Skocz do zawartości

Jak to wycenić? Płytki


Kuracjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem takie zlecenie do wyceny i ew. wykonania.

Ogólnie z płytkami nie mam żadnego problemu, ale nie wiem czego się spodziewać po tej robocie.

Problem jest taki, że podłoga została wykonana bez jakiegokolwiek spadku i trzeba używać ściągaczki.

Do skucia jest mozaika, nie wiadomo, co jest pod spodem, trzeba zrobić spadek i położyć nową mozaikę.

No za cholerę nie wiem ile policzyć za robotę.

Pewnie skucie zejdzie ze dwie godziny do czterech.

Zrobienie spadków z zaprawy też ze dwie do trzech.

Położenie mozaiki w takim dziwnym kształcie, to już sam nie wiem ile, bo będę musiał zrobić szablon i docinać u siebie, bo nie da rady na miejscu (zapylenie).

Nie ukrywam, że o ile lubię robić płytki tak do tej roboty nastawiłem się negatywnie.

Strzelałem w coś koło 1000-1200,- netto.

Doradźcie proszę :)

 

IMG_20221223_113030_743.jpg

IMG_20221223_113035_523.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kuracjusz napisał(a):

Doradźcie proszę

Ja bym strzelał gdzieś pomiędzy Twoją kwotą a Pawła. Licz pesymistycznie czas pracy i komplikacje, a jak pójdzie znacznie lepiej możesz zejść z ceny. Nie wiem na ile zależy Ci na wykonaniu tej usługi, powiedz inwestorowi wprost gdzie mogą być problemy i skąd taka cena. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janusz napisał(a):

Ja bym strzelał gdzieś pomiędzy Twoją kwotą a Pawła. Licz pesymistycznie czas pracy i komplikacje, a jak pójdzie znacznie lepiej możesz zejść z ceny. Nie wiem na ile zależy Ci na wykonaniu tej usługi, powiedz inwestorowi wprost gdzie mogą być problemy i skąd taka cena. 

Akurat na tej usłudze mi niezbyt zależy, ale zależy mi na współpracy z osobą, która daje mi mnóstwo różnych zleceń dla złotej rączki, bo zarządza mieszkaniami na wynajem, dlatego staram się zawsze realizować zlecenia. Tyle, że to akurat w wycenie jest dla mnie mocno problematyczne i nie chcę się też na minę [kurza twarz].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kuracjusz napisał(a):

Akurat na tej usłudze mi niezbyt zależy, ale zależy mi na współpracy z osobą, która daje mi mnóstwo różnych zleceń dla złotej rączki, bo zarządza mieszkaniami na wynajem, dlatego staram się zawsze realizować zlecenia. Tyle, że to akurat w wycenie jest dla mnie mocno problematyczne i nie chcę się też na minę [kurza twarz].

To musisz sam ocenić, czy lepiej zaryzykować i być może "dołożyć" do interesu, czy wycenić wysoko i zaryzykować przerwanie współpracy. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, a remonty to zawsze pewne ryzyko. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuracjusz napisał(a):

Dostałem takie zlecenie do wyceny i ew. wykonania.

Ogólnie z płytkami nie mam żadnego problemu, ale nie wiem czego się spodziewać po tej robocie.

Problem jest taki, że podłoga została wykonana bez jakiegokolwiek spadku i trzeba używać ściągaczki.

Do skucia jest mozaika, nie wiadomo, co jest pod spodem, trzeba zrobić spadek i położyć nową mozaikę.

No za cholerę nie wiem ile policzyć za robotę.

Pewnie skucie zejdzie ze dwie godziny do czterech.

Zrobienie spadków z zaprawy też ze dwie do trzech.

Położenie mozaiki w takim dziwnym kształcie, to już sam nie wiem ile, bo będę musiał zrobić szablon i docinać u siebie, bo nie da rady na miejscu (zapylenie).

Nie ukrywam, że o ile lubię robić płytki tak do tej roboty nastawiłem się negatywnie.

Strzelałem w coś koło 1000-1200,- netto.

Doradźcie proszę :)

 

IMG_20221223_113030_743.jpg

IMG_20221223_113035_523.jpg

Przyjmij ile dniówek Ci zejdzie ?

dniowka x 1000 pln i będzie uczciwie dla obu stron - jak piszesz daje zlecenia, wiec cena myślę rozsądna 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur_W_wa napisał(a):

Jak to stały zleceniodawca, to zagraj w otwarte karty że może się trochę dłużej zejść niż normalnie, i wyceń bliżej Pawła, z możliwą obniżką jak uda się szybko.  

Jeszcze pytanie czy to normalne zlecenie, czy "zlecenie-przysługa", czasem warto na jednej robocie mniej zarobić, żeby "źródło nie wyschło". 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że zaskoczony jestem, bo liczyłem raczej mniej, tym bardziej, że to sama podłoga, no ale fakt, przy odkuwaniu mogą się posypać kawałki ze ścianek i roboty będzie więcej.

Ogólnie ta dziewczyna jest moim głównym zleceniodawcą, choć nie jedynym.

Robię w zasadzie wszystko, co trzeba zrobić w wynajmowanych mieszkaniach plus przygotowanie nowych lokali do wynajmu.

