Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Zanikający LCD zegarów - naprawa lub wymiana?

Featured Replies

Napisano

Cześć,

 

Czy ktoś naprawiał lub wymieniał sam wyświetlacz LCD w zegarach? W motocyklu Honda takie coś mi się stało. Niestety sprawne zegary używane bardzo ciężko dostać, dużo kosztują i nie wiadomo, czy za chwilę nie przestaną działać. A nowych w ogóle nie ma.

 

Jeden jedyny człowiek, którego hondziaże polecają, stosuje jakąś niezbyt pewną metodę reaktywacji za 300 zł. Może Wy znacie kogoś bardziej pewnego, albo wiecie jak naprawić lub skąd wziąć wyświetlacz na wymianę?

Napisano

Kwestia jest co dokładnie się dzieje? Martwe piksele czy rozlany?

Napisano
23 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@AstraC a gdzieś czytałem o właśnie takim przypadku. I podobno to już K.O. zegarów. Poszukaj w google z namiarem na dokładne dane motocykla.

 

 

To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.

Napisano
  • Autor
Kwestia jest co dokładnie się dzieje? Martwe piksele czy rozlany?
To jest LCD segmentowy. Dokładnie taki. Wyświetlacz jest bardzo blady a niektórych segmentów w ogóle nie wyświetla.
licznik-honda-varadero-125-chojnow-514852528.jpg
Napisano
  • Autor
To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.
Ten u mnie ma nóżki zaciśnięte na krawędzi szklanego wyświetlacza i wlutowane w płytę.
Napisano
  • Autor
[mention=129651]AstraC[/mention] a gdzieś czytałem o właśnie takim przypadku. I podobno to już K.O. zegarów. Poszukaj w google z namiarem na dokładne dane motocykla.
 
 
W Varadero to bardzo powszechna usterka. Dlatego używane zegary w dobrym stanie są w cenie złota.
Napisano
2 minuty temu, Olleo napisał:
3 minuty temu, AstraC napisał:
To jak wylany to do wymiany raczej, bo jeszcze może być problem ze złączem to wtedy można próbować ratować.

Ten u mnie ma nóżki zaciśnięte na krawędzi szklanego wyświetlacza i wlutowane w płytę.

Poprawiłeś luty w płytce?

Napisano
42 minuty temu, Olleo napisał:

Jeden jedyny człowiek, którego hondziaże polecają, stosuje jakąś niezbyt pewną metodę reaktywacji za 300 zł

Co znaczy niezbyt pewna? Wykonawca nie daje gwarancji?

Nie łódź się, ze to bedą zimne luty czy coś w tym stylu, bo wtedy metoda reaktywacji byłaby pewna:)

Napisano
  • Autor
Poprawiłeś luty w płytce?
Nie, ale wygląda na to, że to nie luty. Przynajmniej nacisk na luty, elementy, poruszanie całym wyświetlaczem, ani podgrzewanie opalarką nie daje żadnych efektów. Poza tym z doświadczeń innych użytkowników Hondy wynika, że to nie luty.
Napisano
  • Autor
Co znaczy niezbyt pewna? Wykonawca nie daje gwarancji?
Nie łódź się, ze to bedą zimne luty czy coś w tym stylu, bo wtedy metoda reaktywacji byłaby pewna[emoji4]
Wykonawca nie chciał się konkretnie określić – powiedział że część liczników daje się uratować, a części nie.
Napisano
10 minut temu, Olleo napisał:
35 minut temu, AstraC napisał:
Poprawiłeś luty w płytce?

Nie, ale wygląda na to, że to nie luty. Przynajmniej nacisk na luty, elementy, poruszanie całym wyświetlaczem, ani podgrzewanie opalarką nie daje żadnych efektów. Poza tym z doświadczeń innych użytkowników Hondy wynika, że to nie luty.

Ciężko mi dalej doradzić bez zobaczenia konstrukcji. Ale wylany nie jest, więc bym się spodziewał, że wyświetlacz sam w sobie jest sprawny. A przyczyn noże być wiele, od problemów mechanicznych po problemy z elektroniką samą w sobie.

Napisano

W Passatach B5 też tak się działo. Są firmy co ogarniają naprawdę takich wyświetlaczy. 

Napisano

Witam w klubie . Varadero 125. Nie udało mi się tego zrobić już 3 rok... U mnie praktycznie już nic nie widać. Gdzieś koło Słupska czy Lęborka ( pisze o tym bo to w miarę blisko mnie) jest jakiś koleś co podmienia całość na podróbe KOSO licznik caly- wychodzi jak zakup używki koło 600-800 a przynajmniej trochę pochodzi.... Żaden magik ( nawet wysyłkowo) nie podjął się tematu. Honda Pomorski też. Dystrybutor Hondy w PL , ani japońce do dzisiaj mi nie odpowiedzieli. Komuś tam kiedyś się udało z Honda Spain dostać jakieś leżaki magazynowe LCD z jakiegoś podwykonawcy na F...
Próbowałem już kiedyś nawet jakiś znajomych z kontaktami że zlomowca irlandzkiego namówić na podmianę ( nie chcieli wymontować) i też nic z tego nie wyszło :-(. Czekam aż mi dowód zabiorą, albo przeglądu nie przejdzie bo jakiś mądry inaczej uzna że to wada istotna

Napisano

@Fili_P 

Producentem zegarów był hiszpański 

Facomsa

 

[email protected] 

tez czytałem.o.kolesiu co napisał.do nich o producenta LCD zegarów a ci odpisali że już ich nie robią i wysłali.mu.lezak.magazynowy.

na jakimś chińskim portalu ktoś podmieniał.zegary na unierwsalne

Napisano
  • Autor

Wysłałem im pytanie.

