Skocz do zawartości

Sposób na bujające zawieszenie SUV


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, mokrii napisał:

To nie skoda jest zepsuta tylko twój błędnik ;]

Suvy z racji wyższego zawiasu i środka ciężkości wyżej troszeczkę oszukują 8]

Jeżdżę od 5 lat Foresterem SG i któregoś razu byłem w mts Dzierżoniów ;] Marek Kluszczynski przewiozl mnie moim autem tak że chwytałem cykorłapke ;]

Sam czasami próbuje przejechać rondo czy inny zakręt tak żeby się bać i w momencie gdy ja już panikuje to auto bez żadnego problemu jedzie tam gdzie chce :ok:


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 


 

Forek to podniesiona Impreza z nisko położonym jak na SUVa środkiem ciężkości. W porównaniu do innych SUVów idzie jak po szynach. 
 

 

 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/27/2022 at 1:23 PM, sowik85 said:

Witajcie,

 

Mam pytanie do speców od tematyki zawieszenia pojazdu. Od 4 miesiecy jeżdżę nową Skodą Karoq 1.5 TSI i to auto ma jedną irytującą, może nawet niebezpieczną cechę: buja się jak ponton. Przykład irytujący to np przejeżdżanie przez progi zwalniające, kiedy zawieszenie potrafi nieprzyjemniej odbić. Nie dobić a ODBIĆ, jakby do końcowego wysuwu amortyzatorów.

Przykład niebezpieczny: np podróż autostradą A1 na trasie Pyrzowice - Piekary, tam jest max 110km/h ze względu na szkody górnicze. No i te 110 to jest dla Skody za wiele- potrafi się tak bujnąć że ostatnio najadłem sie strachu.

W Golfie V 120km/h idzie przejechać bez zapaprania spodni...

 

No i teraz pytania:

 

Czy to jest cecha takich SUVów czy ta Skoda ma spartolone zawieszenie?

Czy da się coś z tym zrobić? Inne amory? Czy może sprężyny?

A może przeszczep obu z Seata Ateca, który ponoć jest sztywniejszy?

Auta kategorycznie nie chcę obniżać- prześwit jest mi potrzebny.

 

Z góry dzięki za porady.

 

 

Na co dzień jeżdżę Golfem VII oraz Jeepem Cherokee KL. Golf ładnie pokonuje progi, ale Jeep radzi sobie z tym jeszcze lepiej.

A co do jazdy autostradowej - Golf może minimalnie lepiej się prowadzi z racji tego, że nie jest SUV-em, ale nie są to jakieś duże różnice. Generalnie - progi Jeep na plus, duże prędkości trochę lepiej Golf.

 

Czyli coś ze Skodą musi być nie tak 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.