Skocz do zawartości

Jaka pompa do brudnej wody


komandos80

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejs pompy, ktora wypompuje wode ze studzienki wodaciagowej.
Najchetniej takiej, ktora da rade wyssac wszystko, az do dna :).

Na samym dnie jest sporo piasku, wiec fajnie gdyby pompa sie nie popsula od wciagniecia go :)

Teraz uzywam jakiejs starej, radzieckiej, ale ona ma te wade, ze nie moge jej zanurzyc, wiec musze spuszczac ja na sznurku i opuszczac po kawalku, w miare jak wypompowuje wode. Poza tym ona moze tylko czysta wode wciagac, wiec musze uwazac, zeby piachu nie zassala. Upierdliwe to strasznie, zwlaszcza teraz, w czasie kiedy jest zimno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komandos80 napisał:

Szukam jakiejs pompy, ktora wypompuje wode ze studzienki wodaciagowej.
Najchetniej takiej, ktora da rade wyssac wszystko, az do dna :).

Na samym dnie jest sporo piasku, wiec fajnie gdyby pompa sie nie popsula od wciagniecia go :)

Teraz uzywam jakiejs starej, radzieckiej, ale ona ma te wade, ze nie moge jej zanurzyc, wiec musze spuszczac ja na sznurku i opuszczac po kawalku, w miare jak wypompowuje wode. Poza tym ona moze tylko czysta wode wciagac, wiec musze uwazac, zeby piachu nie zassala. Upierdliwe to strasznie, zwlaszcza teraz, w czasie kiedy jest zimno :P

 

U dziadka w stawie używałem jakiejś mega ciężkiej ruskiej pompy zatapialnej.

Ciągnęła wszystko łącznie z piachem, do momentu kiedy lustro wody było poniżej ramy osłaniającej wirnik - w praktyce to było ostatnie 10 cm głębokości.

 

Ale myślę, że w twoim przypadku wystarczająca będzie każda pompa do wody brudnej - do dostania za małe pieniądze w każdym markecie budowlanym.

Ma niedużą wydajność (jak porównuję do tamtego ruskiego grzmota), ale to bez różnicy czy będzie pompować 10 czy 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomo napisał:

 

U dziadka w stawie używałem jakiejś mega ciężkiej ruskiej pompy zatapialnej.

Ciągnęła wszystko łącznie z piachem, do momentu kiedy lustro wody było poniżej ramy osłaniającej wirnik - w praktyce to było ostatnie 10 cm głębokości.

 

Ale myślę, że w twoim przypadku wystarczająca będzie każda pompa do wody brudnej - do dostania za małe pieniądze w każdym markecie budowlanym.

Ma niedużą wydajność (jak porównuję do tamtego ruskiego grzmota), ale to bez różnicy czy będzie pompować 10 czy 20 minut.

wydawalo mi sie, ze te z marketow to musza byc zanurzone, zeby ciagnely wode, a jak tylko sie "odkrywaja" to przestaja ciagnac.
myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, komandos80 napisał:

wydawalo mi sie, ze te z marketow to musza byc zanurzone, zeby ciagnely wode, a jak tylko sie "odkrywaja" to przestaja ciagnac.
myle sie?

są takie bez pływaka co będą ciągnąć dopóki nie wyłączysz z gniazdka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komandos80 napisał:

jakis link? :)

https://allegro.pl/kategoria/nawadnianie-pompy-i-hydrofory-85214?string=pompa szambo&rodzaj-pompy=zatapialna&order=qd

 

i szukasz po zdjeciach pomp bez pływaków ;] 

image.png.96be4e5dde5f9d81da3665370f6fe93f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, komandos80 napisał:

wydawalo mi sie, ze te z marketow to musza byc zanurzone, zeby ciagnely wode, a jak tylko sie "odkrywaja" to przestaja ciagnac.
myle sie?

 

To kwestia pływaka.

Robisz go na sztywnym drucie do góry, on wtedy cały czas zwiera i pompa chodzi.

Wbrew pozorom to mega proste urządzenie i popsuć je jest naprawdę ciężko - to tylko silnik i wiatrak.

Nawet chodzenie na sucho mu nie przeszkadza (oczywiście w granicach rozsądku - tak do 1-2 minut).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomo napisał:

Robisz go na sztywnym drucie do góry, on wtedy cały czas zwiera i pompa chodzi.

Moja to nawet ma na obudowie taki uchwyt na kabel tego pływaka, tak że mogę ten pływak zamocować do pompy w pozycji 'w górę'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.narzedzia.pl/pompa-zatapialna-yato-yt-85341,102761.html

 

Mocna pompa z suwakowym regulatorem poziomu wody przy którym ma się wyłączyć. Silnik jest chłodzony płaszczem przepływającej wody między jego obudową a stalową obudową pompy widoczną na zdjęciu więc się nie przegrzeje i nie trzeba kombinować z podwieszaniem pływaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, vaz2110 napisał:

https://www.narzedzia.pl/pompa-zatapialna-yato-yt-85341,102761.html

 

Mocna pompa z suwakowym regulatorem poziomu wody przy którym ma się wyłączyć. Silnik jest chłodzony płaszczem przepływającej wody między jego obudową a stalową obudową pompy widoczną na zdjęciu więc się nie przegrzeje i nie trzeba kombinować z podwieszaniem pływaka. 

