Skocz do zawartości

z przyczepka na ekspresowke....viatoll?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Fili_P napisał(a):

 

Koledzy pomozcie/ podpowiedzcie

 

Zapinam sobie prywatnie przyczepkę lekka( do 750kg) do Riftera i z kat. B jade na ekspresowke

Jakies viatolle mi sa potrzebne, mnie obowiazuja?

 

 

Nie, jeśli suma DMC auto+przyczepa nie przekracza 3500 kg.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

Nie, jeśli suma DMC auto+przyczepa nie przekracza 3500 kg.

+ 2 trójkąt ostrzegawczy.

Wyhaczyłem dawno temu 50pln za jego brak, tak na siłę bo panowie 👮‍♂️🚓 nic innego nie znaleźli, a sprawdzali długo światła w przyczepce.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

Raczej 4,25 w przypadku przyczepki lekkiej 

 

3500+750, możesz jechać busem na kat.B ale drogi S i A i niektóre DK płatne.

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

Mam na myśli ten viaTOLL 

 

No to wprowadzasz w błąd.

 

Po pierwsze nie ma już viaToll tylko jest etoll, po drugie opłata jest od dmc pojazdu lub zespołu które przekracza 3.5t

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fili_P napisał(a):
22 godziny temu, Olas1 napisał(a):
 
etoll jest od 3500, nie 4250 emoji106.png

etoll viatolll dla mnie bez znaczenia chodzi o sam fakt koniecznosci oplacenia myta

 

a mi od fakt, że ta opłata obowiązuje powyżej 3500, a nie 4250 👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Koledzy pomozcie/ podpowiedzcie
 
Zapinam sobie prywatnie przyczepkę lekka( do 750kg) do Riftera i z kat. B jade na ekspresowke
Jakies viatolle mi sa potrzebne, mnie obowiazuja?
Jechałem ostatnio z przyczepką odcinkiem A4 Kraków Katowice.
Tam gdzie za samą osobówkę jest 13 zł za jeden z dwóch odcinków, za auto z przyczepką jest 24. Prawie dwa razy tyle.
Za co ?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał(a):

Jechałem ostatnio z przyczepką odcinkiem A4 Kraków Katowice.
Tam gdzie za samą osobówkę jest 13 zł za jeden z dwóch odcinków, za auto z przyczepką jest 24. Prawie dwa razy tyle.
Za co ?

Pewnie w cenniku jest a zresztą akcjonariusze i pan Wąsacz muszą mieć na godne pensje:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fili_P napisał(a):
W dniu 9.03.2023 o 08:25, Olas1 napisał(a):
 
a mi od fakt, że ta opłata obowiązuje powyżej 3500, a nie 4250 emoji106.png

ok a 3,5 patrze na ktore pozycje w dowodach zeby zsumowac?

DMC z dowodu auta plus DMC  z dowodu przyczepy ale skoro lekka przyczepa (czyli DMC do 750 kg) do do limitu jeszcze spory zapas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marko33 napisał(a):

Jechałem ostatnio z przyczepką odcinkiem A4 Kraków Katowice.
Tam gdzie za samą osobówkę jest 13 zł za jeden z dwóch odcinków, za auto z przyczepką jest 24. Prawie dwa razy tyle.
Za co ?

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

Też byłem zdziwiony jak zamiast Sprintera wziąłem Iveco na bliźniaku, i cena znacząco się różniła mimo tej samej masy obu aut. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artur_W_wa napisał(a):

 

Sprinter i Daily, oba do 3.5T, na prawko B, kategoria opłat 2, poniżej wycinek z cennika (nie wiem czy aktualny)

20230313_150913.jpg

 

 

Ale zgodnie z tym co wstawiłeś to Sprinter jest kat 1 a Iveco na 2.

 

Na bramkach nie wnikają jakie masz DMC, jak operator widzi busa to wychyla głowę i patrzy czy przednia felga jest poszerzana czy standard i po tym klasyfikuje pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Piotrus napisał(a):

 

 

Ale zgodnie z tym co wstawiłeś to Sprinter jest kat 1 a Iveco na 2.

 

Na bramkach nie wnikają jakie masz DMC, jak operator widzi busa to wychyla głowę i patrzy czy przednia felga jest poszerzana czy standard i po tym klasyfikuje pojazd.

Dokładnie tak, zbytnio uprościłem posta z cennikiem :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej bajki
to moj pierwszy raz z jakakolwiek orzyczepka .... i tak jak cofanie i zlamanie sie tylem w otwarta brame i nawrot ogarnalem ( chociaz nie planowalem)

tak jak Wy zawracaccie o 180 stopni torem U , ale w za waskich ukicach- ze nie da sie na raz. to ja nie wiem.... krecilem chyba na milion razy i im barsziej krecilem tym bkizej dyszel sie zblizal do zderzaka z boku..... skonczylo sie tym ze chlopaki przesunely jakies zelastwo na trawniku ( juz jakby na chodniku, poza ulica) i jakos tam sie przod auta przeslizgnal

dajcie jakis filmik instruktazowy



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.03.2023 o 19:31, Fili_P napisał(a):

a z innej bajki
to moj pierwszy raz z jakakolwiek orzyczepka .... i tak jak cofanie i zlamanie sie tylem w otwarta brame i nawrot ogarnalem ( chociaz nie planowalem)

tak jak Wy zawracaccie o 180 stopni torem U , ale w za waskich ukicach- ze nie da sie na raz. to ja nie wiem.... krecilem chyba na milion razy i im barsziej krecilem tym bkizej dyszel sie zblizal do zderzaka z boku..... skonczylo sie tym ze chlopaki przesunely jakies zelastwo na trawniku ( juz jakby na chodniku, poza ulica) i jakos tam sie przod auta przeslizgnal

dajcie jakis filmik instruktazowy


 

Przecież te nasze fury (przypominam, że mam Puga Partnera Longa) są zajebiście zwrotne :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te nasze fury (przypominam, że mam Puga Partnera Longa) są zajebiście zwrotne default_grinser006.gif
no to to samo co ja
z przyczepka jak 2 posty wyzej mialem probkem " zawrocic" jak sie okazalo ze " na raz" od max prawej do max lewej krawedzi jezdni przy max skreconych kolach sie nie zmieszcze......ale klade to na karb niedoswiadczenia- pierwsza w zyciu jazda z dwuosiowka i przyczepka w ogole....m.in. dlatego pytam o filmiki instruktazowe jakies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.