Skocz do zawartości

Nokian wycofał się z Rosji


aviator

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Rado_ napisał(a):

ze jak mi odbije, to pojadę spalić chińską fabrykę. 

Uwazaj, żeby pożar sie nie przerzucił na Twój dom …(

 

Edytowane przez akisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rado_ napisał(a):

Jeżeli nadal będziemy karmić chińskiego smoka, to tak się może stać.

Przecież to nie jest wina Kowalskiego czy Nowaka...

Pretensje kieruj do możnych tego świata czy choćby kierownictwa UE dla którego najważniejsza jest redukcja emisji CO2 a temu sprzyja przecież niszczenie własnego przemysłu i lokalnej produkcji:(

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, volf6 napisał(a):

Przecież to nie jest wina Kowalskiego czy Nowaka...

Pretensje kieruj do możnych tego świata czy choćby kierownictwa UE dla którego najważniejsza jest redukcja emisji CO2 a temu sprzyja przecież niszczenie własnego przemysłu i lokalnej produkcji:(

Czyjegoś smoka i tak trzeba bedzie karnmoc, bądź to chiński, rosyjski , czy nawet amerykański (przy czym ten amerykański, ma największy apetyt, moze sie okazać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, akisel napisał(a):

Czyjegoś smoka i tak trzeba bedzie karnmoc, bądź to chiński, rosyjski , czy nawet amerykański (przy czym ten amerykański, ma największy apetyt, moze sie okazać ;)

 

Mozna karmić swojego, krajowego, europejskiego.

Tylko dzięki m. in. polityce klimatycznej się nie da...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał(a):

Mozna karmić swojego, krajowego, europejskiego.

Tylko dzięki m. in. polityce klimatycznej się nie da...

Nie do końca…

przy braku własnych źródeł taniej energii chociażby 

Europa ma podobny problem (w większości swojej)

chociaż nie wiem dokładnie, czy polskiego węgla dobrej jakości wystarczylo by „do wszystkiego” 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, volf6 napisał(a):

Mozna karmić swojego, krajowego, europejskiego.

Tylko dzięki m. in. polityce klimatycznej się nie da...

 

no ja sie dziwie ze w zwiazku z c19, kryzysem, wojna tego nie zawiesili.

przeciez swiat nie zginie od tego ze europa zawieci te swoje ekologiczne zasady na 10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 13:49, wladmar napisał(a):

 

No ja osobiście wybiorę made in Germany, ze względu na większe prawdopodobieństwo lepszej jakości. Bez polityki. Tak się powinno konkurować, jak się nie da ceną, to trzeba jakością. Nie widzę sensu dorabiać do tego ideologii i zrezygnować np. z zakupu Tesli, bo tam są chińskie akumulatory. Nawet jak są zrobione w fabryce w Polsce.  

 

To jest prawda, ale ciezko z realizacją. Bo kupujesz markę/model danego przedmiotu a o miejscu jego produkcji dowiadujesz sie czesto jak juz kupisz (nie dotyczy zakupów stacjonarnych).

I np kupujesz japońskie Bridgestone made in Poland albo czeskie Barum made in France. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 13:49, wladmar napisał(a):

No ja osobiście wybiorę made in Germany, zwzględu na większe prawdopodobieństwo lepszej jakości. Bez polityki. Tak się powinno konkurować, jak się nie da ceną, to trzeba jakością. Nie widzę sensu dorabiać do tego ideologii i zrezygnować np. z zakupu Tesli, bo tam są chińskie akumulatory. Nawet jak są zrobione w fabryce w Polsce.  

 

Piękne dorabianie ideologii. Opony są tam produkowane gdzie koncern decyduje, później następuję dystrybucja, na którą nie mam mamy wpływu. Uśmiecham się tylko na rewelacje związane ze złą jakością opon Nokian made in  Russia, tylko dziwnym trafem tam było ponad 80% produkcji ;l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2023 o 09:34, Filipfm napisał(a):

To jest prawda,

 

Ja twierdzę, że nie, raczej wiara w gusła.

 

W dniu 30.03.2023 o 09:34, Filipfm napisał(a):

ale ciezko z realizacją. Bo kupujesz markę/model danego przedmiotu a o miejscu jego produkcji dowiadujesz sie czesto jak juz kupisz (nie dotyczy zakupów stacjonarnych). 

 

A ile osób kupuje opony "stacjonarnie" i jeszcze sprawdza, gdzie były wyprodukowane? Opony się zamawia, serwis to montuje, a przy nowym samochodzie to niby jak - sprawdzać producentów poszczególnych komponentów?  

 

W dniu 30.03.2023 o 09:34, Filipfm napisał(a):

I np kupujesz japońskie Bridgestone made in Poland albo czeskie Barum made in France. 

 

W Niemczech kupowałem opony made in Poland, we Francji made in Spain, w Polsce made in England (Dębice) itd.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.