popracować ;]

Nie masz w tamtym sprzęcie jakichś śrub regulacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rwIcIk napisał:

U siebie w NAC mam dwie śruby i nimi kręcę - jedna to obroty biegu jałowego (wychylenie przepustnicy) druga to skład mieszanki.

Też potrafi mi się dusić, gdy zimna. Słabo też odpala - trzeba kilka razy próbować. Musze jeszcze nad nią popracować ;]

Nie masz w tamtym sprzęcie jakichś śrub regulacyjnych?

U mnie sytuacja odwrotna, odpala dobrze. Dusi się po nagrzaniu i wchodzeniu na obroty.

Jedna śrubka jest jakby na przepustnicy i odsuwa linkę gazu, więc pewnie to "wolne obroty", dwie kolejne obok siebie są w takim kołnierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sherif napisał:

U mnie sytuacja odwrotna, odpala dobrze. Dusi się po nagrzaniu i wchodzeniu na obroty.

Jedna śrubka jest jakby na przepustnicy i odsuwa linkę gazu, więc pewnie to "wolne obroty", dwie kolejne obok siebie są w takim kołnierzu.

te dwie pozostałe myszą mieć oznaczenie L oraz H

jedna jest od składu mieszanki na niskich obrotach {L}

druga jest od składu mieszanki na wysokich obrotach {H}

 

tak naprawdę masz możliwość regulacji w zakresie jakieś 1/3 obrotu (oczywiście możesz kręcić więcej ale nie będzie to dobrym pomysłem)

 

sprawdź jeszcze czy dysze są na śrubokręt czy nie są przypadkiem na tak jakby wieloklin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4thelement napisał:

 

tak naprawdę masz możliwość regulacji w zakresie jakieś 1/3 obrotu (oczywiście możesz kręcić więcej ale nie będzie to dobrym pomysłem)

 

Ja nie kręcę więcej jak 1/8 obrotu na raz i sprawdzam jak działa w pełnym cyklu od zimnego startu :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.