Skocz do zawartości

Naprawa nóg od fotela


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Fotel zaczął się chwiać, oczom moim ukazało się to:

 

obraz.png.cfc8d55d2e464f2b177911af4ed3754e.png

 

obraz.png.6de8a24f8356b332b2a2d74bf721f366.png

 

obraz.png.e5cb477275512ec797d60b7dc7870948.png

 

Cóż z tym począć? Jako tako nie widać śladów kleju.... Jeśli miałbym to skleić to wolałbym oddać do 'stolarza' (na lajcie można, bo nogi się łatwo odkręca od fotela).

 

Ale wymyśliłem, że mógłbym w dwóch miejscach niedużym wiertłem pojechać i dać śrubkę z nakrętką. Pytanie czy nie za mała powierzchnia na takie działania?

 

Jak byście rozwiązali ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w klej jakoś nie wierzę, na takim fotelu występują spore naprężenia, drewno, czy drewnopochodne cały czas pracują pod obciążeniem, także najlepsze wyjście będzie delikatnie zeszpecić i powkręcać takie śrubki jak na focie nr 2.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, vlad1431 napisał(a):

powkręcać takie śrubki jak na focie nr 2.

 

ta śrubka w tle to śruba od przykręcania nóg do fotela ;] (zdjęcie robione jak 'sztacheta' z dwoma nogami została odkręcona, pozostałe dwie były nadal przykręcone)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega z pracy hobbistycznie zajmuje się "drewnem" - wycina skleja i tak dalej i z tego co zobaczyłem i co mówi to najlepszy jest ten  "żółty" klej stolarski.

Wyginał na gorąco listwy i nim posmarował, ściskami stolarskimi ścisnął i po chyba 24h trzymało się jak beton - a były to "esy-floresy".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że jak wyciągnę te nogi i dołożę kleju to za fiutka nie złożę tego, żeby było w idealnej pozycji. To nadal siedzi w ciul ciasno, jak dojdzie klej to nie wyobrażam sobie dobrze tego ustawić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomecki napisał(a):

Boję się, że jak wyciągnę te nogi i dołożę kleju to za fiutka nie złożę tego, żeby było w idealnej pozycji. To nadal siedzi w ciul ciasno, jak dojdzie klej to nie wyobrażam sobie dobrze tego ustawić.

 

 

gdyby siedzialo ciasno to by sie nie ruszalo :)

ale moze faktycznie lepszy bedzie klej stolarski, bo mamut, ktorego polecalem, jest raczej gesty i moze nie dac sie tego zlozyc idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.03.2023 o 09:28, tomecki napisał(a):

Jak byście rozwiązali ten problem?

Klasyczny Distal. Drewno pęknie w innym miejscu a klej nie puści. I będziesz miał bardzo dużo czasu na korektę położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 09:28, tomecki napisał(a):

Cóż z tym począć? Jako tako nie widać śladów kleju.... Jeśli miałbym to skleić to wolałbym oddać do 'stolarza' (na lajcie można, bo nogi się łatwo odkręca od fotela).

 

Ale wymyśliłem, że mógłbym w dwóch miejscach niedużym wiertłem pojechać i dać śrubkę z nakrętką. Pytanie czy nie za mała powierzchnia na takie działania?

 

Jak byście rozwiązali ten problem?

dobry klej i będzie trzymało jak kamień. Ale jak potrzebujesz wzmocnienia to kołek stolarski od środka daj i zeszlifuj na gładko. Nawierć tak, żeby od zewnętrznej strony nie przeszło na wylot. Tylko jak już dajesz kołki, to koniecznie dwa, bo jeden nie pomoże na taki obrotowy ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 20:55, bergerac napisał(a):

dobry klej i będzie trzymało jak kamień. Ale jak potrzebujesz wzmocnienia to kołek stolarski od środka daj i zeszlifuj na gładko. Nawierć tak, żeby od zewnętrznej strony nie przeszło na wylot. Tylko jak już dajesz kołki, to koniecznie dwa, bo jeden nie pomoże na taki obrotowy ruch.

 

z tymi kołkami to nie wiem, mam chyba jakieś składania mebli, ale to ma ze strzelam 5-6mm. Nie wiem czy to wbrew pozorom nie jest za grube. Nie chciałbym zbytnio osłabić czopa :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.