Ona docenia to, że ma kogoś do kogo może poprosić o zrobienie każdej rzeczy w zasadzie od ręki, a ja to, że jestem zawsze w pierwszej kolejności przy zlecaniu robót i w zasadzie mam wolną rękę w ustalaniu terminów i doborze materiałów oraz technologii.

Tyle, że w tym przypadku pachnie mi to niezłą dłubaniną, a ja wole szybkie sprawy za konkretne pieniądze :) i tak myślę, że dam cenę zaporową z wyjaśnieniem co może pójść nie tak i jeżeli właściciel nie zaakceptuje, to cóż, niech szuka taniej.

Wg mnie zaporowa cena za robociznę by była od 2000,- wzwyż, a tu się dowiaduję, że to nawet mało ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kuracjusz napisał(a):

No powiem, że zaskoczony jestem, bo liczyłem raczej mniej, tym bardziej, że to sama podłoga, no ale fakt, przy odkuwaniu mogą się posypać kawałki ze ścianek i roboty będzie więcej.

Ogólnie ta dziewczyna jest moim głównym zleceniodawcą, choć nie jedynym.

Robię w zasadzie wszystko, co trzeba zrobić w wynajmowanych mieszkaniach plus przygotowanie nowych lokali do wynajmu.

Ona docenia to, że ma kogoś do kogo może poprosić o zrobienie każdej rzeczy w zasadzie od ręki, a ja to, że jestem zawsze w pierwszej kolejności przy zlecaniu robót i w zasadzie mam wolną rękę w ustalaniu terminów i doborze materiałów oraz technologii.

Tyle, że w tym przypadku pachnie mi to niezłą dłubaniną, a ja wole szybkie sprawy za konkretne pieniądze :) i tak myślę, że dam cenę zaporową z wyjaśnieniem co może pójść nie tak i jeżeli właściciel nie zaakceptuje, to cóż, niech szuka taniej.

Wg mnie zaporowa cena za robociznę by była od 2000,- wzwyż, a tu się dowiaduję, że to nawet mało ;]

tak jak piszesz robota pikuś, ale czasochłonna, musisz:

1 raz przyjechać skuć, zagruntować, wyrównać, wymierzyć, wziąć do domu - pociąć (jeden dzień)

2 raz przyjechać położyć 

3 raz zafugować.

 

Nie wiem jak daleko masz do zlecenia, ale sam czas i paliwo = ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kuracjusz napisał(a):

No powiem, że zaskoczony jestem, bo liczyłem raczej mniej, tym bardziej, że to sama podłoga, no ale fakt, przy odkuwaniu mogą się posypać kawałki ze ścianek i roboty będzie więcej.

Ogólnie ta dziewczyna jest moim głównym zleceniodawcą, choć nie jedynym.

Robię w zasadzie wszystko, co trzeba zrobić w wynajmowanych mieszkaniach plus przygotowanie nowych lokali do wynajmu.

Ona docenia to, że ma kogoś do kogo może poprosić o zrobienie każdej rzeczy w zasadzie od ręki, a ja to, że jestem zawsze w pierwszej kolejności przy zlecaniu robót i w zasadzie mam wolną rękę w ustalaniu terminów i doborze materiałów oraz technologii.

Tyle, że w tym przypadku pachnie mi to niezłą dłubaniną, a ja wole szybkie sprawy za konkretne pieniądze :) i tak myślę, że dam cenę zaporową z wyjaśnieniem co może pójść nie tak i jeżeli właściciel nie zaakceptuje, to cóż, niech szuka taniej.

Wg mnie zaporowa cena za robociznę by była od 2000,- wzwyż, a tu się dowiaduję, że to nawet mało ;]

 

Napiszę Ci może inaczej - jakby mi ktoś powiedział że zrobi mi to za 1500 to uznałbym to za świetną okazję. Gdybym usłyszał 4000 to latałbym dalej ze ściągaczką. IMO przedział 2000-2500 jest najbardziej sensowny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bizz napisał(a):

 

Napiszę Ci może inaczej - jakby mi ktoś powiedział że zrobi mi to za 1500 to uznałbym to za świetną okazję. Gdybym usłyszał 4000 to latałbym dalej ze ściągaczką. IMO przedział 2000-2500 jest najbardziej sensowny.

Wrzucę maila jutro na 2500,- i zobaczę, co będzie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kuracjusz napisał(a):

Ona docenia to, że ma kogoś do kogo może poprosić o zrobienie każdej rzeczy w zasadzie od ręki, a ja to, że jestem zawsze w pierwszej kolejności przy zlecaniu robót i w zasadzie mam wolną rękę w ustalaniu terminów i doborze materiałów oraz technologii

To może zaproponuj położenie tego bez skuwania, tylko zrób spadek 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuracjusz napisał(a):

Yyyy jedna z moich pierwszych myśli, bo materiały teraz są takie, że to będzie niezniszczalne ;] 

To zaproponuj dwa rozwiązania, dwie ceny i napisz co może pójść nie tak przy skuwaniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bizz napisał(a):

 

Napiszę Ci może inaczej - jakby mi ktoś powiedział że zrobi mi to za 1500 to uznałbym to za świetną okazję. Gdybym usłyszał 4000 to latałbym dalej ze ściągaczką. IMO przedział 2000-2500 jest najbardziej sensowny.

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.