Skocz do zawartości

Brunox?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

brunoxa nic nie zastąpi to syf nad syfami,w naszym klimacie najlepiej  piaskowanie ;], mam w swoich zbiorach Fertan oraz COO-VAR rust conwerter,

kupiłem te preparaty aby zwalczyć rdzę na spodzie auta, konkretnie na całej blasze haka oraz na niewielkich elementach podłogi, najpierw fertanem wysmarowałem

z braku dostępu do kanału nie zmyłem tego preparatu po 12 godzinach wodą, za jakiś miesiąc albo i później zasmarowałem tym drugim preparatem a jak wyschło to zrobiłem natrysk Tectyl Bodysafe wax od Valvoline , i ostatni etap nie zaglądam tam ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunoxa nic nie zastąpi to syf nad syfami,w naszym klimacie najlepiej  piaskowanie ;], mam w swoich zbiorach Fertan oraz COO-VAR rust conwerter,
kupiłem te preparaty aby zwalczyć rdzę na spodzie auta, konkretnie na całej blasze haka oraz na niewielkich elementach podłogi, najpierw fertanem wysmarowałem
z braku dostępu do kanału nie zmyłem tego preparatu po 12 godzinach wodą, za jakiś miesiąc albo i później zasmarowałem tym drugim preparatem a jak wyschło to zrobiłem natrysk Tectyl Bodysafe wax od Valvoline , i ostatni etap nie zaglądam tam ;]
Nie potrzebuję tego do samochodu, gdzie cały czas jest atak piaskiem, solą itp., a na jakieś pierdoły przy domu, w ogrodzie itd
, np. zawiasy furtki.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Waldek40 napisał(a):

To nie polecam tym bardziej brunoxa

Też nie polecam brunoxa, kilka lat temu próbowałem tym środkiem ratować Uno, bez większych rezultatów.

Zardzewiała metalowa skrzynka licznikowa, Cortanin F spisał się na jakieś 3-4 lata, później ponownie pojawiła się rdza.

 

Edytowane przez mikomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Waldek40 napisał(a):

brunoxa nic nie zastąpi to syf nad syfami,w naszym klimacie najlepiej  piaskowanie ;], mam w swoich zbiorach Fertan oraz COO-VAR rust conwerter,

kupiłem te preparaty aby zwalczyć rdzę na spodzie auta, konkretnie na całej blasze haka oraz na niewielkich elementach podłogi, najpierw fertanem wysmarowałem

z braku dostępu do kanału nie zmyłem tego preparatu po 12 godzinach wodą, za jakiś miesiąc albo i później zasmarowałem tym drugim preparatem a jak wyschło to zrobiłem natrysk Tectyl Bodysafe wax od Valvoline , i ostatni etap nie zaglądam tam ;]

Ja po takich zabiegach uzyskałem stan nieopłacalności naprawy Mondeo MK3. ;] Więc ostrożnie...

Robił mi to zaprzyjaźniony człowiek, wziął kupę kasy i sp... koncertowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Olleo napisał(a):

 

Czy polecacie jakieś środki hamujące rdzę typu brunox?

 

 

 

 

 

Jeden film z testem zamiast 5 słów.

 

 

A ja od jakiegoś czasu kupuję bryki, które są dobrze zabezpieczone antykorozyjnie.

Trzeba sprawdzać po modelu. Mój Espace 4 ma 0 korozji, a Fiat punto Classic z Serbii - też w sumie blacha nie koroduje. Wcześniej miałem Xara Picasso - korodowały tylko progi w konkretnym miejscu pod drzwiami kierowcy i rant klapy.

Miałem też pedzia 106 i ten wynalazek mógł nawet mieć zdarty do blachy lakier i ruda go nie żarła.

A jak miałem PF 125p,  Polonez,  Daewoo Nexia, Daewoo Espero to można było je co 3 lata malować od nowa.

Mam porównanie z Toyotą yaris rodziców z tego samego rocznika i już miała blacharkę bo były dziury na wylot w błotnikach.

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim poście podałem nazwy preparatów które nakłada się bezpośrednio na rdze i one maja za zadanie zneutralizować rdzę, natomiast na tym filmiku

gość kładzie preparaty na czystą blachę to jakie zadanie mają zrobić neutralizatory rdzy jak jej nie ma? również dobrze mógłby polakierować ta blachę lakierem bezbarwnym

bo też lakier by izolował lub samym lakierem podkładowym reaktywnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ghost2255 napisał(a):

Tylko nie Brunox.

Napisz do czego to ma być, będzie łatwiej doradzić.

Czy to gruba stal? Czy będzie możliwość oczyszczenia rdzy? 

a różne miejsca i grube, i cienkie, niektóre można oczyścić, inne nie bardzo, bo są w szczelinach (jak np. przyspawane grube uszy zawiasów do furtki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, gdzie się da oczyścić chociaż z grubsza, to dałbym podkład epoksydowy np. Masterbond czy Interplus 356. Na to już dowolna farba.

Gdzie sie nie da wyczyścić, to w zasadzie tylko coś pełzającego, ale znowu na to już niczym nie pomalujesz bo tłustego żadna farba się nie będzie trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.