Skocz do zawartości

Wygłuszenie pomieszczenia


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

 

Panowie jakim produktem najlepiej wygłuszyć pomieszczenie aby dzwięków z pomieszczenia nie było słychać , produkt jak najtańszy , myślałem nad styropianem ale może jeszcze macie jakieś pomysły ?

 

dzięki i pozdrawiam , też tanim produktem może bedzie temat z jajek :) , to nie musi wyglądać ma za zadanie tylko wygłuszyć :)

 

 

comment_LFntFNfBA93s2rLXC3PL2FhbrtXj1NFZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka to bardzo złożony temat. Są różne metody w zależności od źródeł i jak i rodzaju dzwięku. Dużo zależy od budowy pomieszczenia. 

Jeżeli chcesz wyizolować dźwięki to są specjalne płyty akustyczne z wełny mineralnej, są też płyty GK akustyczne. Tak chyba było by najprościej :hmm: . Trzeba też pamiętać o otworach w pomieszeczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sherif napisał:

Akustyka to bardzo złożony temat. Są różne metody w zależności od źródeł i jak i rodzaju dzwięku. Dużo zależy od budowy pomieszczenia. 

Jeżeli chcesz wyizolować dźwięki to są specjalne płyty akustyczne z wełny mineralnej, są też płyty GK akustyczne. Tak chyba było by najprościej :hmm: . Trzeba też pamiętać o otworach w pomieszeczeniu ;)

wiem że są płyty akustyczne tylko cena mnie przerasta :( , na dzień dzisiejszy szukam tańszego sposobu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zet napisał:

a patrzyłeś na gąbki akustyczne ?

nie patrzyłem ale myślę że sporo to wyjdzie na pokój ponad 10 m , zobaczę :) no i już widziałem cena masakryczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci że zależy. Maszyny generalnie potrzebują wibroizolacji i wygłuszania. Zależy ile decybeli generuje twoja maszyna i jaką masz izolacyjność dźwiękową ściany. Możesz spróbować budżetowo ale finalnie nie zdziw się jak tak sobie to wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



też tanim produktem może bedzie temat z jajek , to nie musi wyglądać ma za zadanie tylko wygłuszyć


25 lat temu mieliśmy tak zrobione studio w radiowęźle w Kasprzaku. Działało :phi: ale maszyn tam nikt nie uruchamiał ;)

Wytelefonowane mazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wygłuszyć pokój, to co byś nie dał, wyjdzie drogo.

Dobrze gdyby to było ciężkie i miękkie.

Jeśli nie musi być ładne, to poszukaj na złomowisku dywaników gumowych (czasami można spotkać całe góry tego) i przyklej ze dwie warstwy na ściany.

I koniecznie, jak wspomniał kol. lucash, oddziel maszynę od podłogi. Powieś na pasach ;), albo daj jakieś gumowe klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Orochimaru napisał:

Żeby wygłuszyć pokój, to co byś nie dał, wyjdzie drogo.

Dobrze gdyby to było ciężkie i miękkie.

Jeśli nie musi być ładne, to poszukaj na złomowisku dywaników gumowych (czasami można spotkać całe góry tego) i przyklej ze dwie warstwy na ściany.

I koniecznie, jak wspomniał kol. lucash, oddziel maszynę od podłogi. Powieś na pasach ;), albo daj jakieś gumowe klocki.

Tak przeczytałem twój post i sobie pomyślałem o podkład pod panele np taki

 

http://www.ekronodom.pl/pl/p/Podklad-pod-panele-podlogowe-ECO-STEICO-gr.-7-mm/558

 

tylko nie wiem na ile to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.