Skocz do zawartości

Z czego teraz robią opony?


Piotr_M

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

To chyba wogole przywilej opon "eco" jest.

 

Ja tam nie wiem, nie używam. Wolno się podobno zużywają (fakt, te też bieżnika miały mnóstwo), ale nie ma przyczepności, a ja raczej nie preferuję jazdy o kropelce, chociaż staram się ekonomicznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ZUBERTO napisał:

To chyba wogole przywilej opon "eco" jest.

Tjaaa - szybko ulegają biodegradacji :phi:

Kiedyś miałem w Pandzie opony z napisem Eco - chyba to był nawet Continental. To był dramat - twarde jakby były plastikowe, na mokrym ślizgały się jakbym na łyżwach jechał, a po 5 latach boki miały tak spękane, jakbym jeździł na nich odkąd się na tym świcie pojawiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, futrzak napisał:

 

Spoko, marka premium, Michelin (któryś eco, od nowości w Focusie) - w 6 chyba roku wygoniony z przeglądu za stan opon. Popękane chyba wszędzie. Samochód mało eksploatowany i w normalnych warunkach :hehe:

Michelin tak mają. Miałem w GP fabrycznie założone, po 4 latach wyglądały jak inne po 10... Ostała się jedna na kole zapasowym, wygląda ładnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 23:05, Piotr_M napisał:

 

 

 

Zastanawia mnie to poważniejsze uszkodzenie:

img_20171102_201719.jpg.7990e11d911ad2495eb21af4c83d710d.jpg

 

 

To zobacz jak potrafi pęknąć Continental i auto jedzie dalej na oponie  🤔a zorientowalem się tylko dlatego ze nie moglem dopompowac koła bo wydawało mi się że jest trochę za mało powietrza i pojechałem dopompowac,oczywiście czujniki w kołach mialem wyłączone :(

Dot 1315 a stało sie to jakieś 6-mcy temu,wiec opona śmiało powiem nowa 

IMG_20171107_180443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dyniek000 napisał:

To zobacz jak potrafi pęknąć Continental i auto jedzie dalej na oponie  🤔a zorientowalem się tylko dlatego ze nie moglem dopompowac koła bo wydawało mi się że jest trochę za mało powietrza i pojechałem dopompowac,oczywiście czujniki w kołach mialem wyłączone :(

Dot 1315 a stało sie to jakieś 6-mcy temu,wiec opona śmiało powiem nowa 

 

Wiesz, to wygląda na niezbyt głębokie przecięcie opony, ewentualnie wadę produkcyjną. W oponie z początku to przecięte zostało wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

 

Z tego co pisałeś, jakieś ciśnienie trzymała, to i i tak dużo :ok:

Ciśnienia nie bylo wcale po prostu niski profil i sztywna ściana opony 225/45/17 a auto 1400kg ,opona byla na tyle ,sam byłem zdziwiony bo trzymalo jak runflat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dyniek000 napisał:

Ciśnienia nie bylo wcale po prostu niski profil i sztywna ściana opony 225/45/17 a auto 1400kg ,opona byla na tyle ,sam byłem zdziwiony bo trzymalo jak runflat 

Widać napis SSR:

https://www.continental-tires.com/car/technology/extended-mobility-main/ssr

The SSR system is a runflat technology developed by Continental especially for low section tires, which still keeps the tires compatible with all standard rims.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joki napisał:

Widać napis SSR:

https://www.continental-tires.com/car/technology/extended-mobility-main/ssr

The SSR system is a runflat technology developed by Continental especially for low section tires, which still keeps the tires compatible with all standard rims.

Nie wnikałem w to gość mnie skręcił i wziąłem 504zł za sztukę ,wiecej nie popelnie takiego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.