Skocz do zawartości

Piecyk na butlę LPG 11kg


zzzz

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, zzzz napisał(a):

1.Jak z użytkowaniem w pomieszczeniach mieszkalnych?

2.Jakie zużycie?

3.Czy czuć gaz?

4.Czy jest więcej wilgoci?

Zużycia nie pamiętam (zależy jak mocno grzejesz), czuć specyficzny zapach i największy problem to wilgoć powstała ze spalania. Z tego powodu raczej nie nadaje się do mieszkań. I oczywiście zużywa tlen z mieszkania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupisz butle ze zwykłym gazem  to przy samym suficie czuć gorycz w gardle czyli coś nie tak,

jeśli dodasz parę zł i kupisz butle z lepszym gazem (nie wiem czy więcej propanu czy butanu) to tego efektu jak wyżej nie ma,

ogrzewaliśmy kiedyś magazyn takim piecykiem na gaz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zzzz napisał(a):

Tak, podobno propan jest lepszy. Mam taki używany piecyk Ignis z trzema klawiszami, butle też mam. Chciałbym doraźnie dogrzewać pomieszczenie ok 30m². Dwie-trzy godziny dziennie.

Jak tam z wentylacją? Żebyś sobie hodowli grzybów nie zrobił. Ja bym był ostrożny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zzzz napisał(a):

Tak, podobno propan jest lepszy. Mam taki używany piecyk Ignis z trzema klawiszami, butle też mam. Chciałbym doraźnie dogrzewać pomieszczenie ok 30m². Dwie-trzy godziny dziennie.

Jak to w domu i masz licznik dwutaryfowy to lepiej i taniej wyjdzie grzejnik elektryczny...

Choć i przy 1 taryfowym moze to być prawie podobne, zależy po ile liczą w okolicy butlę gazu:)

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, volf6 napisał(a):

Jak to w domu i masz licznik dwutaryfowy to lepiej i taniej wyjdzie grzejnik elektryczny...

Do końca roku tak ale po 1 stycznia już nie bardzo. Przy ogrzewaniu elektrycznym 2000 kwh to mogą sobie w dupę wsadzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zzzz napisał(a):

Do końca roku tak ale po 1 stycznia już nie bardzo. Przy ogrzewaniu elektrycznym 2000 kwh to mogą sobie w dupę wsadzić...

Po pierwsze nie wiadomo jaka będzie cena ponad limit w drugiej taryfie a po drugie wszytko zależy od ceny LPG. Ja płacisz 100 zeta za butlę to ogrzewanie wyjdzie wcale nie tanio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zzzz napisał(a):

No nie wiadomo. Ale nie oczekuję cudów, jak 1MWh ma kosztować prawie 700 netto plus inne opłaty... Mi zależy na dogrzewaniu między godz 15 a 22, oczywiście nie 7 godzin tylko 2-3...

Nie wiemy co to za pomieszczenie, ale jeszcze raz napiszę, żebyś dobrze przemyślał ten piecyk ze względu na powstającą dużą wilgotność wywołaną takim ogrzewaniem. Masz piecyk to sobie spróbuj i oceń co się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zzzz napisał(a):

A tak apropo, czy ze spalania LPG powstaje więcej wilgoci niż przy spalaniu gazu ziemnego?

Raczej mniej ale przecież gaz ziemny spalany jest w kotłach a nie piecykach/nagrzewnicach.

A w kuchenkach to spala się go na tyle mało, że nie ma co porównywać do piecyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, zzzz napisał(a):

Dobra,  inaczej. Spalamy 1m³ gazu ziemnego i 1m³ Lpg. Kiedy powstanie więcej wody?

Jeśli już to trzeba by porównywać energetycznie

LPG propan C3H8 i butan C4H10 - sporo węgla w stosunku do wodoru.

Gaz ziemny to głównie metan CH4 - mało węgla dużo wodoru, więc i po spalaniu więcej wody niż CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@zzzznic się nie robi. Jedziesz, wymieniasz i cieszysz się pełną butlą. 

Robie remonty dachów i w ciagu roku wymieniam pewnie jakieś kilkaset butli i jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś spojrzał na legalizację.

Jak masz opory to jedź do castoramy, tam płacisz, dostajesz kluczyk i sam wymieniasz w skrzynce na parkingu.

BTW w casto jest/była bardzo dobra cena na wymianę butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.