Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jakie letnie 225/45/17 ?

Featured Replies

Napisano

Jakie opony byście polecili w rozmiarze 225/45/17.

Przebiegi roczne niewielkie. Cabrio więc lepiej, żeby było ciszej.

Chciałbym żeby się ciut lepiej trzymały na mokrym.

Zakładam, że jak kupię oponki teraz to posłużą minimum 5-6 lat.

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 w cenie 1200 pln za komplet z tym, że słyszałem, że podobno szybko znikają.

A może jest coś w podobnej (lub niższej) cenie co warto rozważyć?

A może przy niewielkich rocznych przebiegach kupić coś taniego typu Dębica UHP2?

Napisano

Uniroyale się kleją drogi, to i znikają ;]

Szwagier ma te opony i póki co nie narzeka, nie zauważyłem żeby zniknęła mu połowa opon.

jak chcesz na niewielkie przebiegi, żeby trochę przetrwały i do tego były ciche to hm .... szukaj czegoś z najniższym indeksem oporów B lub C.

 

Ja żonie kupiłem nexeny w kl. C i jednak etykieta pomaga, cisza jak makiem zasiał w porównaniu do starych Dunlop :skromny:

 

Pozytywnie wypadają np.

Sava INTENSA UHP 2
225/45 R17 91 Y

opory: C, mokro:A, głośność:66 dB

 

Napisano
2 godziny temu, karax napisał:

Jakie opony byście polecili w rozmiarze 225/45/17.

Przebiegi roczne niewielkie. Cabrio więc lepiej, żeby było ciszej.

Chciałbym żeby się ciut lepiej trzymały na mokrym.

Zakładam, że jak kupię oponki teraz to posłużą minimum 5-6 lat.

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 w cenie 1200 pln za komplet z tym, że słyszałem, że podobno szybko znikają.

A może jest coś w podobnej (lub niższej) cenie co warto rozważyć?

A może przy niewielkich rocznych przebiegach kupić coś taniego typu Dębica UHP2?

Miałem Good Year Efficientgrip Performance 3 sezony. Zrobiłem na nich ok. 45 kkm. Gdyby nie problem ze zbieżnością i się dwie przytarły, zrobiłbym jeszcze jeden sezon na całym komplecie. Czasami testowałem wchodzenie w zakręt na suchym i zawsze wzorcowo. Hamowałem raz awaryjnie (testowo) i byłem zdziwiony bo zatrzymałem się o wiele bliżej niż zakładałem. Na mokrym to się nie bawiłem ale dwa razy wpadłem w kałuże przy większej prędkości i nawet OK, żaden system się nie uruchomił. No i cisza przy każdej prędkości. Parametry to B A 68. Rozmiar 225/50/17.

Dobry jest jeszcze Dunlop Bluresponse i Sport maxx rt. Właśnie będę montował Dunlop sport maxx rt 2. Brałem pod uwagę jeszcze Fuldę. W budżecie to masz https://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-sportcontrol-2-225-45-r17-94-y-xl-mfs#174073793

Napisano

2 tygodnie temu kupiłem Good Year Eagle F1 Asymetric 3 225/45/17. Co prawda przejechałem tylko ok 500km ale póki co jestem zadowolony. Na suchym cicho się toczą i bardzo dobrze się trzymaja . Na mokrym też jest ok ale nie miałem możliwości przetestować w deszczu przy większych predkościach. Poprzednio miałem Uniroyal rainsport 2 225/45/17 O ile trzymanie na suchym i mokrym bardzo dobre to szczerze powiedziawszy nigdy w życiu tych opon. W trzecim sezonie zrobiły się bardzo głośne, zaczęły się ząbkować i nierówno zdzierać. Zbieżność sprawdzana wielokrotnie ciśnienie w oponach też sprawdzane regularnie mimo to coś dziwnego działo się z tymi oponami i to moim zdaniem wina opon ponieważ zimówki 205/55/16 (czyli w podobnym rozmiarze) i starsze o 2 sezony są w dużo lepszym stanie niż wspomniane Uniroyale (zimówki równo pościerane).

Napisano
http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r17-nokian-zline-94y-xl-krakow-i6063118613.html
Jedne na czym tracą, to chyba kiepska literka od zużycia paliwa. Reszta super, mokro, sucho i generalnie się trzyma. :ok:
Jak literka C za paliwo jest jeszcze do zaakceptowania to 72 dB już nie. To może być głośne. Ja bym nie kupił.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Napisano
53 minuty temu, electrofinger napisał:

Jak literka C za paliwo jest jeszcze do zaakceptowania to 72 dB już nie. To może być głośne. Ja bym nie kupił.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka
 

A nie są głośne, przynajmniej w Galaxym.

Napisano
Dnia 18/04/2018 o 14:54, karax napisał:

Jakie opony byście polecili w rozmiarze 225/45/17.

Przebiegi roczne niewielkie. Cabrio więc lepiej, żeby było ciszej.

Chciałbym żeby się ciut lepiej trzymały na mokrym.

Zakładam, że jak kupię oponki teraz to posłużą minimum 5-6 lat.

Myślałem o Uniroyal Rainsport 3 w cenie 1200 pln za komplet z tym, że słyszałem, że podobno szybko znikają.

A może jest coś w podobnej (lub niższej) cenie co warto rozważyć?

A może przy niewielkich rocznych przebiegach kupić coś taniego typu Dębica UHP2?

 

Przy takich wymaganiach to najbardziej Ci pasują... Goodyear 4 Season... Doskonała na mokrym i przy tym bardzo cicha... W porównaniu z oponą letnią są nieco słabsze na suchym - ale nic o tym nie pisałeś :D

 

Jeśli i na suchym ma być bardzo dobrze - to Michelin Pro Pilot 4. Falken 510 oraz Hankook Prime 3 też są warte rozważenia.

Edytowane przez grogi

Napisano
Dnia 19.04.2018 o 16:49, AstraC napisał:

http://allegro.pl/4x-letnie-225-45r17-nokian-zline-94y-xl-krakow-i6063118613.html

Jedne na czym tracą, to chyba kiepska literka od zużycia paliwa. Reszta super, mokro, sucho i generalnie się trzyma. :ok:

Rok produkcji 2015? I takie bys kupill w tej cenie? Mialem opony rozne i starsze niz rok bym nie kupil .

Bo? 

Ps guma traci swoje wlasciwosci z biegiem czasu. Czy to zimowa czy letnia( guma twardnieje?) 

 

 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.