Skocz do zawartości

Rajd Polski


petepolo

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że Rajd Polski już niebawem, otwieram nowy topic i w którym jak pewnie zawsze wymienimy sie poglądami, obserwacjami, wynikami itp.

Jednocześnie polecam stronkę http://auto.impuls.cz/ ...po prawej stronie jest ankieta, zaglosujcie na Rajd Polski, że bedzie eliminacją RSMŚ, niech sobie Czesi nie myslą...... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bedzie na Polskim? Ja mialem nie jechac ale dostalem propozycje wyjazdu + nocleg za free za zdjecia, takze skorzystam;) Mam tylko nadzieje, ze pogoda jakas bedzie a nie jak 2 lata temu (chyba) co w 0,5m koleinach blotnych jezdzili:/

A wiec kto bedzie? moze jakis spocik AK?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez licze.mam nadzieje,ze nie zepsuje sie na 1 oesie czy cos i

> zobacze to w akcji

Dokładnie to miałem na myśli. hehe.gif

BTW - jakieś ciekawsze miejsca na trasie może znacie? Najchętniej nie winkle i nawroty, bo tam raz, że niewiele się dzieje, a dwa, że masa ludu. Najlepiej jakieś szybkie serie zakrętów, albo cosik w tym stylu... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez nie kumam po co ludzie na nawrotach stoja.jak sie chce auto zobaczyc to sie idzie na mete czy cos.do ogladania to szybkie zakrety czy cos.wtedy przynajmniej widac co auto potrafi.

co do miejsc do ogladania,to ja nic nie mam ale zapewne dojade do miejsca bedacego juz gdzies na odcinku i wtedy spacerek w poszukiwaniu dobrego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie wybieram, jak co roku na ten rajd. jedziemy na dwa samochody.

w zeszłym roku bylo znakomicie. super wrazenie zwlaszcza z hooopy.

obskoczylismy po dwa odcinki kazdego dnia, i zakonczenie w mikolajkach. rewelacja.

mam nadzieje ze w tym roku pogoda nie zepsuje zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miejsca bedacego juz gdzies na odcinku i wtedy spacerek w

> poszukiwaniu dobrego miejsca.

Ja np ide na nawroty i zakrety techniczne bo mam sprzet foto nie extra zaj*** tylko zwyklego kompakta... a takim aparatem nie mam szans by cos zrobic przy predkosci 150kmh. Ofcoz do ogladania to zakrety z przypisem "prostuj!" sa najlepsze. Niby latwe do przejscia pelna bomba ale wtedy dopiero widac nerwy kierowcy... przejde z hamowaniem czy bez?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja np ide na nawroty i zakrety techniczne bo mam sprzet foto nie

> extra zaj*** tylko zwyklego kompakta...

No, popatrz. To tak, jak ja... hehe.gif

Nawet kompakta da się zmusić do pewnej użyteczności na szybkich fragmentach trasy. Ale i tak po każdym rajdzie następny miesiąc ślinię się do lustrzanek na Allegro... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fragmentach trasy. Ale i tak po każdym rajdzie następny miesiąc

> ślinię się do lustrzanek na Allegro...

Dac to sie da, tylko ze zamiast 30 zdjec bedzie 3;) Kurcze z tymi lustrami mam podobnie... Chyba samochod sprzedam i kupie 20d jakies;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Ni z tego, ni z owego pojawiły się płomienie, samochód jest zupełnie spalony i nie ma szans na dalszą jazdę - powiedział Andrzej Kalitowicz z Orlen Teamu. Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja zakończyli występ w 63 Rajdzie Polski na pierwszym odcinku specjalnym. - Po przejechaniu dwóch trzecich dystansu samochód nagle zaczął tracić moc. Po kilkuset metrach pod maską pojawił się dym, a chwilę później płomienie. Krzysztof z Łukaszem próbowali samodzielnie ugasić auto, ale mieli zbyt mało gaśnic. Według naszych przypuszczeń awarii uległa turbosprężarka. Olej z uszkodzonego elementu wylał się na wydech i powstał pożar - dodaje Kalitowicz.


