Skocz do zawartości

#zmywarka błąd h²o


Lotna_Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu zeszłego roku kupiłam zmywarkę, pacjentka to Indesit '60, wolnostojąca. Stoi w tzw suszarni, pod jednym blatem z podwójnym zlewem i pralką, łączy się z kuchnią. Do sedna: w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwa razy była w serwisie:

włączam program, nabiera wody a po kilku minutach zaczyna piszczeć i na wyświetlaczu pojawia się błąd h²o i powoli pobiera wodę dalej. Otwieram, woda sięga prawidłowo pod sam kołnierz. Po chwili słyszę że nie myje tylko spuszcza wodę i przeskakuje do suszenia. Wg serwisu problem leży w słabym ciśnieniu wody bo u nich śmiga jak trzeba. Wcześniej pracowała bez problemu do połowy grudnia, 3 stycznia wróciła z serwisu i do zeszłego tygodnia było ok. Dzisiaj znowu ją przywieźli, przeszła cały program, panowie pojechali i za drugim wsadem znowu piszczy i wyskakuje ten sam błąd. Nie mam już sił i pomysłu poza oddaniem jej do sklepu. Uprzedzając pytania: tak, filtry czyszczę na bieżąco, używam dobrych preparatów, tak, odłączyłam ją od prądu na cały poprzedni weekend żeby przemyślała swoje zachowanie - nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był problem z takim labiryntem z tworzywa, wyczyściłem go i pomogło.

Teraz mam inny problem bo zmywarka jest... martwa. Całkowicie. I tu już chyba nic nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cinek napisał:

U mnie był problem z takim labiryntem z tworzywa, wyczyściłem go i pomogło.

Teraz mam inny problem bo zmywarka jest... martwa. Całkowicie. I tu już chyba nic nie pomogę.

No jak nie żyje to umarła. R.I.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, volf6 napisał:

A co z tym ciśnieniem wody?.

Moze faktycznie za niskie albo jakiś zawór w instalacji czy filtr przypchany (ale w tej instalacji domowej/mieszkaniowej)?

Na tej samej linii mam podpiętą pralkę która idzie jak burza, nigdy nie włączam ich naraz - pralka chodzi po 2/3 razy na dzień, zmywarka co drugi dzień. Natomiast zastanawiające jest to że od marca do grudnia zmywarka normalnie pracowała, po powrocie z serwisu gdzie podobno nic z nią nie robią też podjęła pracę przez pełny program (od stycznia do zeszłego tygodnia i wczoraj po przyjeździe z serwisu normalnie myła). Niestety już drugi wsad nie był zmyty - woda pobrana, wypuszczona i suszenie. 

Ciśnienie w całym domu jest ok, woda w wężu doprowadzającym najpierw idzie z dużą siłą a potem zwalnia i zaczyna piszczeć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolchyla napisał:

Grzałkę ma uwaloną i będzie głupiała. Obecnie 99 procent AGD do mycia i prania tak robi gdy popsuje się grzałka. 

 

Gdyby grzałka była zepsuta to nie wykonałaby już pierwszego mycia a ona zmyła na 55° pierwszy wsad a drugi tylko pobrała wodę, wypuściła i przeskoczyła do etapu suszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź to ciśnienie, ale mogą być też inne problemy. Pierwszy to drożność wężyków w zmywarce, drugi to pomiar wody (przepływomierz), a trzeci to sprawdź, czy woda się nie przelewa (pod komorą zmywarki, na dnie, znajduje się pływakowy czujnik wody, który może odcinać dopływ wody i powodować odpompowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Olleo napisał:

Sprawdź to ciśnienie, ale mogą być też inne problemy. Pierwszy to drożność wężyków w zmywarce, drugi to pomiar wody (przepływomierz), a trzeci to sprawdź, czy woda się nie przelewa (pod komorą zmywarki, na dnie, znajduje się pływakowy czujnik wody, który może odcinać dopływ wody i powodować odpompowanie).

Woda nalewa się wolniej ale do pełna, po otwarciu sięga pod sam kołnierz. Pomimo pełnej zmywarki nie włącza się pompa (?) do obiegu wody w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę walczył z używaną zmywarką  bo wczoraj próba uruchomienia i pobiera wodę i i ja wypompowuje wyświetla się błąd  A5

może taki opis z znaleziony w sieci tobie pomoże?

długo szukałem pomocy w internecie na temat tego błędu A5. U mnie pomogło przedmuchanie wężyka od hydrostatu. Należy zdjąć lewy bok (patrząc na zmywarkę od tyłu). Hydrostat znajduje się w dolnym, lewym rogu. Dodam tylko, że awaria ta dosyć długo trwała, bo z początku zmywarka myła tylko na niektórych programach, ale jakieś dwa tygodnie temu przestała myć w ogóle.

 

Problem udało się rozwiązać dzięki sugestii z powyższego postu. W mojej zmywarce częściowo przytkany był nie wężyk do hydrostatu, a kanalik w plastikowym elemencie zmywarki do którego ten wężyk jest podłączony. Samo przedmuchiwanie go siłą własnych płuc nie pomoże. Będzie drożny, ale nie na tyle żeby prawidłowo działał hydrostat, a ja wyczyściłem to przy pomocy kompresora. Po tym zabiegu zmywarka działa prawidłowo.

Trzeba zdjąć wężyk z hydrostatu i za jego pomocą przy użyciu sprężonego powietrza (kompresora) porządnie przedmuchać kanalik w tym plastikowym elemencie.

Edytowane przez Waldek40
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 10:17, Lotna_Bestia napisał:

Woda nalewa się wolniej ale do pełna, po otwarciu sięga pod sam kołnierz. Pomimo pełnej zmywarki nie włącza się pompa (?) do obiegu wody w środku.

Pokaż jak wygląda przyłącze zmywarki, jest tam zawór? Może filtr w zaworze zarośnięty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.