Skocz do zawartości

Rozrząd Dayco


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

co sądzicie o rozrzadach z Dayco? Będę wymieniał kompletny rozrząd na łańcuchu w Oplu 1.4 90km z14xep Meriva A, Astra 2 i itp. Mam do wyboru Febi, lub 2 razy tańszy zestaw z Dayco. Febi 750pln, Dayco 350pln. Rozrządy na paskach przeważnie montuje CONTI, Dayco wśród pasków słyszałem dobre opinie. Wśród łańcuchowych zestawów nie mam rozeznania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup GM. Oryginał.
 
Znajomy właśnie walczy z 1.2 po wymianie na jakiś markowy zamiennik.
 
W oryginalnym jest pełen komplet, łącznie ze śrubami itd..
Zadzwonię do ASO zapytam, tam cudów nie ma poza nie prawidłowym montażem i źle przykręcona tarcza od czujnika położenia wałka saacego rozrządu. Robiłem parę lat temu takie 1.2 Opla, ale nie pamiętam co tam montowałem. Co klient przywiózł to zamontowałem, a tutaj auto po rodzinie i sam muszę ogarnąć klamoty.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, steyr napisał:

Zadzwonię do ASO zapytam, tam cudów nie ma poza nie prawidłowym montażem i źle przykręcona tarcza od czujnika położenia wałka saacego rozrządu.

Ja kupowałem na Allegro oryginał, nie był wiele droższy od zamiennika.

 

Problem właśnie w tej tarczy. Zamiennik ma inną grubość koła i tarcza oddaliła się od czujnika. 

 

Zakładałem taki komplet: https://allegro.pl/oferta/rozrzad-zestaw-opel-corsa-c-d-combo-1-2-16v-1-4-gm-7606583228

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem komplet Dayco do renowki. Po 40000 km rozleciała się rolka napinająca, łożysko padło. Pod obudową coś piszczało potem żegotało. Szczęście miałem takie, że obudową jest aluminiową i rolka nie spadła. Pasek był jak nowy. Więc mieszane uczucia mam. Raczej już nie kupię drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi i Swag robi na tym samym zestawie, co oem (łańcuchy IWIS). Ja zakładam do Opli zestaw SKF 85000, na alle kosztuje 300 zł kpl i masz wszystko co potrzeba. Silniki chodzą, nic się nie dzieje póki co.
Cały zestaw za 300pln? Ok rzeczywiście zestawy po ok 300pln. Teraz tylko muszę dojść czy będzie pasował. Dzięki za info.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie pasować, jak wszystkie Z12 i Z14 są na tym samym rozrządzie. Robiłem i w 1.2 i w 1.4, Astry, Corsy itp., zawsze ten sam zestaw. Jeszcze ostatnio pamiętam w hurtowni za 250 zł brałem, ale to z rok temu było. Do zestawu dokupuję tylko uszczelkę pokrywy zaworów i miski olejowej, oraz nowe śruby kół zębatych wałków rozrządu w ASO po 8 zł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie pasować, jak wszystkie Z12 i Z14 są na tym samym rozrządzie. Robiłem i w 1.2 i w 1.4, Astry, Corsy itp., zawsze ten sam zestaw. Jeszcze ostatnio pamiętam w hurtowni za 250 zł brałem, ale to z rok temu było. Do zestawu dokupuję tylko uszczelkę pokrywy zaworów i miski olejowej, oraz nowe śruby kół zębatych wałków rozrządu w ASO po 8 zł.
Sprawdzę w jakiś sposób nr tych śrub?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.