Skocz do zawartości

Mini One z 2006 - hit czy kit?


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy, a właściwie jego żona, napalił / napalili się na to kabrio jak szczerbaty na suchary:

https://www.otomoto.pl/oferta/mini-one-1-6-ben-90km-klimatyzacja-stan-idealny-z-niemiec-ID6FgacH.html

Ja pojęcia nie mam o takich brykach.

Powiedzcie, bać się tego wynalazku czy nie?

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma się czego bać.

Syn ujeżdża R53 a ja to naprawiam.:skromny:

 To z ogłoszenia to najuboższa wersja (One). Można wymienić sterownik silnika od wersji Cooper i będzie 120 KM. 

Silnik pancerny, ale lubi cieknąć zewsząd - do opanowania (komplet uszczelek nie jest tani).

Rozrząd na łańcuchu- posłuchać czy go nie słychać.

Sprawdzić czy z tyłu podłoga nie pordzewiała, czy szyby się domykają, czy popychacze nie klepią i w zasadzie to chyba tyle.

A i jeszcze pompa wspomagania - w prawie każdym już głośno chodzi, w wielu cieknie. Regenerowana ok 1000 zł.

Autko świetnie się prowadzi - gokart.  Dość specyficznie (ciężkawo) chodzi kiera i biegi.

No i przy zamkniętym dachu musisz stawać z dala od sygnalizatorów nad drogą (długi dach i pionowa przednia szyba utrudniają widoczność).

 

Na MK były już wątki o Mini.

Edytowane przez DamU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary silnik, jakaś brazylijska konstrukcja, dobrze chodzi na lpg. Skrzynie biegów awaryjne, trzeba posłuchać na pierwszym biegu, czy nie wyje. Ogólnie dobrze się jeździ, ale nie dla delikatnej kobiety, bo faktycznie kiera, lewarek, pedał sprzęgła, to takie trochę, jak w starym BMW, trzeba mieć krzepę, by na co dzień po mieście kręcić.

Moja żona chciała takiego Mini One, ale ja jej odradzałem i wybrałem Mito. Po roku jazdy miała okazję przejechać się Miniakiem 1.6 i podziękowała mi za wybór Alfy.

Z takich upierdliwych jeszcze rzeczy w Mini, to problemy ze znalezieniem niektórych części nadwozia, jak zamek, czy linka otwierania drzwi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczorek79 napisał(a):

 Skrzynie biegów awaryjne, trzeba posłuchać na pierwszym biegu, czy nie wyje. 

W podlinkowanym egzemplarzu siedzi sześciobiegowy Getrag.

Podobno mniej awaryjna niż w modelach sprzed liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DamU napisał(a):

W podlinkowanym egzemplarzu siedzi sześciobiegowy Getrag.

Podobno mniej awaryjna niż w modelach sprzed liftingu.

A tak, słyszałem, że poprawili ten element, ale warto się przysłuchać, bo naprawa do tanich nie należy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.