Skocz do zawartości

Piasta koła tylnego, Astra G - tańsza alternatywa dla SKF/FAG


migstrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

rozglądam się za piastą koła tylnego (z łożyskiem i zintegrowanym czujnikiem ABS) do pojazdu OPEL Astra G (nr GM 90540069 / 9120128).

 

Czy znacie jakieś sprawdzone i godne zaufania marki/producentów takich piast? Potrzebuję wymienić obie piasty na tylnej osi i niestety 620 zł za komplet SKF czy 700 zł za FAG to trochę zbyt dużo jak na moją kieszeń, a obie są wyeksploatowane i dają o sobie znać.

 

Mam na oku piasty:
- FEBI (314 zł za 2 szt. i niby 3 lata gwarancji),
- SKV (320 zł za 2 szt. i niby 4 lata gwarancji),
- GSP (346 zł za 2 szt.),
- Starline (374 zł za 2 szt. i niby 3 lata gwarancji - marka własna hurtowni ELIT),
- OPTIMAL (476 zł za 2 szt.).

 

Może macie jakieś inne sensowne propozycje? Odnośnie "opłacalności" to absolutnie nie planuję sprzedaży tego auta (ani teraz ani nigdy), ale też nie chciałbym dokładać "aż" tyle do markowych piast jak SKF czy FAG. Swoją drogą czytałem, że obecny SKF to już nie to samo co kiedyś i też zdarzają się egzemplarze kończące swój żywot wcześniej niż można by oczekiwać.

 

Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi.

Edytowane przez migstrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Astrę G rocznik 1998. Gdy w 2013 roku z powodu buczenia łożyska musiałem wymienić piastę z przodu i zobaczyłem kosmiczne ceny zamienników, zdecydowałem się na zakup używki oryginał GM z młodszego rocznika za grosze... Piastę wymieniłem pod blokiem i samochód jeździł bez problemów aż go sprzedałem w 2016 roku. Sprawdziło się mi wtedy powiedzenie, że lepszy używany oryginał, niż nowy zamiennik.
Pozdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
27 minut temu, Orochimaru napisał(a):

Sprawdź jeszcze SNR.

 

Sprawdziłem i cena totalnie odjechana - 672 zł za sztukę i dostępność dosyć mocno ograniczona. Kod producenta "SNR R153.23".

 

W tym momencie najbardziej skłaniam się ku piastom FEBI bo kuszą te 3 lata gwarancji, ale ciekawe czy da się w ogóle "wyegzekwować" tą gwarancję w razie gdyby piasta zaczęła huczeć przed jej upływem. Auto robi jakieś 5000-6000 km rocznie - głównie po mieście.

Edytowane przez migstrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, migstrus napisał(a):

 

...kuszą te 3 lata gwarancji, ale ciekawe czy da się w ogóle "wyegzekwować" tą gwarancję...

Przeczytaj warunki gwarancji bo często są tak ustalone by z niej nie skorzystać tak łatwo.

Montaż piasty w serwisie, jazda tylko w lato i przy braku opadów i jedna osoba w samochodzie (to trochę żart, ale często są nawet pocieszniejsze zastrzeżenia). Ja podobnie jak master22221 poszukał bym używanej w dobrym stanie. Już dwa razy wymieniałem czujniki położenia wału i ciśnienia oleju (Vernet, Bosch i Hella) i wytrzymały +- jeden rok - oryginalne z pierwszego montażu jeździły ponad 230 000 km.

A teraz proste pytanie. Dlaczego jedne piasty kosztują 700 zł a inne 300? Czy różnią się tylko emblematem firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra Panowie, zakupiłem dwie piasty FEBI 02843 (kod EAN: 4027816028437), które stanowią odpowiednik oryginalnej piasty pod numerem GM 90540069 / 9120128 oraz numery Opel 1604306 / 1604003 (odpowiednio stary numer / nowy numer). Po wstępnych oględzinach mogę powiedzieć, że wyglądają jak najbardziej w porządku.

 

20230511_205554_F.jpg.c2a99c65cbeeb4521ebf8b41f889fd2a.jpg

 

20230511_205356_F.jpg.c045bc40e4680f9a263b277921686c24.jpg

 

Wyszło mi 159 zł za 1 sztukę, czyli 318 zł za dwie sztuki razem z dostawą. Gwarancja FEBI to niby 3 lata i można ją zgłaszać bezpośrednio u producenta (według tego co jest napisane w warunkach gwarancji), a nie u sprzedawcy jak to w przypadku niektórych innych marek.

 

W sobotę postaram się zamontować na aucie i od tego momentu zaczną swój bieg życia, a jeśli ulegną uszkodzeniu to postaram się dać Wam znać na forum. Zobaczymy ile są warte produkty FEBI, a zwłaszcza ich piasty do Astry G :)

 

Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.