zrodlo: autoklub.pl i telefon od kolegi zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zryte Berety prowadza w RPP

> kurna Meeke jakims wynalazkiem z obcieta moca robi z naszymi asami

> oski co chce

Habaj daje rade ! 893goodvibes.gif

a chłopaki w S1600 faktycznie powinni sie wstydzic 270751858-jezyk.gif

"Chris Meeke: Poszło całkiem neźle. Nie była naszym zamierzeniem walka z samochodami S 1600, ale chyba konkrenci mieli jakieś problemy" hehe.gif

żródło - rallyonline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczony.

bylo rewalacyjnie.

na oesie nr. dwa stalismy w miejscy gdzie byly 2 dachy jeden po drugim w przeciagu 10 min, aha byl jeszcze trzeci (bardzo mocno) ze 400 metrow dalej. ladowal nawet helikopter. ale juz tam nie szedlem.

276990352-1.jpg

276990352-2.jpg

276990352-3.jpg

p.s chyba juz wszyscy wiedza ze jeszcze spalily sie dwa autka. subaru hołka na pierwszym oesie (całkowicie) i peugeot Kamila Butruka.

a na oesie nr 6 byla fajna i trudna technicznie hoopa i zaraz prawy zakret w takich dośc głebokich "bandach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Habaj daje rade !

> a chłopaki w S1600 faktycznie powinni sie wstydzic

> "Chris Meeke: Poszło całkiem neźle. Nie była naszym zamierzeniem

> walka z samochodami S 1600, ale chyba konkrenci mieli jakieś

> problemy"

> żródło - rallyonline.pl

img_6058.jpg

W radiu rajdowym stwierdzili za kims ze Kris ma software w glowie z wycietymi slowami Strach i Bac sie zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja sie wybieram, jak co roku na ten rajd. jedziemy na dwa samochody.

> w zeszłym roku bylo znakomicie. super wrazenie zwlaszcza z hooopy.

> obskoczylismy po dwa odcinki kazdego dnia, i zakonczenie w

> mikolajkach. rewelacja.

> mam nadzieje ze w tym roku pogoda nie zepsuje zabawy.

w tym roku zrobiłem tak samo...2 odcinki +zakonczenie rajdu w mikołajkach...a ile płaciło sie za karnety na rajd?(tak z ciekawosci pytam)-pozdrawiam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli Rajd Polski oczyma kibica (mnie). smile.gif

Tak pokrótce, w punktach:

1) Organizacja z punktu widzenia ŚWIETNA! Pod tym względem to był najlepszy rajd, na jakim byłem. Bez dwóch zdań. Oznaczenie dojazdów, całkiem według mnie niezła skuteczność i zaskakująco wysoki poziom kultury ludzi z zabezpieczenia, mapki ze stronki rajdu, radyjko. No po prostu bajka. Nigdy się tak dobrze nie bawiłem na oglądarze, jak w miniony weekend. Wszystkim, którzy się przyczynili do tego, że było, jak było, bardzo, ale to bardzo gratuluję i dziękuję!

2) Pogodę organizatorzy również zamówili świetną. smile.gif

3) Trasa - tam, gdzie byłem, była ciekawa, chyba wymagająca, a na pewno widowiskowa. Więcej na pewno powiedzą zawodnicy. smile.gif

4) A propos - zawodnicy:

4a) Bez wątpienia namber uan to wściekłe czerwone pudełko, czyli Meeke w C2R2. Co ten człowiek robił, to przechodzi ludzkie pojęcie. To kosmita jakiś chyba. Prawy do mostku i mostek w Jorze Wielkiej na SS12 przeszedł tak, że opadniętą szczęką zgarniałem kurz jeszcze przez kilka następnych minut. Wszyscy tam hamowali, kombinowali, składali się, żeby nie dać się zaskoczyć wrednej kostce, a ten pełnym ogniem poleciał. Szybciej "na oko" niż cokolwiek na trasie, z czubem N4 włącznie. Na przejściu z asfaltu na szuter na SS2 myślałem, że poleci w żyto (czy co tam innego rosło), ale nie - przeciągnął tyłem po Platinumach wink.gif i tyle go widzieli. A na wszystko to należy dodatkowo patrzeć przez pryzmat faktu, że to był pierwszy rajd tego zawodnika w tym samochodzie... Jak dla mnie ten występ daje do myślenia. I to nie tylko w kwestii różnic w umiejętnościach kierowców, ale również w kwestii sensu pakowania kasy w S1600. Sorry, ale te S1600 przy C2R2 w ogóle nie jechało. A nie wierzę, żeby ta różnica wynikała tylko i wyłącznie z zawieszonego programu "Strach v.2.1" Krisa Meeke...

