Skocz do zawartości

Auto długo nieużywane -akumulator


kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie-jest auto -sezonowe -cabrio-clk 2007-zastanawiam się jak zadbać o akumulator; 

mam np ULTIMATE SPEED® Prostownik do akumulatorów samochodowych ULGD 5.0 A1-czy można podlaczyc to na stałe do auta jako podtrzymanie / podłączać raz na miesiąc .

Ewentualnie -mam tez duży prostownik -Stef pol chyba model 305.

Aku ma chyba ze 2 lata i szkoda aby padł .

Co radzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz tą ładowarkę impulsowa i możesz zapomnieć o temacie o ile nie będzie zaniku napięcia w sieci bo sama nie uruchomi się ponownie do tego programu na którym była. Możesz też raz w miesiącu profilaktycznie naładować czy to tą ładowarką czy prostownikiem. Tak potraktowany aku każdej zimy będzie służył jeszcze wiele lat.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Vadero napisał:

Albo będzie wisiał caly czas na elektronicznej ładowarce, albo po prostu co 2-3 lata nowy aku. 

Mam tak z traktorkiem na wsi - akumulator po 3 lat do wymiany, obecny też już niedomaga.

Na zimę wyjmuję i co jakiś czas podłączam do fabrycznej ładowarki, ale jak widać niewiele to daje.

Podłączyć na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kondziu napisał:

Jak w temacie-jest auto -sezonowe -cabrio-clk 2007-zastanawiam się jak zadbać o akumulator; 

mam np ULTIMATE SPEED® Prostownik do akumulatorów samochodowych ULGD 5.0 A1-czy można podlaczyc to na stałe do auta jako podtrzymanie / podłączać raz na miesiąc .

Ewentualnie -mam tez duży prostownik -Stef pol chyba model 305.

Aku ma chyba ze 2 lata i szkoda aby padł .

Co radzicie ?

 

 

Odłącz klemę. Ładuj przed wyjazdem, przed sezonem, garażuj auto w ogrzewanym garażu. Przebieg 2tys. rocznie. Mi tak aku wytrzymuje 4-5 lat. 

 

Nic nie rób. Auto pod chmurką. Przebieg 10-15tys. rocznie, auto większość czasu stroi nieużywane, jeździ tylko na wycieczki. Mi tak aku wytrzymuje 4-5 lat.

 

W jednym aucie Varta, w drugim Bosch. 

 

Generalnie aku starcza na 4-5 lat.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Mam tak z traktorkiem na wsi - akumulator po 3 lat do wymiany, obecny też już niedomaga.

Na zimę wyjmuję i co jakiś czas podłączam do fabrycznej ładowarki, ale jak widać niewiele to daje.

Podłączyć na stałe?

 

Kup motocyklową ładowarkę, podepnij na stałe (w zestawie są dodatkowe kable/złączki) i masz temat z głowy. Robimy tak z moto w firmie, akumulatory mają bardzo ciężkie życie i większość działa bez problemu. Oxford 900

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chojny napisał:

 

Odłącz klemę. Ładuj przed wyjazdem, przed sezonem, garażuj auto w ogrzewanym garażu. Przebieg 2tys. rocznie. Mi tak aku wytrzymuje 4-5 lat. 

 

Nic nie rób. Auto pod chmurką. Przebieg 10-15tys. rocznie, auto większość czasu stroi nieużywane, jeździ tylko na wycieczki. Mi tak aku wytrzymuje 4-5 lat.

 

W jednym aucie Varta, w drugim Bosch. 

 

Generalnie aku starcza na 4-5 lat.  

Dzięki za odpowiedz. Auto mam w ogrzewanym garażu. Odłączenie akumulatora to chyba nie jest najlepszy pomysł we współczesnych autach? Dodatkowo trzeba dezaktywować alarm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kondziu napisał:

Dzięki za odpowiedz. Auto mam w ogrzewanym garażu. Odłączenie akumulatora to chyba nie jest najlepszy pomysł we współczesnych autach? Dodatkowo trzeba dezaktywować alarm.

 

 

Dlaczego? Zdejmujesz klemę i tyle. Pada wszystko a po podłączeniu wstaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Olas1 napisał:

 

Kup motocyklową ładowarkę, podepnij na stałe (w zestawie są dodatkowe kable/złączki) i masz temat z głowy. Robimy tak z moto w firmie, akumulatory mają bardzo ciężkie życie i większość działa bez problemu. Oxford 900

W komplecie do traktorka jest ładowarka.

Tyle, że w szopie nie ma prądu.

Więc aku wyjęty i może właśnie podepnę go na stałe pod tę ładowarkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

W komplecie do traktorka jest ładowarka.

Tyle, że w szopie nie ma prądu.

Więc aku wyjęty i może właśnie podepnę go na stałe pod tę ładowarkę.

