Skocz do zawartości

Jak myć auto na myjni samoobsługowej


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę sami specjaliści. Jak trochę poczytacie jak działa każdy wosk to wtedy nie będzie durnych komentarzy. Dziwne, że jak nakładam wosk to mikro rysy znikają ale to pewnie ślepy jestem, bo mądre głowy z AK widzą lepiej. 😂😂😂

Ps.

Mowa o mikro, a nie obcierkach, chyba, że mamy kogoś ułomnego i nie odróżnia dwóch rzeczy.

Edytowane przez Poldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Poldi napisał:

Dziwne, że jak nakładam wosk to mikro rysy znikają ale to pewnie ślepy jestem, bo mądre głowy z AK widzą lepiej. 😂😂😂

 

Rysy nie znikają a są maskowane, po kilku myciach znów je widać. Można je trochę zniwelować jakimś lekko ściernym mleczkiem ale trzeba mieć pojęcie, żeby większego bigosu nie narobić. W miarę bezpieczny dla laika jest np Ultimate Compound od Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sowik85 napisał:

 

Rysy nie znikają a są maskowane, po kilku myciach znów je widać. Można je trochę zniwelować jakimś lekko ściernym mleczkiem ale trzeba mieć pojęcie, żeby większego bigosu nie narobić. W miarę bezpieczny dla laika jest np Ultimate Compound od Meguiars.

W to już uwierzę prędzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 12:52, Poldi napisał:

Widzę sami specjaliści. Jak trochę poczytacie jak działa każdy wosk to wtedy nie będzie durnych komentarzy. Dziwne, że jak nakładam wosk to mikro rysy znikają ale to pewnie ślepy jestem, bo mądre głowy z AK widzą lepiej. 😂😂😂

Ps.

Mowa o mikro, a nie obcierkach, chyba, że mamy kogoś ułomnego i nie odróżnia dwóch rzeczy.

 

Wosk wypełnia drobne ryski i dlatego są niewidoczne albo mniej widoczne, po dobrym myciu, które usunie wosk, te rysy znowu się pojawią. Żeby je usunąć trzeba niestety zetrzeć część bezbarwnego lakieru pastą ścierną, jak mocną to już zależy od głębokości rys. :ok: 

Mam czarny lakier, po korekcie, jak byłem na myjni automatycznej to zauważyłem długie poziome ryski wzdłuż auta, jednorazowy wypad jeszcze nie robi tragedii, ale po kilku takich wizytach, po oświetleniu lakieru lampą widać będzie, że uratuje go tylko mechaniczne polerowanie. Jednego to nie interesuje, drugiego będzie wkurzać.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.