Skocz do zawartości

Cichy powrot GM do Europy?


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec, wpadla mi reklama w oko i... zaciekawila mnie mocno, reklama 'Cadillac Europe'...

No wiec wchodzie na https://www.cadillac.ch/ i voila, strona jest, wyglada na to ze maja poki co w ofercie caly jeden samochocd (XT4).
Zajrzalem z ciekawosci na ich strone 'worldwide' i ku mojemu zaskoczeniu listuja strony w kilku krajach Europejskich:

Screenshot2023-02-26at11_06_02.png.f5a50d8accd813446c70b440407a4806.png

 

Czyzby wracali na rynek Europejski? Ktos cos wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelWaw napisał(a):

jak nie maja w ofercie dpbrych EV albo przynajmniej kiepskich EV to nie ma sensu w EU odpalac nawet strony internetowej a co dopiero salonow...

 

No wlasnie na stronie pisza o jakims elektrycznym concept... cos mi sie obilo o uszy ze robia cos w strone EV... wiec moze przygotowuja juz siec sprzedazy?
Na stronie US maja wystawione 'All-electric Lyric' (screen na dole)
Jaki plan by nie byl, wydaje mi sie ze jakis czas temu sieci Cadillaca w Europie nie bylo a teraz sie pojawia... wiec pewnie cos kombinuja.

 

Screenshot2023-02-26at11_21_02.png.35041c19544d96252843196e8a125ff6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

jak nie maja w ofercie dpbrych EV albo przynajmniej kiepskich EV to nie ma sensu w EU odpalac nawet strony internetowej a co dopiero salonow...

 

Z drugiej strony. Auta z US sciagalismy do EU dla ich V6 i V8. Elektryki z Ameryki nie brzmia sexy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Filipfm napisał(a):

 

Z drugiej strony. Auta z US sciagalismy do EU dla ich V6 i V8. Elektryki z Ameryki nie brzmia sexy

 

Elektryki z USA nie brzmia sexy? A Tesla? 😄

 

15 godzin temu, PawelWaw napisał(a):

 

W EU raczej v6 I v8 nie będą sprzedawać, także nie ma sensu żeby zaczynali :)

 

 

Tu masz racje, w ofercie poki co xt4 z 230koni (2.0 Turbo benzynka) - co wiecej przeklikalem sobie w konfiguratorze i pokazuja dostawe 'Jesien 2023' 😄

Edytowane przez jaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jaceq napisał(a):

No wlasnie na stronie pisza o jakims elektrycznym concept... cos mi sie obilo o uszy ze robia cos w strone EV... wiec moze przygotowuja juz siec sprzedazy?
Na stronie US maja wystawione 'All-electric Lyric' (screen na dole)
Jaki plan by nie byl, wydaje mi sie ze jakis czas temu sieci Cadillaca w Europie nie bylo a teraz sie pojawia... wiec pewnie cos kombinuja.

jak zobaczyli że ludzie w EU dalej kupują auta pomimo ceny x2 to tylko głupi by nie skorzystał...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna jest polityka GM? Chcą wprowadzić do EU mało znaną markę jak już mają przetarte szlaki przez Chevroleta.

Po sprzedaży Opla Francuzom mogli by powrócić z Chevi do EU, chyba że mają z nimi układ, że chevrolet dalej nie będzie kanibalizował francuskiego Opla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

Dziwna jest polityka GM? Chcą wprowadzić do EU mało znaną markę jak już mają przetarte szlaki przez Chevroleta.

Po sprzedaży Opla Francuzom mogli by powrócić z Chevi do EU, chyba że mają z nimi układ, że chevrolet dalej nie będzie kanibalizował francuskiego Opla.

 

Chca zaatakowac wysokomarzowy segment premium a nie masowy, na ktorym cena jest głównym driverm decyzyjnym. Pytranie czy np bolt EV i EUV w dobrej cenie by nie znalazl nabywców? 


Ale przy niskim wolumenie koszty stałe przypadające na jedno sprzedane auto łatwiej wrzucić w auto drogie niż budżetowe

A Chevy, nie wiem jak u innych, ale mi po koreanskim mezaliansie kojarzy sie umiarkowanie amerykansko

 

480px-Chevrolet_Aveo_LT_hatch_front.jpg1200px-Chevrolet_Lacetti_rear.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PawelWaw napisał(a):

 

chyba za pozno jednak ?

zaraz wielkie obnizki cen aut w europie...

Masz jakieś update cenników? Coś tam sobie patrzę i w zasadzie mam stan przedzawałowy jak pomyślę że jedno z aut ma dożywocie u mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lucash napisał(a):

Masz jakieś update cenników? Coś tam sobie patrzę i w zasadzie mam stan przedzawałowy jak pomyślę że jedno z aut ma dożywocie u mnie ;) 

 

nie mam, ale surowce spadaja to musi sie ruszyc

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tre-Bor napisał(a):

Chevrolet dobrze się sprzedawał bo był tańszy od Opla a to nie jest marka premium.

Ja mam dobre wspomnienia z Chevi Korea

 

IMG_20190630_184023.jpg

 

Bo to było Daewoo z innym znaczkiem. 

Lanos tez byl tanszy od Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

:lol:

 

jednak sie mylilem, eksperci pisza ze bedzie drozej ;]

 

Cytat

W 2023 roku pojawi się większa liczba samochodów na rynku, jednakże ich cena również wzrośnie – przewidują eksperci platformy automarket.pl należącej do PKO Leasing. Zaznaczają także, że auta elektryczne oraz modele z segmentu premium będą cieszyć się zwiększoną popularnością.

Jak wynika z danych PZPM i Samaru, w styczniu 2023 roku liczba rejestracji nowych samochodów w Polsce zwiększyła się o 20 proc. rdr. To najlepszy początek roku od trzech lat – zwrócili uwagę eksperci platformy automarket.pl.

 

Dodali, że w tym roku dostępność samochodów będzie mniejszym kłopotem niż rosnące ceny aut nowych, mające przełożenie również na rynek wtórny. Drożejące podzespoły, większe koszty produkcji, a w końcu dwuletni niedobór aut wpłynęły na wzrost ich cen – wyjaśnili.

Jak wskazali, ze wstępnych analiz całego roku 2022 wynika, że wartości aut rosły w sposób zbliżony do poziomu inflacji. Przypomnieli, że według Instytutu Samar średnia cena nowego samochodu wyniosła w listopadzie ub. roku blisko 160 tys. zł, tj. o ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2023 o 11:07, jaceq napisał(a):

Czyzby wracali na rynek Europejski? Ktos cos wie? :)

Idz pan w kij z tym całym Cadillakiem. Kuzynka ma BLS. Padły lampki podświetlenia tablicy, dzwoniłem do ASO. Brak częsci do tego modelu :bzik:. W US model nie był oferowany, więc pozostaje szukać używek, których też praktycznie nie ma. Tak to jest z nietypowymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał(a):

Idz pan w kij z tym całym Cadillakiem. Kuzynka ma BLS. Padły lampki podświetlenia tablicy, dzwoniłem do ASO. Brak częsci do tego modelu :bzik:. W US model nie był oferowany, więc pozostaje szukać używek, których też praktycznie nie ma. Tak to jest z nietypowymi autami.

 

Szukaj od Saaba 9-3 bo to przeciez przebrany Saab :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.