Skocz do zawartości

Mazda 6 1.8 benzyna 2011 ?


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

rzuca się Wam coś w oczy, że może być nie tak z budą itp?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-1-8-benzyna-bezwypadkowy-oryginalny-przebieg-ID6CqTiX.html#gallery-open

 

kolega z drugiego końca kraju prosi bym podjechał mu zobaczyć, Mazdy zawsze omijałem szerokim łukiem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az poczulem ten smrod Plaka z monitora :hehe:

A co moze byc nie tak? No nie wiem, na kazdym moim aucie po paru latach i 50 kkm przebiegu zderzak i maska maja odpryski. Mnostwo odpryskow. Po 100 kkm wygladaja jak po malym bombardowaniu i to jest normalne. To samo progi. A tu jak z fabryki...

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, 62545tomasz napisał:

 

kolega z drugiego końca kraju prosi bym podjechał mu zobaczyć, Mazdy zawsze omijałem szerokim łukiem....

 

 

opony mi się nie podobają, nexeny to tania guma, pod maską wszystko wymyte, mógł chociaż przybrudzić trochę workiem z odkurzacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, wladmar napisał:

A tu jak z fabryki...

A jak mają wyglądać? Przyjdzie Janusz i powie że auto jest całe do malowania bo jak będzie pod kościołem wyglądać. To lepiej zapłacić kilka stówek gościom od detailingu. Większość ludzi kupuje oczami. Jak jest wymyty silnik to zostawić żeby popracował - łatwo wychwycić wycieki. Nie bardzo rozumiem o co wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcindzieg napisał:

A jak mają wyglądać? Przyjdzie Janusz i powie że auto jest całe do malowania bo jak będzie pod kościołem wyglądać. To lepiej zapłacić kilka stówek gościom od detailingu.

 

Goscie od detailingu nie naprawia odpryskow. Brak odpryskow = element swiezo malowany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

 

opony mi się nie podobają, nexeny to tania guma, pod maską wszystko wymyte, mógł chociaż przybrudzić trochę workiem z odkurzacza ;)

Opony fakt budżetowe, ale tak z ciekawości czy jakby tam były Barumy albo Firestone (podobna półka cenowa w tym rozmiarze) to opony by cię podobały?

Sam jeżdżę trzeci sezon na Nexen i złego słowa na te opony nie powiem. Kupiłem je z własnej nie przymuszonej woli 🙂

 

Zdjęcia auta są bardzo zretuszowane, kontrast podbity dla "lepszego" efektu, mało co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał:

opony mi się nie podobają, nexeny to tania guma, pod maską wszystko wymyte, mógł chociaż przybrudzić trochę workiem z odkurzacza ;)

 

Nexeny idą na pierwszy montaż do niektórych modeli. Jak w zeszłym sezonie szukałem zimówek, to wysokie oceny miał model Winguard Snow'G WH2.

 

nexen_oe.jpg

 

6 godzin temu, 62545tomasz napisał:

witam

rzuca się Wam coś w oczy, że może być nie tak z budą itp?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-1-8-benzyna-bezwypadkowy-oryginalny-przebieg-ID6CqTiX.html#gallery-open

 

kolega z drugiego końca kraju prosi bym podjechał mu zobaczyć, Mazdy zawsze omijałem szerokim łukiem....

 

Jak dla mnie zbyt wyszykowany. Rozumiem, że auto ma być ładnie umyte i posprzątane, ale jak jest tak dopieszczone, to zastanawiałbym się, czy sprzedawca nie chciał czegoś ukryć. Auto z Niemiec, więc przebieg i historię wypadkową trzeba dobrze sprawdzić. Jeśli będziesz oglądać, zwróć uwagę na stan blacharski, śruby drzwi, klapy, błotników, ślady demontażu plastików. Możesz dla porównania obejrzeć bardzo podobną w Gliwicach:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-po-lifcie-ii-wlasciciel-i-w-polsce-ID6CwwUO.html#c05a3d4511

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, grogi napisał:

Te silniki są dobrze znane z tego, że jedzą olej jak Irlandczyk chipsy... Przy tym przebiegu może już brać ponad 1l/1000km. 

