Skocz do zawartości

Przewóz gabarytu przyczepką


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Nie jestem obeznany z prawem więc potrzebuje porady.

Mam do przewiezienia ramkę stalowa o wymiarach 5m x 1m x 1m, waga ramki ok 150kg. Dysponuje przyczepka lekka do 750kg ale o długości 3m.

O mocowanie się nie boję. Mam pasy, jest za co złapać tą ramkę.

Druga opcja to pożyczam od sąsiada przyczepke, która ma 4m długości, też do 750kg (sąsiad robi bramy i wozi na niej te bramy). Wtedy wystaje tylko 1m.

Czy zawieszenie szmaty w postaci kamizelki odblaskowej załatwi temat?

Czy wystające 2m za przyczepka to może być duży problem dla policji lub innych służb?

Mam do przewiezienia 7 takich ramek. Wynajęcie ciezarowki/hds to 1k pln. Wolę pojechać sam 3 lub 4 razy bo na paliwo wydam może że 2 stowki ale obawiam się, że zatrzyma mnie jakiś patrol i powie halt. I tak będę musiał zawezwać transport bo mnie nie puszcza.

Jak to jest z wożeniem takich rzeczy? Można, nie można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, amciek napisał:

Druga opcja to pożyczam od sąsiada przyczepke, która ma 4m długości, też do 750kg (sąsiad robi bramy i wozi na niej te bramy). Wtedy wystaje tylko 1m.

 

Weź dłuższą przyczepkę i otwórz burtę przednią, by jak najwięcej wysunąć do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

Do przodu mozna tylko 0,5 metra;)

 

Czyli przy przyczepie 3m. z tyłu będzie mu wystawać 1,5m. Dochodzi kwestia czy przyczepa 1 osiowa czy 2 osiowa, ciężar nie ciężki ale na 3m. przyczepie i dł. ładunku 5m.  I kwestia gdzie ramka ma środek ciężkości. Dla świętego spokoju wziąłbym przyczepę od sąsiada bo przy 4m to 2 osiowa będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, amciek napisał:

Moja 3m ma 2 osie, sąsiada 4m ma 1 os.

 

Bierz tą 3m, przesuń ładunek do przodu aby środek ramki wypadał jak najbliżej drugiej osi.

Przy 4m jednoosiowej też musiałbyś to zrobić, aby zaczep przyczepy nie podnosił haka i auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2020‎-‎02‎-‎19 o 09:39, volf6 napisał:

Do przodu mozna tylko 0,5 metra;)

ale liczymy od fotela kierowcy a takiego w przyczepie nie ma . to bardziej dotyczy samochodów typu LOHR z osobówka na dachu kabiny .

wysunięty ładunek do przodu poza obrys przyczepy może kolidować przy zakrętach ( ładunek zahaczy o tył auta ) . takak rama położona na burtach jest trudna do zabezpieczenia i przy gwałtowniejszym hamowaniu może zjechać i zatrzymać sie na bagazniku auta . lepiej oprzeć normalnie o przednią burtę i niech wystaeje z tyłu przyczepy ale pamiętaj o zachodzeniu tyłu przyczepy. pod ramę można podłożyć deski ( żeby ramka metalowa leżała na deskach bo metal na drewnie lepiej sie trzyma niż metal na metalu . jak obawiasz się przeciążenia przzyczepki ku tyłowi ( środek cięzkości ramki ) to przy przedniej burcie wrzuć worek kartofli :piwko: dla równowagi .

Edytowane przez piter19731
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.