Skocz do zawartości

6 osób + paka, czyli z serii co wybrać


Marcinas

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec roku tuż tuż, więc mnożą się różne okazje 😀.

Potrzebuję auto uniwersalne, które może przewieźć towar i ludzi. Patrzę na nowe, bo ma pojeździć jakieś 6-7 lat.

Co byście wybrali i dlaczego (kolejność przypadkowa) ?

1. toyota. Niby ok, ale silnik chyba jakiś francuski ?

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-proace-verso-compact-nowy-bez-przebiegu-fv-23-klimatyzacja-9-osobowy-ID6BvuoJ.html#3f4325641c

2. toyota prawie nowa. Silnik trochę mocniejszy.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-proace-active-long-demo-salon-polska-0071-ID6BqQr6.html#3f4325641c

3. citroen jumpy. strasznie surowy w środku, ale nówka nieśmigana.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-nowy-jumpy-2-0-bhdi-120km-xl-6-osobowy-brygadowy-wyprzedaz-rocznika-w-aso-ID6yQZ6B.html#a6022146e1

4. ford. nigdy nie miałem forda.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-transit-custom-nowy-2-0tdci-105km-6-osobowy-podwojna-kabina-ID6BsJaT.html#5ad025f6cd.

5. jest jeszcze traffic/vivaro, ale ludzie piszą że silniki są usterkowe.

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vivaro-zalogowe-6os-od-reki-brygadowka-l2h1-vivaro-furgon-edition-1-6-120km-ID6BsEB7.html#16706e01ac

 

Można jechać :ok:

 

edit:

budżet do 100 kpln brutto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcinas napisał:

silniki w toyocie są z PSA ?

Aż tak nie zgłębiałem tematu ale może tak być. Poace jest aktualnie jednym z trojaczków, a zaraz pewnie dołączy do tego Opel 

I tak jak pisze @mati_lecha jak na działalność to lepiej leasing porównać wraz z kosztem końcowym. 

 

Produkcja w Valenciennes, silniki 1.6 i 2.0. Raczej francowate,  w przyszłym miesiącu rusza nowe Vivaro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcinas napisał:

jasne, że leasing. gotówkę wydaję na przyjemności :ok:

toyota daje 3 lata i jakieś bonusy (alarm + koła zimowe, być może ubezpieczenie).

To porównaj wszystkie koszty, który serwis masz najbliżej, i może przyjedź się wymienionymi typami. Może któryś Cię zachęci lub odrzuci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał:

To porównaj wszystkie koszty, który serwis masz najbliżej, i może przyjedź się wymienionymi typami. Może któryś Cię zachęci lub odrzuci. 

Nowym się nie przejadę. Citroen da mi auto, jak je kupię. Zostaje tylko toyota. Zasadniczo nie spieszy mi się. Mogę poczekać do stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcinas napisał:

Nowym się nie przejadę. Citroen da mi auto, jak je kupię. Zostaje tylko toyota. Zasadniczo nie spieszy mi się. Mogę poczekać do stycznia.

Nie ma żadnych demo do testów? 8]

Aż dziwne, ja jeździłem każdym spełniającym wymogi. Cenowo widzę  że  Vw i Mercedes trochę odlatują, ale mimo wszystko warto sprawdzić całościowy koszt. Mimo wszystko uważam że wybór Proace lub któregokolwiek bliźniaka jest trafnym.

Ostatecznie zawsze możesz wynająć interesujący model i pojeździć jeden dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat Talento / Opel Vivaro i Renault Traffic = jedno i to samo.
Na nowe silniki niektórzy narzekają (w poprzednim modelu Trafic/Vivaro 2,0 diesel 85kW były chyba wytrzymalsze), ale jeżeli ktoś wymienia olej co 30kkm, to sam się prosi o problemy. Niektórym Renault po 120 kkm wymieniali silnik, ale inni mają >150 kkm i nie narzekają. Silniki wrażliwe na obciążenie - jak auto jedzie pełne, pow. 100 km zużycie paliwa 'dynamicznie' rośnie i obietnice producenta o większej ekonomiczności motoru 1,6 92kW nad starym 2.0 85kW okazują się nieprawdziwe.
Citroen Jumpy/Peugeot ProAce i jeszcze Peugeot = to samo, chyba trochę węższe niż Trafic/Vivaro.
Popatrz jeszcze za Boxerem/Jumpy z silnikiem DW10 2.0 diesel (bardzo dobra jednostka), np. L2H1 powinien być akurat na brygadówkę. Chyba, że te 6-7 osób to czasem rodzina: ten wybór jest chyba najbardziej 'dostawczy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2018 o 12:36, alek_lc napisał:

