Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

wygrzewanie anhydrytu

Featured Replies

Napisano

Anhydryt ma 1,5 m-ca. Zmierzona dzisiaj wilgotność w jednym miejscu pokazała 1%. W śr lub piątek zostanie uruchomiony wreszcie kocioł, żeby to wygrzać.

No i teraz, jak wygrzewać? Wszystkie strony pokazują wygrzewanie po 7 - 10 dniach, ja mam prawie 50. 

Nie ma co ukrywać, że mi się trochę pali, mam urlop chciałem położyć płytki a nie mogę.

 

Napisano

Wygrzej zgodnie z instrukcją/zaleceniem producenta. Ja ściągnąłem tabelkę i nastawiałem zadane temp przez kolejne dni. 

IMHO odstęp jest istotny aby było min ilości dni od wylania, jak jest więcej to mniej będziesz miał wilgoci.

Napisano
15 godzin temu, Wojtas_BB napisał:

Anhydryt ma 1,5 m-ca. Zmierzona dzisiaj wilgotność w jednym miejscu pokazała 1%. W śr lub piątek zostanie uruchomiony wreszcie kocioł, żeby to wygrzać.

No i teraz, jak wygrzewać? Wszystkie strony pokazują wygrzewanie po 7 - 10 dniach, ja mam prawie 50. 

Nie ma co ukrywać, że mi się trochę pali, mam urlop chciałem położyć płytki a nie mogę.

 

Czasu nie cofniesz. Możesz najwyżej skuć i wylać od nowa.

Albo olać te instrukcje i wygrzać po tych 50 dniach zgodnie z procedurą.

IMO - jak już wyschło i wygrzejesz, to będzie OK, najwyżej coś pęknie, ale spokojnie na takim pęknięciu możesz kłaść płytki.

Ważne aby nie pękło po położeniu płytek.

Napisano

Ja wygrzewalem po 4,5 miesiącach od wylania i jakoś chałupa stoi płytki podłoga położona nic nie pęka.

Napisano

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego? Płytek czy paneli nie położysz bo podłoga nie wygrzana? Ja wylałem w październiku w grudniu zacząłem grzać a podłogi ukladałem w maju. Grzanie bez dziwnych procedur co prawda przez kilka dni trzymałem podłogę na ok 40 stopni ale bez wyglupów. 

Napisano
5 godzin temu, hebel napisał:

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

To nie wygrzewa. Wygrzewa się podłogę przed położeniem płytek, aby rozładować naprężenia wewnętrzne. Gdzie pęknie, to pęknie, część się poukłada, poprzesuwa i wtedy płytki nie będą poddawane naprężeniom i unikniesz pękania i odłażenia.

Napisano
Dnia 15.08.2019 o 09:17, hebel napisał:

Z tym wygrzewaniem anhydrytu to jakiś cyrk jest, co w przypadku gdzie nie ma ogrzewania podłogowego?

To, że tam nie będzie takich różnic temp, więc wylewka sama z siebie tam nie pęknie. Schematy są dla świętego spokoju, jeżeli coś będzie nie tak to jest niby gwarancja.

Napisano
Dnia 15.08.2019 o 14:55, Teres napisał:

W ogóle gdzieś czytałem, że anhydryt się wygrzewa szybciej niż zwykłą wylewkę cementową, ale nie pamiętam gdzie.

EDIT: http://anhydryt.com.pl/wygrzewanie-posadzek-anhydrytowych/

 

 

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Napisano
Dnia 17.08.2019 o 12:52, maras77 napisał:

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Co więcej, niektóre ( a może większość ?) regulatorów nie pozwala na ustawienie tak wysokich temperatur dla obwodu podłogówki.

Napisano
Dnia 17.08.2019 o 12:52, maras77 napisał:

 

5 dni utrzymywać temperaturę 55 stopni? To jakiś absurd.

Są różne szkoły, przy wylewce cementowej płytkarze zalecają robić 2-3 skoki temperatury, żeby połapać wszystkie naprężenia.

Ja wywaliłem 1000 kWh na wygrzewanie kotłem elektrycznym bo jeszcze gazu nie miałem. W lecie chłopaki co robili sufity mieli 45 stopi w domu ;l

Napisano
7 minut temu, komor napisał:

Są różne szkoły, przy wylewce cementowej płytkarze zalecają robić 2-3 skoki temperatury, żeby połapać wszystkie naprężenia.

Pamiętam, jak wygrzewałem podłogę, w pewnym momencie usłyszałem mocne uderzenie, jakby ktoś upuścił sztangę na beton i pojawiło się pękniecie dokładnie w tym miejscu, gdzie podłoga miała pęknąć w ramach dylatacji.

Napisano
  • Autor

anhydryt wygrzany. zacząłem od 35* przed dobę, potem 40, 45, 50 przez 1,5 doby. I zjazd w dół z 50, na 45, 40, 30, 25 i 20 (te dwie ostatnie w odstępie 12 godzin.

Upał był prze okrutny, w domu ponad 34* od samego chodxzenia po domu pot się lał z każdego otworu :)

Wygrzew zakończony w nd, od jutra lecimy z płytkami.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.