Skocz do zawartości

Silnik dwusuwowy kopci i traci moc


AgnieszkaC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym się poradzić w sprawie glebogryzarki z silnikiem dwusuwowym. Jest to nowe urządzenie i już są z nią problemy - maszyna kopci na niebiesko i po zalaniu drugiego baku zaczęła tracić moc. Myślę, że na skutek braków w instrukcji mogła działać z dźwignią ssania w pozycji otwartej oraz z trochę zbyt dużą ilością oleju w mieszance. Teraz ma zalaną proporcję zalecana przez producenta (1:25) i mocno kopci. Z innych możliwych przyczyn - była używana w lekkim przechyleniu (ale raczej w stronę baku, niż silnika). Proszę o poradę co zrobić - wymienić świecę? Wymienić mieszankę na uboższą (producent chce aż 1:25)? Na dźwigni ssania nawet nie mam napisane która strona jest od czego - czy urządzenie powinno po rozruchu mieć ją w pozycji otwartej czy jakoś po środku (gaśnie kiedy zamknę). Wybaczcie głupie pytania, ale instrukcja nic o tym nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca, ssanie włączasz tylko do rozruchu ewentualnie żeby silnik się nagrzał przez chwilę.

Jeśli chodzi na ssaniu to będzie kopcić. :)

Nie ma znaczenia przechylenie silnika w przypadku 2T.

W skrzyni korbowej mogło zostać nieco mieszanki dlatego też może kopcić, wydmucha to i będzie git.

Możliwe że będzie konieczna regulacja mieszanki ale paliwowo-powietrznej przy gaźniku.

Nie jest to nic mocno skompilowanego.

Aha przyczyną może być też zapchany filtr powietrza ale jak rozumiem to nie urządzenie więc nie to.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopcenie w 2-suwie to albo za bogata mieszanka, albo praca na ssaniu.

 

Proporcja 1:25 jest spoko - skoro tyle zaleca producent, to nie ma co samemu wymyślać.

Sprawdź tylko czy to 1:25 nie jest zalecane na początku (docieranie), a potem zmniejszenie na 1:50

 

Najprędzej jednak coś jest ze ssaniem - możliwe, że nie wraca do końca tylko zostaje trochę uchylone.

 

Skoro sprzęt jest nowy, to samemu nie dłubać tylko serwis.

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udać się do serwisu, jeśli jest gwarancja. Może coś z gaźnikiem. Może wystarczy wyregulować mieszankę. Specjalista pokaże też jak sterować ssaniem. Czasem jest są źle oznaczone położenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za porady! Glebogryzarka odzyskała moc po wyczuciu wajchy ssania (nieoznaczona) i ustawieniu minimalnego położenia przed zgaśnięciem silnika. Kopci również mniej, więc to chyba tutaj był problem. Chodzi o najtańszą glebogryzarkę firmy Demon, gdyby ktoś się zastanawiał nad podobnym problemem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 17:01, rwIcIk napisał(a):

Udać się do serwisu, jeśli jest gwarancja. Może coś z gaźnikiem. Może wystarczy wyregulować mieszankę. Specjalista pokaże też jak sterować ssaniem. Czasem jest są źle oznaczone położenia.

Masz rację z tym błędnym oznaczaniem dźwigni ssania wł/wył szczegolnie w tanich chińskich sprzętach. Tak właśnie miałem w kosie spalinowej  jakiejś dziwnej firmy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomrad napisał(a):

Masz rację z tym błędnym oznaczaniem dźwigni ssania wł/wył szczegolnie w tanich chińskich sprzętach. Tak właśnie miałem w kosie spalinowej  jakiejś dziwnej firmy.

Ja tak mam w glebogryzarce Agroma i jakimś chińskim agregacie. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.