I przebieg charakterystyki silnika jest taki-do 3500 nic sie nie dzieje powyzej 4000 silnik wyje z rozpaczy ze musi jechac.

Z powodu tego silnika rozstalem z sie z Volvo V50 juz po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bamaj napisał:

Opony fakt budżetowe, ale tak z ciekawości czy jakby tam były Barumy albo Firestone (podobna półka cenowa w tym rozmiarze) to opony by cię podobały?

Sam jeżdżę trzeci sezon na Nexen i złego słowa na te opony nie powiem. Kupiłem je z własnej nie przymuszonej woli 🙂

 

Zdjęcia auta są bardzo zretuszowane, kontrast podbity dla "lepszego" efektu, mało co widać.

nie chodzi o podobanie

jeden włoży continentale drugi nexeny

jeden włoży klocki za 200zł drugi za 75zł

 

a czym kto lubi jeździć to juz jego wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bielaPL napisał:

nie chodzi o podobanie

jeden włoży continentale drugi nexeny

jeden włoży klocki za 200zł drugi za 75zł

 

a czym kto lubi jeździć to juz jego wybór

 

Ale powiem Ci, że jak kiedyś o Nexenach myślałem podobnie, tak teraz zmieniłem zdanie. Raz kupiłem te Nexeny całoroczne do Laguny 2. Auto już było jako drugie, tylko po mieście, więc uznałem, że w sumie nie ma co szaleć z oponami. Finalnie opony spisywały się świetnie. Nawet jakieś góry i kopny śnieg zaliczyłem, i zero problemów. Potem wytargowałem u delaera przy zakupie Astry zimówki. Nie pytałem o model opon. Przy odbiorze auta (był listopad) poprosiłem, żeby wyjechało na zimówkach. I okazało się, że to Nexeny. I tu również podobnie, dużo po mieście, w trasie, góry, kopny śniegi, ciężkie warunki zimowe od śniegu po lód i opony spisują się rewelacyjnie. Do tego są ciche. I tak przez przypadek stałem się zwolennikiem tej marki. Następne jak będę kupował to kupię Nexeny bo na prawdę fajne gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

Ale powiem Ci, że jak kiedyś o Nexenach myślałem podobnie, tak teraz zmieniłem zdanie. Raz kupiłem te Nexeny całoroczne do Laguny 2. Auto już było jako drugie, tylko po mieście, więc uznałem, że w sumie nie ma co szaleć z oponami. Finalnie opony spisywały się świetnie. Nawet jakieś góry i kopny śnieg zaliczyłem, i zero problemów. Potem wytargowałem u delaera przy zakupie Astry zimówki. Nie pytałem o model opon. Przy odbiorze auta (był listopad) poprosiłem, żeby wyjechało na zimówkach. I okazało się, że to Nexeny. I tu również podobnie, dużo po mieście, w trasie, góry, kopny śniegi, ciężkie warunki zimowe od śniegu po lód i opony spisują się rewelacyjnie. Do tego są ciche. I tak przez przypadek stałem się zwolennikiem tej marki. Następne jak będę kupował to kupię Nexeny bo na prawdę fajne gumki.

 

Osobiście do Nexenów nic nie mam i w tej chwili mam dwie w autobusie.

 

Ale - jak mam do gumy dołożyć niecałe 20 €, to kupię markowe - mam tak z całorocznymi w rozmiarze 205/60R16... Chociażby po to, żeby przy sprzedaży (czort wie, kiedy mi się znudzi), auto wyglądało na bardziej zadbane... Ale w rozmiarze 215/60R16 różnica jest już ponad 2x większa - i tutaj wylądują Nexeny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.