Skocz do zawartości

Kto ma dobre projekty domów parterowych?


t_kucyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam projektu spełniającego następujące założenia:
- działka 1500m2
- dom parterowy z dachem dwuspadowym. Poddasze do wykorzystania jako przestrzeń do przechowywania i domowa siłownia - brak piwnicy (poziom wód)

- 6 pokoi, 2 łazienki plus najlepiej 1 kibelek

- ogrzewanie pompa ciepła i kotłem gazowym jako fall back

 

Archon wyrzuca mi tylko coś takiego:
Projekt domu Dom w mekintoszach 10 - ARCHON+

 

Jakie studio projektowe możecie polecić?
 

Z garażem mam poważne obawy dot. parkowania auta na wodór czy full elektryka pod dachem pod którym śpię ;] 


Pozdrawiam,
Tomek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez "dobre"... 

Ja wzorowałem się na projekcie HomeKoncept, ale finalnie i tak rysowałem od zera.

W archonie było kilka ciekawych, choć większość to projekty dziwaczne.

HK z kolei to domy, które w budowie tanio nigdy nie wychodzą.

 

Na wstępie Twoje wymagania mało który projekt spełni: 6 pokoi na dole w parterówce to parterówka musi być gigant (ewentualnie pokoje o małej powierzchni), z drugiej strony taka gigant parterówka na 15ar działce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, t_kucyk napisał(a):

Archon wyrzuca mi tylko coś takiego:
Projekt domu Dom w mekintoszach 10 - ARCHON+

 

Kilka lat temu szukalem domu do ok 140m2 i nawet znalezienie fajnego z 5 pokojami nie bylo latwe, a Ty jeszcze bardziej to utrudniasz :)

W tym, ktory znalazles musisz liczyc sie z tym, ze te pokoje sa naprawde male, ale do wad tego raczej nie mozna zaliczyc, trzeba sie z tym pogodzic jak chcesz duzo pokoi, przy jak najmniejszym metrazu.

Co mi sie podoba? Przeszklenia w salonie. Niektorzy tez zwracaja uwage na to, czy da sie oddzielic czesc dzienna od nocnej, tutaj wydaje sie to bardzo proste.

Co bym zmienil? Glowna sypialnie (zakladam, ze to ta z garderoba) wolalbym od strony ogrodu, najlepiej z bezposrednim wyjsciem na taras.

Nie widze tez za bardzo miejsca na szafy.
Z kominka bym zrezygnowal, nie wiem po to jest w praktycznie kazdym projekcie :)
Tak swoja droga seria mekintoszy jest bardzo popularna, na FB sa prezne grupy ludzi je budujacych, na forum archonu tez troche wpisow jest. Mysle, ze ta popularnosc nie bierze sie z niczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

archon trochę przereklamowany, miałem i moim zdaniem można lepiej było przygotować projekt

aha koniecznie szukaj projektu w wersji 2 lub 3 - będzie już poprawionych kilka błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.


Nastawiam się na właśnie projekt z domem parterowym ca. 130-140 (koszty budowy) i niedużymi pokojami (1 z nich na home office). Koncepcja znacznego przeszklenia od strony ogrodu konieczna, miejsce na ubrania poza sezonem i rzadko noszone - strych. To i tak będzie duży postęp w odniesieniu do mieszkania gdzie mieszkamy.
 

Kominek - żona chce, nie mam pola do dyskusji ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

Nastawiam się na właśnie projekt z domem parterowym ca. 130-140 (koszty budowy) i niedużymi pokojami (1 z nich na home office). Koncepcja znacznego przeszklenia od strony ogrodu konieczna, miejsce na ubrania poza sezonem i rzadko noszone - strych. To i tak będzie duży postęp w odniesieniu do mieszkania gdzie mieszkamy.
 
Kominek - żona chce, nie mam pola do dyskusji ;]
 
koze ladna wstawabd77f14ba26a090f14aa7844f6877e1.jpg
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.