Skocz do zawartości

Jak użytkować DSG


jakubek

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, zinger napisał(a):

Sorry, jestem 1 system, ktorego do tej pory nie ogarnalem - automatyczne parkowanie. Kilka razy z ciekawosci probowalem i za wuja nie ptorafie sie z nim dogadac, ale i tak srednio widze jego przydatnosc.

 

Ja też rzadko używam. Spróbowalem na próbę i uznałem to za niepotrzebne bo sam to zrobię szybciej. Ale gdybym nie umiał parkować to może bym wolał żeby auto robiło to za mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja też rzadko używam. Spróbowalem na próbę i uznałem to za niepotrzebne bo sam to zrobię szybciej. Ale gdybym nie umiał parkować to może bym wolał żeby auto robiło to za mnie.

Podsumowujac, z jazdy autem mamy opanowane jedynie parkowanie :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał(a):

Podsumowujac, z jazdy autem mamy opanowane jedynie parkowanie :hehe:

 

Jedno co te systemy parkowania robią dobrze, to wrażenie na pasażerach gdy tak auto sobie samo wjeżdża i wyjeżdża.

;l

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

Tu nawet nie chodzi o naukę tylko bo upierdliwość, bo naciśnięcie guzika "Auto" i zostawienie go tak nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności. Jeśli ktoś woli kręcić gałkami i naciskać guziki do upadłego we własnym zakresie to najczęściej robi to gorzej niż automat a i tak jest wiecznie niezadowolony.

 

pewnie to kwestia samochodu ale np. automatyczna klima w Oplu działa jak dla mnie dramatycznie. Tryb auto nadaje się do użytku tylko w upały, kiedy i tak musi to pracować prawie na max żeby schłodzić. W taką pogodę jak teraz np. włączenie trybu auto skutkuje tym że wieje, szumi i buczy, a przednia szyba i tak jest zaparowana od połowy. Wystarczy wymusić nawiew na szybę, moc nawiewu na dwie kreski i wystarczy. Jest cicho i coś widać. Ja dziękuję za taki automat ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja też rzadko używam. Spróbowalem na próbę i uznałem to za niepotrzebne bo sam to zrobię szybciej. Ale gdybym nie umiał parkować to może bym wolał żeby auto robiło to za mnie.

 

W PC GT jest dobre, bo ja odpuszczałem, jak mi się nie chciało robić korekt.

A tak to równolegle sam parkował na 4-5 razy, zostawiając po 20 cm z obu stron...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 15:27, maro_t napisał(a):

 

pewnie to kwestia samochodu ale np. automatyczna klima w Oplu działa jak dla mnie dramatycznie. Tryb auto nadaje się do użytku tylko w upały, kiedy i tak musi to pracować prawie na max żeby schłodzić. W taką pogodę jak teraz np. włączenie trybu auto skutkuje tym że wieje, szumi i buczy, a przednia szyba i tak jest zaparowana od połowy. Wystarczy wymusić nawiew na szybę, moc nawiewu na dwie kreski i wystarczy. Jest cicho i coś widać. Ja dziękuję za taki automat ;]

Nie każda firma potrafi to dobrze zrobić. Zauważyłem tez ze nie w każdym samochodzie da się włączyć kierunek nawiewu jednocześnie w 3 strefy. Ja tak u się je ustawiam plus siła nawiewu medium i działa. Automat steruje tylko siła nawiewu. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał(a):

Nie każda firma potrafi to dobrze zrobić. Zauważyłem tez ze nie w każdym samochodzie da się włączyć kierunek nawiewu jednocześnie w 3 strefy. Ja tak u się je ustawiam plus siła nawiewu medium i działa. Automat steruje tylko siła nawiewu. 

 

Kia umie... :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 15:27, maro_t napisał(a):

 

pewnie to kwestia samochodu ale np. automatyczna klima w Oplu działa jak dla mnie dramatycznie. Tryb auto nadaje się do użytku tylko w upały, kiedy i tak musi to pracować prawie na max żeby schłodzić. W taką pogodę jak teraz np. włączenie trybu auto skutkuje tym że wieje, szumi i buczy, a przednia szyba i tak jest zaparowana od połowy. Wystarczy wymusić nawiew na szybę, moc nawiewu na dwie kreski i wystarczy. Jest cicho i coś widać. Ja dziękuję za taki automat ;]

 

Nie próbowałem nigdy w Oplu ale w tych samochodach z którymi miałem do czynienia tryb automatyczny działał co najmniej poprawnie. Czasem zimą zdarza się, że automat przełącza za mocno na nogi gdy powinien dmuchać jednocześnie i na nogi i na szybę, zapobiegając parowaniu. To chyba jedyny przypadek jaki pamiętam gdy czasem trzeba było automatowi "pomóc". Jednak jeśli jest taka możliwość to warto zamiast tego dopłacić do podgrzewanej przedniej szyby. O wiele lepsze to niż wszystkie nawiewy świata.

:ok:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wujek napisał(a):

A podgrzać wnętrze jak na zewnątrz zrobi się zimno umie? Bo w mojej pomagało tylko zwiększenie temperatury.

 

Jeździłem kiedyś zastępczą Kią Carens, o taką:

 

kia-carens-ii-20-crdi-cd-ostrowiec-swiet

 

 

Automatyczna klima tam miała chyba jakiś problem z interpretacją danych z czujnika temperatury na zewnątrz, wewnątrz oraz nasłonecznienia bo zdarzało jej się, że grzała jak głupia, mimo że kabinę mocno nagrzewało słońce a innym razem zaczynała chłodzić bo wyszło słońce, mimo że był środek zimy. Kompletny chaos. Zakładam jednak, że od tego czasu uporali się z tym problemem lub był to błąd konkretnego egzemplarza.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 10:15, wujek napisał(a):

A podgrzać wnętrze jak na zewnątrz zrobi się zimno umie? Bo w mojej pomagało tylko zwiększenie temperatury.

Oj umie. Jak mam ustawione 22 to przy dłuższej trasie nie raz musiałem na 21 dać, bo robiło się za ciepło. Kia Stonic

Edytowane przez angrius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.11.2022 o 17:04, Vadero napisał(a):

Tak to działa z autoholdem, dla miłośników alarmów przy wysiadaniu bez P.

jak zrobisz tak z odpiętym pasem bezpieczeństwa, to ręczny się sam nie opuści po otwarciu i zamknięciu drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.