Skocz do zawartości

Wojna z chwastami


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podjazd do garażu wysypany kamyszkami, ubity zagęszczarką.Najlepszym sposobem byłoby tam wyłożyć kostką, ale nie chce mieć całego placu w kostce i spływającej wody. W ubiegłym sezonie psikałem randapem, ale efekty były średnie 🤔

Czy ktoś używał preparatu Target Effect 24H?

 

Druga sprawa, pojawiły się chwasty na trawniku :facepalm: szukam dobrego preparatu na to dziadostwo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfi napisał(a):

Mam podjazd do garażu wysypany kamyszkami, ubity zagęszczarką.Najlepszym sposobem byłoby tam wyłożyć kostką, ale nie chce mieć całego placu w kostce i spływającej wody. W ubiegłym sezonie psikałem randapem, ale efekty były średnie 🤔

Czy ktoś używał preparatu Target Effect 24H?

 

Druga sprawa, pojawiły się chwasty na trawniku :facepalm: szukam dobrego preparatu na to dziadostwo.

 

 

 

1. Pokaż foto tego podjazdu

2. Jakim rundepem psikałeś?

3. Jakie chwasty masz na trawniku? Są różne środki do różnych chwastów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

1. Pokaż foto tego podjazdu

2. Jakim rundepem psikałeś?

3. Jakie chwasty masz na trawniku? Są różne środki do różnych chwastów.

 

1. Mam takie na szybko ;] długość 12m

 

IMG202321.png.ada92b3d996688042355909ad52de17f.png

 

2.Takim.

images?q=tbn:ANd9GcTzp1M8PlAxloZTVOg7nWP

 

 

3. Nie mam zdjęcia, ale znalazłem w sieci. U mnie takie same.

 

original.jpg

 

Edytowane przez Alfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alfi napisał(a):

 

1. Mam takie na szybko ;] długość 12m

 

IMG202321.png.ada92b3d996688042355909ad52de17f.png

 

2.Takim.

images?q=tbn:ANd9GcTzp1M8PlAxloZTVOg7nWP

 

 

3. Nie mam zdjęcia, ale znalazłem w sieci. U mnie takie same.

 

original.jpg

 

 

Te chwasty na dole wyrywałem takim wyrywaczem Fiskarsa.

 

https://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/pielenie-i-usuwanie-chwastow

 

Rekordowy miał ze 30 cm korzenia w dół :totalszok:

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alfi napisał(a):

Czy ktoś używał preparatu Target Effect 24H?

Używałem na działce innego środka na bazie kwasu pelargonowego (nonanowego) i działa szybko  (efekty widać nawet już po 2-3 godzinach) ale głównie na cześć naziemną więc po jakimś czasie roślina odrasta. Zabieg trzeba co jakiś czas powtarzać, aż do zamęczenia chwastów gdyż w końcu korzeń obumrze z braku liści. Roundap działa bezpośrednio w korzeniu więc efekt użycia widać dopiero po kilku dniach. Przy odpowiedniej dawce roundapa nic długo nie odrasta.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misiu napisał(a):

Do chwastów na trawie:

image.png.f8bb8ef532583e4125470e6d02e03a2c.png

 

Roundup tylko taki:

image.png.d7e0112bac12e68c94ea6af8046cc075.png

 

I tutaj z racji posiadania ogródka/trawnika/podwórka chciałbym dopytać.

Czy substancja czynna jaką w Roundup jest bodajże glifosat to inna chemia niż u innych tańszych producentów?
Pytam, bo korzystam z tańszych "ersatzów" z glifosatem i ciągle słyszę, że liczy się tylko Roundup.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ANalfabeta napisał(a):

 

I tutaj z racji posiadania ogródka/trawnika/podwórka chciałbym dopytać.

Czy substancja czynna jaką w Roundup jest bodajże glifosat to inna chemia niż u innych tańszych producentów?
Pytam, bo korzystam z tańszych "ersatzów" z glifosatem i ciągle słyszę, że liczy się tylko Roundup.

Nie mam pojęcia, zapewne te zamiłowanie do Roundupa wynika z jego popularności. A ten, którego zdjęcie wkleiłem jest wg mnie najlepszy z ekonomicznego punktu widzenia. Wychodzi taniej niż te małe pojemnościowo buteleczki z marketów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ANalfabeta napisał(a):

 

I tutaj z racji posiadania ogródka/trawnika/podwórka chciałbym dopytać.

Czy substancja czynna jaką w Roundup jest bodajże glifosat to inna chemia niż u innych tańszych producentów?
Pytam, bo korzystam z tańszych "ersatzów" z glifosatem i ciągle słyszę, że liczy się tylko Roundup.

Ostatnio pani poleciła mi środek używany przez  sadowników. Będę testował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roundup , tajfun to to samo, tylko inna  nazwa. Widocznie dałeś za małą dawkę i roślina nie pociągnęła do korzeni.

Zawierają one glifosat a to ścierwo w odpowiednim stężeniu pali wszystko.

Na trawnik chwastox może być lub inny środek na chwasty dwuliścienne w zbożu. 

W sklepach dla działkowców środki w małych butelkach są drogie i gorszej jakości (rozcieńczone).

Najlepiej kupować w zaopatrzeniu dla rolnictwa.

Edytowane przez Tre-Bor
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2023 o 07:31, Alfi napisał(a):

Druga sprawa, pojawiły się chwasty na trawniku :facepalm: szukam dobrego preparatu na to dziadostwo.

Wcześniej nie zauważyłem więc uzupełnienie. Na trawnik herbicydy totalne odpadają więc tylko selektywne, a te niestety mają lepszą lub gorszą skuteczność na wybrane chwasty. Używałem do tej pory Mniszka i Staranne z różnym efektem. Jest jeszcze Dicotex i nawozy odchwaszczające do trawy. Dicotex ma skład jak Mniszek  z dodatkowym herbicydem więc może być od niego skuteczniejszy. Niestety trzeba określić czego w trawie najwięcej i do tego dobrać preparat, a jeśli chwastów mało to zwalczyć punktowo + nawóz odchwaszczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tre-Bor napisał(a):

Roundup , tajfun to to samo, tylko inna  nazwa. Widocznie dałeś za małą dawkę i roślina nie pociągnęła do korzeni.

Zawierają one glifosat a to ścierwo w odpowiednim stężeniu pali wszystko.

 

Dokładnie tak - te dawki z opakowania są policzone prawdopodobnie przy założeniach:

- dokładne opryskanie chwasta

- chwast ma dużą powieszchnię przez którą wchłania herbicyd - czyli np. nie jest częściowo skoszony kosiarką. 

 

Wniosek - w zdecydowanej wiekszości realnych przypadków trzeba ją zwiększyć - imo nawet o 30-50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.05.2023 o 15:15, bielaPL napisał(a):

To ja się dołącze do pytania, coś na chwasty ale bardziej eko chemicznego skutecznego w miarę jest? ;] 

Hmm.

Mocznik albo adblue nierozcieńczony.

Pryskasz w słoneczny dzień jakby jeszcze ze 2-3 dni nie podlewać / nie padało to już ideał

 

Edit: jak zakładałem trawnik i walczyłem z lebiodą to pryskalem 

BELOUKHA to ma w sobie kwas pelargonowy czy coś takiego i też wysusza elegancko.

Edytowane przez _luk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.