Skocz do zawartości

Cieknie spod brodzika pod prysznicem


bb_maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwością, by przez fugi pomiędzy płytkami na ścianie woda mogła przedostać się pod brodzik i wypływać po drugiej stronie brodzika a dokładniej pod nim?

mam taką sytuację, że jakiś czas temu zauważyliśmy wyciek spod brodzika .

Na początku niewielki, z czasem trochę mocniejszy, w dodatku wycieka woda o niezbyt przyjemnym zapachu.

Obstawiłem, że może to być kwestia syfonu, więc posprawdzałem czy jest dokręcony, odczekałem pare dniu, gdy już nie ciekło spod spodu (jest w tym miejscu również podłogówka, wiec to pomogło w szybkim wyschnięciu) wlałem sporą ilość wody bezpośrednio do syfonu, ale nic się spod brodzika nie lało.

Odczekałem kolejnych kilka dni i zrobiłem test - polałem prysznicem bezpośrednio na ścianę i po chwili spod brodzika zaczęło się lać.

Czy jest możliwe by woda lejąca się na ścianę (przy czym biorąc kąpiel pod prysznicem strumień wody nie jest przecież kierowany prosto na ścianę) mogłaby przeniknąć w krótkim czasie pod płytki, spłynąć po ścianie, wpłynąć pod brodzik i wypłynąć po przeciwległej stronie brodzika (leje się dokładniej na przeciwko ściany)? Brzmi głupio, ale nie mam już pomysłu... Dodam, że sprawdzałem również i lałem wodą bezpośrednio na łączeniu brodzika ze ścianą (jest zasilikowane)  i nic się nie lało... 

ściany na zewnątrz łazienki, przynajmniej tyle co da się dostrzec, są suche.

Wiem, że najłatwiej byłoby zdemontować brodzik, żeby się temu przyjrzeć, ale byłoby to zarazem najtrudniejsze... 

będę wdzięczny za wszelkie sugestie, pomysły, rady.

 

EDIT: zakładam, że to nie cieknie z baterii pod płytkami, bo po pierwsze, tak jak wcześniej pisałem, lejąc bezpośrednio do syfonu przez dłuższy czas woda nie wycieka, po drugie ściana po drugiej stronie jest sucha (na tyle, na ile da się to ocenić)

Bo kucia w poszukiwani wycieku w ogóle nie chcę sobie wyobrażać ;] 

Edytowane przez bb_maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bb_maciek napisał:

Czy jest możliwością, by przez fugi pomiędzy płytkami na ścianie woda mogła przedostać się pod brodzik i wypływać po drugiej stronie brodzika a dokładniej pod nim?

 

Nie wiem czy Ci moja historia pomoże, ale ja ze 2 lata szukałem przyczyny, dlaczego mi puchnie gips na ścianie w pokoju za łazienką. W międzyczasie wymieniłem ze dwa razy silikon na łączeniu brodzika z płytkami, dodałem silikon wokół rozetki przy baterii i pewnie jeszcze jakieś inne prace wykonałem. Aż któregoś dnia ściągnąłem zaślepkę od okucia mocującego drzwi prysznicowe i okazało się, że woda wsiąka w ścianę poprzez wkręt/dybla.

Poniżej zdjęcie przykładowe z neta z zaznaczonym miejscem przecieku.

 

image.png.2b210c3facd765a04ddcbb101c37a4cc.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, GoldFinger napisał:

 

Nie wiem czy Ci moja historia pomoże, ale ja ze 2 lata szukałem przyczyny, dlaczego mi puchnie gips na ścianie w pokoju za łazienką. W międzyczasie wymieniłem ze dwa razy silikon na łączeniu brodzika z płytkami, dodałem silikon wokół rozetki przy baterii i pewnie jeszcze jakieś inne prace wykonałem. Aż któregoś dnia ściągnąłem zaślepkę od okucia mocującego drzwi prysznicowe i okazało się, że woda wsiąka w ścianę poprzez wkręt/dybla.

Poniżej zdjęcie przykładowe z neta z zaznaczonym miejscem przecieku.

 

 

 

Cholera! chyba podałeś słuszny kierunek...

nie zaglądałem w okolice stelaża kabiny.

Jak podniosłem listwę maskującą z zewnątrz i polałem w kabinie po narożniku - momentalnie od zewnątrz pojawiła się woda.

Woda, która później najprawdopodobniej znajduje ujście by wpłynąć między brodzik a ścianę/podłogę (bo tam zauważyłem, że między ścianą a brodzikiem hydraulik montujący kabinę poskąpił silikon) i wypływa w innym miejscu.

Trop mamy! w weekend przelecę całość silikonem i zobaczymy czy coś to zmieni.

thx :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/27/2022 at 8:04 PM, bb_maciek said:

Czy jest możliwością, by przez fugi pomiędzy płytkami na ścianie woda mogła przedostać się pod brodzik i wypływać po drugiej stronie brodzika a dokładniej pod nim?

mam taką sytuację, że jakiś czas temu zauważyliśmy wyciek spod brodzika .

 

Fajnie, że znalazła się potencjalna przyczyna. Ale odpowiadając na pierwsze pytanie - tak, jest to możliwe. U mnie co gorsza zanim zaczęło wyciekać spod brodzika, to przesączyło się przez ścianę i miałem zacieki w pokoju obok łazienki. Wymiana fugi pomogła od ręki, chociaż malowanie okazało się niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 23:36, Fili_P napisał:

I jak?

 

strzał w 10 :ok: ;] 

w zeszły weekend zdjąłem cały stary silikon i położyłem nowy, ze szczególną uwagą w podejrzanym miejscu.

póki co - jak ręką odjął i nic nie cieknie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.