Fiat Talento / Opel Vivaro i Renault Traffic = jedno i to samo.
Na nowe silniki niektórzy narzekają (w poprzednim modelu Trafic/Vivaro 2,0 diesel 85kW były chyba wytrzymalsze), ale jeżeli ktoś wymienia olej co 30kkm, to sam się prosi o problemy. Niektórym Renault po 120 kkm wymieniali silnik, ale inni mają >150 kkm i nie narzekają. Silniki wrażliwe na obciążenie - jak auto jedzie pełne, pow. 100 km zużycie paliwa 'dynamicznie' rośnie i obietnice producenta o większej ekonomiczności motoru 1,6 92kW nad starym 2.0 85kW okazują się nieprawdziwe.
Citroen Jumpy/Peugeot ProAce i jeszcze Peugeot = to samo, chyba trochę węższe niż Trafic/Vivaro.
Popatrz jeszcze za Boxerem/Jumpy z silnikiem DW10 2.0 diesel (bardzo dobra jednostka), np. L2H1 powinien być akurat na brygadówkę. Chyba, że te 6-7 osób to czasem rodzina: ten wybór jest chyba najbardziej 'dostawczy'.

Niestety siedziałem z tyłu jumpy. Porażka. Chcę auto, którym czasem będę mógł zabrać rodzinę. Na placu boju pozostają PROACE i TRAFIC. Trafic jest sporo tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2018 o 15:11, Marcinas napisał:

Niestety siedziałem z tyłu jumpy. Porażka. Chcę auto, którym czasem będę mógł zabrać rodzinę. Na placu boju pozostają PROACE i TRAFIC. Trafic jest sporo tańszy.

A siedziałeś w Proace tej białej czy tej czarnej.  Bo w białej powinno być dokładnie  tak samo jak w Jumpy. Niestety bez przymiarki się raczej nie obejdzie. W Fordzie 3 osoby mają wygodniej niż w Vito.  Tyle mogę od siebie napisać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety siedziałem z tyłu jumpy. Porażka. Chcę auto, którym czasem będę mógł zabrać rodzinę. Na placu boju pozostają PROACE i TRAFIC. Trafic jest sporo tańszy.

Proace wynajalem na wyjazd narciarski. Zobaczymy jak sie sprawdzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2018 o 23:33, Artur_W_wa napisał:

A siedziałeś w Proace tej białej czy tej czarnej.  Bo w białej powinno być dokładnie  tak samo jak w Jumpy. Niestety bez przymiarki się raczej nie obejdzie. W Fordzie 3 osoby mają wygodniej niż w Vito.  Tyle mogę od siebie napisać 

W białej siedziałem i jest dokładnie jak w jumpy. Niestety do wersji 9 osobowej trzeba sporo dołożyć. Czarna jest w Zabrzu i chyba jest już sprzedana. W budżecie mieści się w tej chwili tylko nowy trafic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marcinas napisał:

W białej siedziałem i jest dokładnie jak w jumpy. Niestety do wersji 9 osobowej trzeba sporo dołożyć. Czarna jest w Zabrzu i chyba jest już sprzedana. W budżecie mieści się w tej chwili tylko nowy trafic.

Traffic, to pewnie i Talento od Fiata. 

Czy Fiat ma swoje silniki czy z Renault , bo jeżeli swoje to bym szedł we Włocha. 

Zobacz czy nie dasz rady zwiększyć budżetu.

Czy twój wybór jest obarczony zmianami w VAT? Jeżeli nie to może poczekaj do stycznia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.