4b) Duże wrażenie wywarł na mnie Sołowow. Raz, że osiągał wyniki sprawiające, że Kuzaj miał trochę roboty. Dwa, że tam, gdzie go widziałem, jechał według mnie lepiej niż Kuzaj. Lepszym torem, z większą kontrolą uślizgów i mniejszą ilością "wahadełek". Respect. No i nic nie mówił o kamieniach na drodze...

4c) Gratulacje dla Kuzaja. Zwycięstwo w takim rajdzie (obsada, charakterystyka trasy, długość odcinków, wyryp) to osiągnięcie samo w sobie.

4d) Szkoda Hołka. Pewnie byłaby dodatkowa "cegiełka" do walki o zwycięstwo.

4e) Pan Basso w Punto S2000 jechał według mnie ładnie. W wywiadach mówili, że jeszcze się uczą samochodu, kombinują z ustawieniami zawiasu i doborem opon, etc. Ale jazda szybka, skuteczna i do mety dotarli. No i ten dźwięk... :-0

4f) Puchar Peugeota mnie zaskoczył. Nie wiem, czy to kwestia poziomu trudności rajdu, ale jak na dłoni było widać olbrzymie różnice w umiejętnościach zawodników. Niektórzy pięknie, płynnie, na 100,5%, niektórzy zachowawczo, powoli, z błędami...

4g) Pozdrowienia dla Załogi Szumowski/Skrzywan. Na SS2 bardzo ładnie się zachowali przepuszczając na naprawdę wąskim odcinku (jadąc poboczem z wysoką trawą) inną załogę. Pewnie nawet nie wiedzieli, ile ryzykowali - gdyby wrócili na drogę 3-4m później, nadzialiby się na kamień wielkości monitora 17" mniej więcej leżący w tej wysokiej trawie. Brawa za postawę. smile.gif

5) Policja - nie wiem, jak się zachowywali względem zawodników (np. na wylocie z Giżycka trzepali Kuchara i nie miał on zbyt szczęśliwej miny), ale na pajaców z przerostem gruczołów objawiającym się nadmiarem testosteronu działali bardzo dobrze. Najeździłem się między OS'ami sporo i naprawdę spotkania z dymiącymi bolidami zmieniającymi właśnie geometrię skrzydeł należały do zanikającej mniejszości. Brawa również dla rajdowego radia, które mocno promowało spokojną jazdę i piętnowało zgłoszonych sms'ami piratów.

No i to chyba tyle. Weekend wyjęty z życiorysu, ale naprawdę było warto. Co do szans na MS się nie wypowiadam. Jeździł po SS'ach taki smutny pan w Suzuki, on będzie wiedział. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja rajd.

Bylem od piatku. Testowy fajny (jedno miejsce tylko:) ). Pierwszy dzien wybieralismy pod "ogladarke". Do zdjec wg mnie fatalnie. Ale za to ostatni dzien byl super. Super miejsca, gdzie kilka zalog przestrzelilo zakret (fota powyzej).