 

 

Tylko sprawdź co to za ładowarka? Np. w harleyach też masz ładowarkę, ale masz ją podłączyć za każdym razem jak tylko parkujesz moto na dłużej niż 24h i ma za zadanie podtrzymać napięcie w aku. Jak spadnie to nie da rady naładować akumulatora.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olas1 napisał:

 

Tylko sprawdź co to za ładowarka? Np. w harleyach też masz ładowarkę, ale masz ją podłączyć za każdym razem jak tylko parkujesz moto na dłużej niż 24h i ma za zadanie podtrzymać napięcie w aku. Jak spadnie to nie da rady naładować akumulatora.  

Poczytam instrukcję. Ładowarka była w komplecie z traktorkiem i w traktorku jest gniazdo do jej podłączenia :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rwIcIk napisał:

Więc aku wyjęty i może właśnie podepnę go na stałe pod tę ładowarkę.

Tylko po co? Wspólczesne akumulatory (sprawne)mają tak małe samorozładowanie, że jak odstawisz jesienią naładowany i odłączony od pojazdu to wiosną będzie nadal naładowany. Naładuj i zostaw w spokoju, nawet w tej szopie/garażu.

Takie podpinanie pod ładowarkę to ma sens ale w wozach strażackich czy innych służb a nie w przypadku pojazdów nieużywanych przez całą zimę:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij akumulator, naładuj, przechowuj w chłodnym miejscu, naładuj przed ponownym montażem i powinno to wystarczyć. Przechowywanie akumulatora podpiętego do samochodu to najgorsza opcja bo oznacza ciągłą jego pracę- z uwagi na prąd pobierany przez auto w okresie czuwania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Mam tak z traktorkiem na wsi - akumulator po 3 lat do wymiany, obecny też już niedomaga.

Na zimę wyjmuję i co jakiś czas podłączam do fabrycznej ładowarki, ale jak widać niewiele to daje.

Podłączyć na stałe?

 

Te lidlowe ładowarki jak juz naładują to wchodzą w jakis tryb pielegnacji akumulatora i go tam odpowiednio podtrzymuje. Ale co to daje to nie wiem za bardzo. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2021 o 00:11, kondziu napisał:

Jak w temacie-jest auto -sezonowe -cabrio-clk 2007-zastanawiam się jak zadbać o akumulator; 

mam np ULTIMATE SPEED® Prostownik do akumulatorów samochodowych ULGD 5.0 A1-czy można podlaczyc to na stałe do auta jako podtrzymanie / podłączać raz na miesiąc .

Ewentualnie -mam tez duży prostownik -Stef pol chyba model 305.

Aku ma chyba ze 2 lata i szkoda aby padł .

Co radzicie ?

 

Znalazłem instrukcje obsługi do lidloprostownika- jest w nim napisane, ze po podłączeniu do Aku w programie „samochód” prostownik ładuje akumulator, a po naładowaniu, automatycznie przechodzi w tryb podtrzymania i można go zostawić tak na dłuższy czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kondziu napisał:

Znalazłem instrukcje obsługi do lidloprostownika- jest w nim napisane, ze po podłączeniu do Aku w programie „samochód” prostownik ładuje akumulator, a po naładowaniu, automatycznie przechodzi w tryb podtrzymania i można go zostawić tak na dłuższy czas :)

Ja mimo, że mam ten Lidlowy i samochód letnio-weekendowy to nie zostawiam na dłużej. Poza sezonem gdy auto stoi odpalę go raz na ok 4tyg, czasem jak dziś się przejadę i tyle. Po takiej rundzie aku ma 13.2V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sherif napisał:

Ja mimo, że mam ten Lidlowy i samochód letnio-weekendowy to nie zostawiam na dłużej. Poza sezonem gdy auto stoi odpalę go raz na ok 4tyg, czasem jak dziś się przejadę i tyle. Po takiej rundzie aku ma 13.2V.

o ile mogę się przejechać- tzn nie jest mokro, nie pada - wyciagam go z garażu- tak zrobilem kilka dni temu.

Zrobiłem rundkę tak aby silnik złapał "temp.roboczą" i wrocilem do domu. Dla silnika, opon i całej reszty dobrze tak zrobić. Ale w trakcie takiej przejażdżki aku nie zdąży się naładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kondziu napisał:

o ile mogę się przejechać- tzn nie jest mokro, nie pada - wyciagam go z garażu- tak zrobilem kilka dni temu.

Zrobiłem rundkę tak aby silnik złapał "temp.roboczą" i wrocilem do domu. Dla silnika, opon i całej reszty dobrze tak zrobić. Ale w trakcie takiej przejażdżki aku nie zdąży się naładować.

Jeżeli jest rozładowany to nie, ale jak rozumiem chodzi tutaj o doładowanie. Ja mam na klemie wyłącznik zasilania, więc jak stoi to aku jest odłączony. IMHO chwila pracy + przejażdżka do rozgrzania powinna wystarczyć na doładowanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.