Skocz do zawartości

Naprawa podjazdu z kostki betonowej


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zamierzam postawić wiatę na samochody, mam już plan i wyliczenia i będę robił sam od podstaw z zamówionego drewna.

No ale nie o tym ten wątek, bo zanim będę bawić się drewnem to chcę zrobić porządek z podjazdem.

 

IMG_20230319_150439_01.jpg.bf9f2a1924729dad360e0143369bb9f9.jpgIMG_20230319_150439_02.jpg.18b9d1e9821623d422b6a6a9a2a692d3.jpgIMG_20230319_150439_03.jpg.24519778a43bb171522f0dad02fccf81.jpg

 

Do zrobienia mam:

1. Przełożenie kostki na podjeździe celem wyrównania podbudowy (usunięcie kolein) - około 70 m2.
2. Przebudowa części chodnika przy wejściu domu, zbudowanie większego podwyższenia z użyciem obrzeży - około 6 m2
3. Rozbudowa placu parkingowego o około 10m2.

4. Wylanie "fundamentów" pod kotwy do słupów wiaty.

 

Czy cena 13.5 kPLN za taki zakres prac z materiałami jest wg Was ok?

Nie ukrywam, że liczyłem, że się zmieszczę w maks. 10 kPLN.

Wiem, że ceny zależą od lokalizacji, ale może jakiś punkt odniesienia znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vlad1431 napisał(a):

Cena kosmos, 200zł/m2 to jeszcze nie słyszałem. Na 100zł się zatrzymałem, chore, zwłaszcza że sama kostka to 30zł. W tamtym roku robiłem 10m2 z płyt 25×25cm 60zł/m2 wyszło mnie 1000zł z krawężnikami.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




 

100 zł/m2 z materiałem (kostka, kruszywo, piasek itp.) to płaciłem w 2010.

Aktualnie 30zł/m2 to koszt kostki o grubości 4 cm, dla 8 cm to już >40 zł. Tona klinca to z 60 zł, 1 m3 to około 1,7 tony , potrzeba około 0,26 m3 na m2 czyli około 45 zł/m2, wychodzi że materiał to około 85-100 zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo sam to też liczyłem. Najbardziej mnie powaliło kruszywo, że droższe od samej kostki. Ja to robiłem systemem gospodarczym i to 2 a nie rok temu, bo po pandemii jeszcze się nie wszystko rozruszało i miałem czas. A wtedy kruszywo wołali 90zł za tonę. To co wydaje się powinno być standardem, dalej zakrawa na luksus.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 20:35, misiu napisał(a):

Czy cena 13.5 kPLN za taki zakres prac z materiałami jest wg Was ok?

Nie ukrywam, że liczyłem, że się zmieszczę w maks. 10 kPLN.

Wiem, że ceny zależą od lokalizacji, ale może jakiś punkt odniesienia znajdę.

Czy cena jest OK musisz sam ocenić biorąc pod uwagę oferty z okolicznych wykonawców, lub wzięcie urlopu i zrobienia tego samemu z kolegą lub szwagrem.

Te 13,5 kpln to Twój zarobek w tym wypadku.

 

Musisz sam ocenić, co się opłaca.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maras77 napisał(a):

Czy cena jest OK musisz sam ocenić biorąc pod uwagę oferty z okolicznych wykonawców, lub wzięcie urlopu i zrobienia tego samemu z kolegą lub szwagrem.

Te 13,5 kpln to Twój zarobek w tym wypadku.

 

Musisz sam ocenić, co się opłaca.

Nie sądzę, że to tylko kwestia zakasania rękawów z kolegą czy szwagrem. Oprócz samej fizycznej roboty trzeba mieć jakiś sprzęt typu zagęszczarka no i jakieś umiejętności. Co do umiejętności to oczywiście nie jest to jakiś poziom rocket science, ale robiłem już jakieś małe powierzchnie z kostki i na taki zakres nie czuję się na siłach.

Z drugiej strony to nie chciałbym przepłacić stąd niniejszy wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maras77 napisał(a):

Czy cena jest OK musisz sam ocenić biorąc pod uwagę oferty z okolicznych wykonawców, lub wzięcie urlopu i zrobienia tego samemu z kolegą lub szwagrem.

Te 13,5 kpln to Twój zarobek w tym wypadku.

 

Musisz sam ocenić, co się opłaca.

Zakasałem rękawy i sam z synem położyłem, 60mkw kostki przed garażem. Koparkowy wykorytował na 30cm.

Zagęszczarkę pożyczyłem od znajomego za drobną odpłatnością. Na YT pooglądałem "fachowców" i dałem radę.

Kruszywo zastąpiłem dużym gruzem na dno, gruzem mielonym na górę i piachem.

Ogólnie jestem sknera i nie lubię płacić fachofcom za coś co mogę zrobić sam. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że bardziej opłaca mi się brać urlop, L4 i robić coś samemu.

IMG_20210721_135514156_HDR.jpg

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

Zakasałem rękawy i sam z synem położyłem, 60mkw kostki przed garażem. Koparkowy wykorytował na 30cm.

Zagęszczarkę pożyczyłem od znajomego za drobną odpłatnością. Na YT pooglądałem "fachowców" i dałem radę.

Kruszywo zastąpiłem dużym gruzem na dno, gruzem mielonym na górę i piachem.

Ogólnie jestem sknera i nie lubię płacić fachofcom za coś co mogę zrobić sam. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że bardziej opłaca mi się brać urlop, L4 i robić coś samemu.

 

Ładnie :ok:

 

U siebie sam kładłem kostkę. Podjazd ładnie się trzyma po kilkunastu latach.

Ale np. przy szambie trochę zapadło, potem robili przyłącze wody i kopali, więc też się zapadło. Opaska wokół domu też nie jest już równa.

Więc przydałoby się zrobić poprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, że być może teraz mniej, ale widziałem sporo zeebanych prac tego typu, a reklamacje raczej do prostych nie należą. A jak się samemu zrobi, bo tak j.w. wyżej, nie jest to bardzo skomplikowana robota, tylko żeby wyszło tak jak trzeba, trzeba być jak we wszystkim w miarę dokładnym, czyli przede wszystkim dobrze rozmierzyć, dobrze zagęścić i nie ma bola żeby nie wyszło. Ja takie prace bardzo lubię i tam gdzie mam możliwość zrobić sam, to robię, przez pandemię zrobiłem więcej niż przez 15 lat. A w starym domu i wokół na wsi zawsze jest coś do zrobienia. Ja po prostu nie zarobię w swoim fachu na tych fachowców, a że mam nienormowany czas pracy, wiem że nie wszyscy mają ten komfort, to ja z tego korzystam.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem wykonawcę, który za wskazany zakres prac zaproponował 7 kPLN za robociznę. Doliczając koszty materiałów:

1. Kostka 10 m2 450 zł

2. Kliniec na 10 m2 - 450 zł

3. Mączka - 700 zł

4. Obrzeża  20 mb - 200 zł

5. Obrzeża palisadowe 6 mb (12 szt.) - 150 zł

6. Krawężniki najazdowe 5 mb (5 szt.) - 150 zł

7. Transport 400 zł 

 

Razem 2500 zł

 

Czyli całość 9500 zł 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.