Bylem z ekipa rallyonline w takich koszuleczkach (http://www.rallyonline.pl/ft.php?idg=1603&pg_[go]=43 , moze ktos kojarzy:) ), a wozili nas po oesach czym takim:)

img_5709.jpg

Ogolnie rajd spoczko, jednak to co wyprawial pan B. w biurze rpasowy mto smiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz moje wrazenia.bardzo szkoda mi holka oraz kamila butruka.holek mogl powalczyc o zwyciestwo w rajdzie a butruk w pucharze puga,bo mial mala strate do lidera.no coz.bywa...

dla mnie zwyciezca rajdu : Kris Meeke.

ten gosc pokazal jak sie jezdzi.w miejscach w ktorych stalem jechal optycznie poprostu najszybciej.moze to byc subiektywne odczucie jednak jego miejsce w rajdzie mowi wszystko.Gdyby nie straty na podjazdach,odejsciach z zakretow itd to ...az strach pomyslec kogo by jeszcze zloil na tym rajdzie ten mlodzian smile.gifnajlepszy byl jego komentarz,ze konkurencja ma chyba jakies problemy...owacja na mecie mowila wszystko.gosc rzadzi

Oscar Svedlund...przyjezdza sobie koles,robi normalne zapoznanie itd i zajmuje 2 miejsce z szansami na 1....

Jak dla mnie rozczarowanie ze strony kuzaja,bo jechal slabo i gdyby nie kapcie solowowa to by byl co najwyzej 2...

Solowow...szybko i odwaznie.nalezalo mu sie zwyciestwo.

co do organizacji to calkiem calkiem gdyby nie bledy w pomiarach czasu!! tematu zabezpieczenia to nawet nie poruszam.jest wielu normalnych ludzi z safety ale ja niestety natknalem sie na takich,ktorych myslalem ze wlasnorecznie pobije.teksty w stylu ze rajdy nie sa charytatywne albo robienie fotek telefonem komorkowym stojac jedna noga na trasie na dojsciu do zakretu badz podrozowanie z piwem w reku to tylko niektore 'rodzynki'.jakby wraz z kamizelka safety stawal sie 'szefem' oraz osoba niesmiertelna...

podsumowujac: bylo calkiem fajnie.licze,ze za rok przyjedzie paru wymiataczy w stylu Krisa Meeke i pokaza jak sie naprawde szybko jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, Toras

Toras nie teraz;)))

> Który B. konkretnie ?

Borowczyk, przeciez to co on odwalal to smiech na sali. On twierdzi ze internet to bedzie dobry za 10 lat i wtedy zacznie dawac akredytacje na portale. Dodatkowo powiedzial ze ta grupa kibicow co korzysta teraz z internetu nie jest reprezentatywna:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ten borowczyk co na tv4 relacje komentuje?

Tja...wielka slawa. Gosc nie wiem czy jakis zacofany jest czy co? W tych czasach internet odrzucac... Smiech taki sam jak z jednego z transparentow dla Ruty przez ktory sie zagapil i wyladowal poza droga hehehe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz,moze nie moze wpasc na to ze praktycznie kazdy w polsce

> zainteresowany rajdami sledzi je przez net,gdyz innej mozliwosci

> za bardzo nie ma.ale jak mozna byc tak slepym i tego nie widziec

E tam przez net, bez sensu, przeciez TVP ma w ofercie ok 10 minutowa transmisje (chyba wlasnie dzisiaj). A w Wiadomosciach rajdowi poswiecili ok 6 sekund.

To po co internet? Zupelnie nie wiem sick.gif

Ech, ale Borowczyk aaaa jest aaaaa dosc eeeee specyficzna osoba.

Jak slysze jak komentuje F1 na TV4 to szkoda slow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mnie wlasnie naszlo ze jakby zrobili u nas puchar takich

> zabaweczek to i moze poziom s1600 by sie podniosl u nas

Mogłoby być fajnie. Cena fajna, możliwości jak widać spore. Nie miałbym nic przeciwko. ok.gif

Czy jacyś inni producenci oferują auta tej klasy? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogłoby być fajnie. Cena fajna, możliwości jak widać spore. Nie

> miałbym nic przeciwko.

> Czy jacyś inni producenci oferują auta tej klasy?

no nie wiem to chyba jest jako klasa A6 normalnie pucharowki 206 we francji maja 150 koni to ma 185 jakies mody w hamulcach i zawiasie buda z wygladu seryjka

btw nie ma ktos zdjec pomaranczowej pucharowki numerek 62 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.