Ja już w zeszłym roku miałem dłuższą dyskusję z diagnostą przy przeglądzie i drogą konsensusu wpisaliśmy przebieg, jaki nam się wydawało, ale w tym roku (za niecałe 2 miesiące) może już drugi raz ta sztuczka się nie udać. Ostatnio musialem przejechać 50km w pizgawicy, żeby ustalić, czy to przebieg 64500 czy 64800 będzie.

Uniwersalny licznik można próbować, parę osób dało, ale to oznacza ingerencję w fabryczną wiązkę, bo gniazdka takiego nie idzie dokupić, a póki licznik jako tako działa, to też nie chcę z niego wylutowywać. No i kwestia taka, że nowy licznik będzie miał przebieg 0km (wiem, trzeba zgłosić za kasiorkę na stacji diagnostycznej z formularzem odpowiednim).

Napisano

Ja tego nie rozumiem. Są tu diagnosci niech no mi wytłumaczą. Cały Moto jest sprawny. Nie działa sumaryczny licznik przebiegu. Nie można gdzieś tam wpisać "nieczytelny, nie możliwy do odczytania"? Nie ma na to jakiegoś przepisu?

Napisano
11 godzin temu, Fili_P napisał:

Cały Moto jest sprawny. Nie działa sumaryczny licznik przebiegu

No to niesprawny-czego nie rozumiesz?

Jak będzie działał drogomierz to wtedy będzie w pełni sprawny a czy to usterka istotna czy nieistotna to faktycznie diagnostów trzeba zapytać;]

Napisano
No to niesprawny-czego nie rozumiesz?
Jak będzie działał drogomierz to wtedy będzie w pełni sprawny a czy to usterka istotna czy nieistotna to faktycznie diagnostów trzeba zapytać;]
Nie zrozumiałeś mojej intencji wypowiedzi. Moto jest odpicowany. Elementy ważne że względu na poruszanie się są 100% działające. Nie jesteś w stanie tylko odczytać przebiegu.

Jaki to ma wpływ na poruszanie się i bezpieczeństwo użytkowania tego pojazdu. Zaznaczam mówimy o sprzętach sprzed 15 lat średnio.

Jak dla mnie diagnosta może wpisać i 1 mln kilometrów i może to być widoczne dla późniejszych potencjalnych kupujących we wszelkich możliwych systemach... albo wpisać nieczytelny lub coś tym podobnego...

Gdzieś kiedyś widziałem podział dla diagnostów że są usterki istotne i one mają zablokować pozytywny wynik z badania i nieistotne.... Pytam diagnostów kacikowych jak jest?
Napisano

Za 3 lata będziesz miał tak519f74cf6a0a5ce97c964365a26e1a05.jpg

Napisano
Dnia 27.04.2020 o 15:19, Olleo napisał:

Wysłałem im pytanie.

Ja już w zeszłym roku miałem dłuższą dyskusję z diagnostą przy przeglądzie i drogą konsensusu wpisaliśmy przebieg, jaki nam się wydawało, ale w tym roku (za niecałe 2 miesiące) może już drugi raz ta sztuczka się nie udać. 

 

Ja z motocykla wywaliłem już dawno temu licznik. W jego miejsce wprawiłem obrotomierz. A licznik i prędkościomierz mam... rowerowy SIGMA Sport. :-) Co rok diagnosta odczytuje sobie przebieg z tego licznika. Przebieg całościowy wpisałem na początku bo tam się podaje dotychczasowy przebieg jak wyciągnie się bateryjkę :-)  

Napisano
  Ja z motocykla wywaliłem już dawno temu licznik. W jego miejsce wprawiłem obrotomierz. A licznik i prędkościomierz mam... rowerowy SIGMA Sport. :-) Co rok diagnosta odczytuje sobie przebieg z tego licznika. Przebieg całościowy wpisałem na początku bo tam się podaje dotychczasowy przebieg jak wyciągnie się bateryjkę :-)  

 

@NaczelnyFilozof Trafisz na sluzbiste to się zdziwić możesz jak zapyta o homologację tej zabawki Ale pomijając kwestie legalności to się może sprawdzic- bezprzewodowy czy z kabelkiem?

Jak zamocowales magnes na feldze?

 

 

Napisano
9 godzin temu, Fili_P napisał:

@NaczelnyFilozof Trafisz na sluzbiste to się zdziwić możesz jak zapyta o homologację tej zabawki Ale pomijając kwestie legalności to się może sprawdzic- bezprzewodowy czy z kabelkiem?

Jak zamocowales magnes na feldze?

 

 

 

Licznik jest na przewodzie a w kołach są szprychy więc nie było problemu z mocowaniem 😉

Napisano
Dnia 29.04.2020 o 17:04, Fili_P napisał:

Nie zrozumiałeś mojej intencji wypowiedzi. Moto jest odpicowany. Elementy ważne że względu na poruszanie się są 100% działające. Nie jesteś w stanie tylko odczytać przebiegu.

Jaki to ma wpływ na poruszanie się i bezpieczeństwo użytkowania tego pojazdu. Zaznaczam mówimy o sprzętach sprzed 15 lat średnio.

Taki że jednym z punktów obowiązkowych przy przeprowadzaniu badania technicznego jest odczyt stanu licznika przebiegu. Nie ma odczytu nie ma badania - oczywiście teoretycznie ;)

Napisano

Cześć Oskar. Jesteś diagnosta?
Odczyt jest- wynosi: nieczytelny.
Konik czy wszystkie Twoje starocie mają liczniki?
O

Napisano
17 godzin temu, Fili_P napisał:

Cześć Oskar. Jesteś diagnosta?
Odczyt jest- wynosi: nieczytelny.
Konik czy wszystkie Twoje starocie mają liczniki?
O

Ja Ci tylko mówię co będzie na stacji.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.