Skocz do zawartości

czym to skleić


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

awarii uległa nam budka od wózka dziecięcego, a dokładnie ten plastikowy element zaznaczony na czerwono (z naszej winy więc reklamacja nie wchodzi w grę).

Częsć do wózka praktycznie nie do zdobycia

dodatkowo - przynitowana do ramy wózka na stałę...

Próbowałem złapać to klejem dwuskładnikowym "dragon" ale przy pierwszym kontakcie - plastik odpada jak by kleju w ogóle nie było.

problemem jest to, że na tym elemencie skupia się dość duże przeciążenie, zarówno podczas składania wózka jak i przy ruszaniu samą budką.

czy jest jakaś szansa na sklejenie tego badziewia?

 

 

664400_2813150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by ten element wymontować i gdzieś w niewidocznym normalnie miejscu jest oznakowanie? Powinno być.

Tak w ciemno to loteria. Polipropylenu np. skutecznie nie skleić chemicznie. Tylko spawanie. Inne tworzywa różnie. Jedne łatwiej inne trudniej się skleja.

Ogólnie jeśli próbowałeś już jakimś cjanoakrylowym to teraz będzie gorzej bo jest warstwa, która uniemożliwia dobre sklejenie chemiczne. Trzeba to jakoś zedrzeć. Mozolna robota.

Czarno to widzę.

Możesz zawieźć do fachowca, który spawa zderzaki itp. Być może od razu pozna co to za tworzywo? Myślę, że w tej sytuacji tylko spawanie może być trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Joki napisał:

Pewnie trzeba by ten element wymontować i gdzieś w niewidocznym normalnie miejscu jest oznakowanie? Powinno być.

Tak w ciemno to loteria. Polipropylenu np. skutecznie nie skleić chemicznie. Tylko spawanie. Inne tworzywa różnie. Jedne łatwiej inne trudniej się skleja.

Ogólnie jeśli próbowałeś już jakimś cjanoakrylowym to teraz będzie gorzej bo jest warstwa, która uniemożliwia dobre sklejenie chemiczne. Trzeba to jakoś zedrzeć. Mozolna robota.

Czarno to widzę.

Możesz zawieźć do fachowca, który spawa zderzaki itp. Być może od razu pozna co to za tworzywo? Myślę, że w tej sytuacji tylko spawanie może być trwałe.

podpytam mailowo w paru zakładach czy w ogóle podejmą się takiego spawania

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, janusz napisał:

Ja uratowałem parę plastików wgrzewając (wtapiając) metalowy drut lub kilka w dwie połówki pękniętego plastiku. Używałem do tego lutownicy transformatorowej. Jak będziesz zainteresowany to w domu z kompa mogę napisać więcej.

 

 

Ja też tak robię. Trzeba wtopić lub wwiercić zbrojenie do środka. Potem można skleić lub zgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2017 o 18:31, bb_maciek napisał:

awarii uległa nam budka od wózka dziecięcego, dodatkowo - przynitowana do ramy wózka na stałę...

Próbowałem złapać to klejem dwuskładnikowym "dragon"

czy jest jakaś szansa na sklejenie tego badziewia?

 

Nity się rozwierca i jazda... :oki: klejenie może nie być skuteczne bez dołożenia "łatki". Ja bym to wymienił na jakiś zawias nożycowy https://www.google.pl/search?dcr=0&biw=1366&bih=659&tbm=isch&sa=1&q=zawias+nożycowy&oq=zawias+nożycowy&gs_l=psy-ab.3..0l3j0i24k1.48787.54437.0.55812.15.15.0.0.0.0.244.2510.0j4j8.12.0....0...1.1.64.psy-ab..3.12.2496....0.ndWMeea561I#imgrc=_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, dzięki za pomoc i wskazówki.

udało mi się skontaktować z dystrybutrem marki i okazało się, że mają ten element do załatwienia :ok:

także już zamówiony i ma być w przyszłym tygodniu.

dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.