Skocz do zawartości

KIA Cee'd 2018


Filipfm

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, iwik napisał:

 

Im więcej takich opinii czytam, tym bardziej osuwam plan zakupu nowego auta, mając do wyboru w rozsądnych pieniądzach jakieś wolnossące 1.6, które "nie jedzie" vs 1.0 które "nie jedzie" trochę mniej...

Wolę moje 2.0 144KM, które może też "nie jedzie" i pali 12l, ale za to robi to "z godnością" jak przystało na R6 :hehe:

Z tydzień temu UDAŁO MI SIĘ uzyskać spalanie średnie 10.0 - myślałem, że to niemożliwe. Same krótkie przejazdy na zimnym silniku. Jedyny dłuższy w koszmarnym korku - średnia prędkość 13 km/h (uwzględniając odcinek bez korka).

A mam turbobenzynę 1.8 w starej technologii.

Dla kontrastu - ostatnio przejazd 25 km, trochę miasta, trochę Trasy Siekierkowskiej - spalanie 6,6.

Inna jazda - bez korków, ale co chwila światła - po rozpędzeniu się pokazuje średnie 7.5, po zatrzymaniu się na kolejnych światłach - 7.4. I tak w kółko. Czyli spalam właśnie tyle przy takiej szarpanej jeździe.

 

No ale nie mam godności R6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kemosabe napisał:

Dla mnie takie odstające tablety są brzydkie po prostu. W Peugeocie jest fajnie wkomponowany.

 

Napiszcie proszę - i nie ma w tym zapytaniu żadnej ironii - w czym taki tablet jest wygodniejszy i bardziej funkcjonalny od tradycyjnego radia i sterowania nim i komputerem pokładowym w kierownicy? Poza funkcją nawigacji oczywiście (przy czym zwykle - jeśli nie ma ona dostępu do sieci to i tak podpina się telefon).

 

Moje zdanie jest takie, że jak jadę to i tak nie patrzę na ten wyświetlacz - a jak stoję to po co mam na niego patrzeć?

Obsługa radia - w kierownicy + wyświetlacz między zegarami

Obsługa systemu głośnomówiącego - w kierownicy

Obsługa komputera pokładowego - w kierownicy + wyświetlacz między zegarami

Obsługa tempomatu - w kierownicy + wyświetlacz między zegarami

Obsługa ogrzewania i klimatyzacji - pokrętła

 

Do czego w takim razie służy taki tablet? Jaka jest jego realna użyteczność? 

 

Podkreślam jeszcze raz - nie ma w moim pytaniu ironii, tylko ciekawość, gdyż codziennie jeżdżę autem bez takiego ekranu a od czasu do czasu gdy mam okazję jechać autem z takim wyposażeniem, to poza tym że jest wygodniejsza nawigacja (chociaż nie monitorująca w Polsce ruchu ulicznego) i tym ładniej wyglądają wyświetlane informacje nie widzę jego zastosowania jakoś. Ale może czegoś po prostu nie zauważam?

Popieram, mam w VC taki wyświetlacz:

 

VectraC.jpg&h=440&w=850&zc=1

 

I uważam, że to jest maks co potrzeba, a i tak rzadko na niego spoglądam. Aczkolwiek wkomponowanie wyświetlaczy w deskę Opel dość dobrze opanował - poczynając od Astry F/Vectry A/Omegi B aż po dziś dzień. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2018 o 09:12, ppmarian napisał:


A co to umieć przy automacie i to 8biegowym?

Finał jest taki: 11.8 vs 10.3 dla "nowej technogi" vs "stary kibel"

wysłane z tel.
 

Dziwne - ten sam silnik, tylko z starym automatem 6AT ma moja mama w bardziek kwadratowym aucie - seria 2 - to vanovate.

Jezdzi 2km w jedna i 2 kn w druga. Od biedy gdzies dalej. Srednio jej to pali 9l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Filipfm napisał:

 

Akurat tych dwoch, ktore zostawilem w cytacie nie nazwalbym "ładnie" pierwszy wyglada jak wieża AKAI z lat 90tych wklejona w deske (o co zreszta u forda nietrudno). a na drugim roznica miedzy "doklejeniem" a tym wynalazkiem w fordzie roznica polega na tym, ze przyklejony wyglada jak tablet a w fordzie jakby zabraklo budzetu na tablet i jest kineskopowy TV

Ford i stylistaka od wielu lat ni ida wspolnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15/02/2018 o 12:58, Filipfm napisał:

Zaprezentowana oficjalnie:

 

Do wyboru silniki

 

Kia Ceed 1.4 • 3 cyl• 1396 ccm • 73 kW (100 KM) • 172 Nm • 6b manual • srednio 5,8 l/100 km.

 

 

Tutaj jest chyba pomyłka...  :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2018 o 08:14, kemosabe napisał:

Nie wiem czym kierują się styliści tak "doklejając" te tablety :facepalm: Może to kwestia kosztów?

MOże, ale tu wygląda to OK, ale wiadomo francuzi potrafią.

94632ac337febf5b3a3ffd881f33_w1254_h836_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rado_ napisał:

MOże, ale tu wygląda to OK, ale wiadomo francuzi potrafią.

 

Wyglada ciekawie ale wydaje mi sie, ze to duzo miejsca zajmuje na szerokosc i moze byc ciasno. Choc nie siedzialem w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.