Skocz do zawartości

Zmywarka nie grzeje wody


DamianB

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, DamianB napisał(a):

Co się najczęściej psuje? Grzałka? Tak logika by podpowiadała...

 

Albo sterowanie. Otworzyć, przemierzyć, zdiagnozować ;)

Pytanie, czy usterka jest klasycznie naprawialna, czy też uszkodzenie wymaga wymiany połowy bebechów ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DamianB napisał(a):

A klasycznie to jak - ze 30 minut roboty w "normalnych" zmywarkach? :)

 

Plus element za ~20 PLN. 

Kwestię "normalności" zostawiłbym do zdefiniowania przez kogoś, kto jej zajrzy do środka :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrolux/IKEA A.D. 2016
 
Ewidentnie nie grzeje i myje w zimnej wodzie. Naprawa raczej nieopłacalna i szukać nowej, czy może być sens naprawić?
 
Co się najczęściej psuje? Grzałka? Tak logika by podpowiadała...
Ja kiedyś w takiej sytuacji podłączyłem zmywarkę pod gorącą wodę

Nie mam pojęcia czy to źle ale działała

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DamianB napisał(a):

Electrolux/IKEA A.D. 2016

 

Ewidentnie nie grzeje i myje w zimnej wodzie. Naprawa raczej nieopłacalna i szukać nowej, czy może być sens naprawić?

 

Co się najczęściej psuje? Grzałka? Tak logika by podpowiadała...

Albo grzałka, albo przekaźnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Marko33 napisał(a):

Ja kiedyś w takiej sytuacji podłączyłem zmywarkę pod gorącą wodę emoji16.png

Nie mam pojęcia czy to źle ale działała

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

problem jest taki że zmywarkę można sobie na różne stopnie ustawić np 70

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał(a):

Electrolux/IKEA A.D. 2016

 

Ewidentnie nie grzeje i myje w zimnej wodzie. Naprawa raczej nieopłacalna i szukać nowej, czy może być sens naprawić?

 

Co się najczęściej psuje? Grzałka? Tak logika by podpowiadała...

 

Po nazwie modelu zobacz, czy jest tam klasyczna grzałka czy tzw pompo-grzałka. 

Jakiś czas temu wymieniałem taką pompo-grzałkę w Bosch'u mamy - zamiennik za 2 stówy, ale roboty z rozbieraniem trochę było. 

Czy warto - jeśli masz czas i miejsce, to można się bawić, tysiak jak nic w kieszeni zostanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bielaPL napisał(a):

problem jest taki że zmywarkę można sobie na różne stopnie ustawić np 70

Domywała naczynia elegancko i to było moim celem

Swoją drogą ciekawy jestem czy to nie było tańsze w eksploatacji (zużycie gorącej wody vs prąd na ogrznie zimnej przez zmywarkę)

Może nie byłem druciarzem a ekologiem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Majkiel napisał(a):

 

Po nazwie modelu zobacz, czy jest tam klasyczna grzałka czy tzw pompo-grzałka. 

Jakiś czas temu wymieniałem taką pompo-grzałkę w Bosch'u mamy - zamiennik za 2 stówy, ale roboty z rozbieraniem trochę było. 

Czy warto - jeśli masz czas i miejsce, to można się bawić, tysiak jak nic w kieszeni zostanie.

 

 

https://north.pl/karta/pompa-myjaca-z-turbina-i-grzalka-do-zmywarki-ikea-70283487,UK9-T8-C2ML-CGI.html#ac-replaisment 700zł, a do innych po 150-200, eh, wiatr w oczy 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marko33 napisał(a):

Domywała naczynia elegancko i to było moim celem

Swoją drogą ciekawy jestem czy to nie było tańsze w eksploatacji (zużycie gorącej wody vs prąd na ogrznie zimnej przez zmywarkę)

Może nie byłem druciarzem a ekologiem 😁

też bym się nie zdziwił... już kiedyś próbowałem rozkminiać dlaczego nie robią dołączenia do zmywarki  ciepłej i zimnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bielaPL napisał(a):

też bym się nie zdziwił... już kiedyś próbowałem rozkminiać dlaczego nie robią dołączenia do zmywarki  ciepłej i zimnej

Więc poprawiłem producenta 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pralką jest tak samo... ;] 

Do pralki nie można podłączyć gorącej wody, bo czasami pierzesz w niskiej temperaturze, nie wspominając o płukaniu. Zresztą zmywarka też płuczę naczynia zimną wodą.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, ale i zmywarka i pralka podobno mają jakieś filtry, które mogą się uszkodzić od ciepłej wody. Kiedyś miałem CWU prawie za darmo, to kombinowałem, by podłączyć ciepłą wodę tu i tu, ale koleś z serwisu mi właśnie z tego powodu odradził. Co ma ciepła woda z uszkodzeniem jakiegoś filtra do dziś nie mam pojęcia, ale darmowe CWU się skończyło, także i temat upadł.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DamianB napisał(a):

 

Można poszukać na Allegro jakiegoś zamiennika.

Do boscha też oryginał kosztował z 5 stów, a za 2 stówy też działa. Fakt, może podziałać krócej, ale jak wymiana nie jest bardzo skomplikowana, to można na jakiś czas przedłużyć życie zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Nie wiem ile w tym prawdy, ale i zmywarka i pralka podobno mają jakieś filtry, które mogą się uszkodzić od ciepłej wody. Kiedyś miałem CWU prawie za darmo, to kombinowałem, by podłączyć ciepłą wodę tu i tu, ale koleś z serwisu mi właśnie z tego powodu odradził. Co ma ciepła woda z uszkodzeniem jakiegoś filtra do dziś nie mam pojęcia, ale darmowe CWU się skończyło, także i temat upadł.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

 

Właśnie jestem po zakupie zmywarki i instrukcja dopuszcza podłączenie do ciepłej wody. Nie piszą co prawda nic o płukaniu, ale skoro na cały cykl zmywania idzie kilka-kilkanaście litrów wody, to i stratę 3-5 litrów ciepłej nie jest jakimś problemem.

 

image.png.52ecd2371eebca5b1864f86987944d81.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 13:00, DamianB napisał(a):

https://czesciagd.pl/przeplywowa-grzalka-do-zmywarki-230v-1800w-electrolux-140002162232.html

 

Zerknij czy to nie to co potrzebujesz. Nie wczytałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://czesciagd.pl/przeplywowa-grzalka-do-zmywarki-230v-1800w-electrolux-140002162232.html
 
Zerknij czy to nie to co potrzebujesz. Nie wczytałem się.
Na liście modeli nie ma mojego, z resztą u mnie 2200W, czyli mocniejsza niż standardowe 1800/2000, pewnie dlatego brak zamienników w normalnych cenach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do pralki nie można podłączyć gorącej wody, bo czasami pierzesz w niskiej temperaturze, nie wspominając o płukaniu. Zresztą zmywarka też płuczę naczynia zimną wodą.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Cóż, nowa zmywarka kupiona, ta już miała za sobą z 5000 cykli, brak grzałki w sensownej cenie.
Nowa w instrukcji ma rozpisane elementy każdego programu i płukanie końcowe jest w przedziale 45-60 stopni. default_boje_sie.gif
Płukanie wstępne jest chyba tylko w zimnej wodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.