ale ta chyba nie nadaje się
image.png.00f9283edf3b9973c527534836661eb3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny opis jest taki:

Moc: 750W

Średnica pompy: 22cm

Maks. wydajność: 11000l/h

Maks. wysokość podnoszenia: 8,5m

Maks. głębokość zanurzenia: 7m

Średnica przyłącza: 1", 5/4", 3/2"

Stopień ochrony: IPX8

Maks. średnica zanieczyszczeń: 30mm

Maks. temperatura wody: 35°C

Długość przewodu: 10m

Masa: 7,2kg

 

Mam taką pompę, działa w podobnych albo gorszych warunkach jakie podałeś. Dużym plusem tej pompy jest to, że odpompowuje wodę prawie "do dna" nie przegrzewając się bo silnik jest chłodzony przepływającą wodą a nie tą w której pompa jest zanurzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny opis jest taki:
Moc: 750W
Średnica pompy: 22cm
Maks. wydajność: 11000l/h
Maks. wysokość podnoszenia: 8,5m
Maks. głębokość zanurzenia: 7m
Średnica przyłącza: 1", 5/4", 3/2"
Stopień ochrony: IPX8
Maks. średnica zanieczyszczeń: 30mm
Maks. temperatura wody: 35°C
Długość przewodu: 10m
Masa: 7,2kg
 
Mam taką pompę, działa w podobnych albo gorszych warunkach jakie podałeś. Dużym plusem tej pompy jest to, że odpompowuje wodę prawie "do dna" nie przegrzewając się bo silnik jest chłodzony przepływającą wodą a nie tą w której pompa jest zanurzona
Mam taką typową pompę z Castoramy i daje radę ogólnie ale ma jeden feler.
Stosunkowo łatwo w wirnik plączą się rzeczy, które potrafią go zablokować (kłącza, drobne gałązki, trawy)
Macie jakieś doświadczenia z pompami z nożami na wirniku?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 12:26, bielaPL napisał:

 

Omnjgena i profesjonal, fajnie to brzmi 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2021 o 11:44, komandos80 napisał:

Szukam jakiejs pompy, ktora wypompuje wode ze studzienki wodaciagowej.
Najchetniej takiej, ktora da rade wyssac wszystko, az do dna :).

Na samym dnie jest sporo piasku, wiec fajnie gdyby pompa sie nie popsula od wciagniecia go :)

Teraz uzywam jakiejs starej, radzieckiej, ale ona ma te wade, ze nie moge jej zanurzyc, wiec musze spuszczac ja na sznurku i opuszczac po kawalku, w miare jak wypompowuje wode. Poza tym ona moze tylko czysta wode wciagac, wiec musze uwazac, zeby piachu nie zassala. Upierdliwe to strasznie, zwlaszcza teraz, w czasie kiedy jest zimno :P

u teścia od 10 lat jest niezawodna pompa żeliwna z rozdrawbniaczem o mocy 2,5 kw chyba, z wyjściem a wąż strażacki.

 

Teść ostatnio pogłębiał nią staw na działce, przepompowała pewnie z kilka ton mułu i piachu.

 

Teść ją trochę zmodyfikował - do wirnika pod osłona dokręcił na osi dodatkowy rozdrabniacz na zewnątrz osłony, który młóci muł i piach pod pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2022 o 17:33, maras77 napisał:

u teścia od 10 lat jest niezawodna pompa żeliwna z rozdrawbniaczem o mocy 2,5 kw chyba, z wyjściem a wąż strażacki.

 

Teść ostatnio pogłębiał nią staw na działce, przepompowała pewnie z kilka ton mułu i piachu.

 

Teść ją trochę zmodyfikował - do wirnika pod osłona dokręcił na osi dodatkowy rozdrabniacz na zewnątrz osłony, który młóci muł i piach pod pompą.

 

ale skąd taką wziąć:nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adam_W

Jest tych pomp.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pompa do wody brudnej i wyskakuję multum tego.

Np

https://arena.pl/oferta/pompa-do-wody-szamba-z-rozdrabniaczem-waz-20m-48168299?gclid=Cj0KCQiAieWOBhCYARIsANcOw0wfq_7_K_xckf1FJg9rrPrhIXzOr-ZJynZiB5xO-xzuyosw-ECas3YaAtHGEALw_wcB

 

 

Zerknij

https://m.ceneo.pl/Pompy_i_hydrofory/Rodzaj:Do_brudnej_wody.htm?se=sld3Ce5a0yp_SxhYYNGlIa8MyUcF_Qmx&gclid=Cj0KCQiAieWOBhCYARIsANcOw0zTVXusKSHdXk6CrR7udkv64uD_lRth1KtHIX_K6fJFf4z-3W7zdVsaAgr4EALw_wcB

 

Kiedyś w domu mieliśmy najtańszą za ok 200zł. Kilka lat temu, więc pewnie dziś ta sama bliżej 250 czy 300zł ale działała kilka lat, a lekko nie miała.

Zwykła z pływakiem bez rozdrabniacza itd.

Dorobiłem do niej obudowę z otworami od strony wirnika (taki jakby kołnierz służący do tego aby coś co może dostać się w wirnik, zostawało właśnie na tym kołnierzu blaszanym).

 

 

Edytowane przez adam_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.