Skocz do zawartości

Wymiana jednostki zewnętrznej klimatyzacji LG


Dembu

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, janusz napisał(a):

To u Ciebie? Widziałeś cały serwis, czy tylko to, że splukiwali wodą? 

Cały serwis zewnętrzny, który polegał na zmyciu wiatraków i paneli (chłodnic- czy jak to się zwie) z węża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 13:34, technix napisał(a):

Tak, dokładnie, ale przynajmniej przez wcześniejsze 5 lat masz darmowe graty.

Teraz wymieniam klimę gościowi po 3 latach bo przeglądów nie robił, padła płyta główna jednostki zewnętrznej, po rabatach jedynie 270E. Plus robota ok. 350 zl

Klient nie chce 

To płyta padła od braku przeglądów... jednak gównolit. Przeglądy płyty nie uratowałyby, gwarancja na 2 lata - i tak to sobie można w pompe wsadzić. Wiem, Ty serwisant - Tobie zależy na robieniu usług typu przegląd: pogrzebię 1h, wezmę 500pln. Mi, userowi, już koszty vs to co mam z tej usługi lekko nie zgrywają się...

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, technix napisał(a):

Jeżeli ktoś używa tak jak Ty, to Ja, swoim Klientom też proponuję 1xrok, a drugi ma podpis w karcie w gratisie.

ALE jeżeli ktoś używa jej więcej, szczególnie do całodobowej pracy to uwierz mi - pół roku to MAX.

Teściowej zainstalowałem 4 listopada, do grzania.

Od tego dnia pracowała non stop do  maja.

W międzyczasie w styczniu , tylko wyczyściłem filtry, a w maju, szok - jak już się zajechała...

 

Co się zajechało?

Co wchodzi w skład (albo co powinno wchodzić) takiego przegląd 1-2x na rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, nikt-znany napisał(a):

To płyta padła od braku przeglądów... jednak gównolit. Przeglądy płyty nie uratowałyby, gwarancja na 2 lata - i tak to sobie można w pompe wsadzić. Wiem, Ty serwisant - Tobie zależy na robieniu usług typu przegląd: pogrzebię 1h, wezmę 500pln. Mi, userowi, już koszty vs to co mam z tej usługi lekko nie zgrywają się...

 

 

Rzeczywiście raz na rok 500 to strata.

Lepiej co 2-3 lata 4kzl na nową klimę 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, technix napisał(a):

Rzeczywiście raz na rok 500 to strata.

Lepiej co 2-3 lata 4kzl na nową klimę 👎

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale wg mnie 500zł za przeczyszczenie klimy to jednak dużo.

I nie wiem też skąd wymiana co 2 lata... takie strachy na lachy...  pechowiec w łeb dostać może na zlocie kółka różańcowego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nikt-znany napisał(a):

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale wg mnie 500zł za przeczyszczenie klimy to jednak dużo.

I nie wiem też skąd wymiana co 2 lata... takie strachy na lachy...  pechowiec w łeb dostać może na zlocie kółka różańcowego.

A ile jest na to gwarancji-2 lata (jak robimy przeglądy) czy dużo więcej?

Jak 2 to moze lepiej olać przeglądy i skorzystać z rękojmi czy jak tam się to zwie :hmm:;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, technix napisał(a):

Rzeczywiście raz na rok 500 to strata.

Lepiej co 2-3 lata 4kzl na nową klimę 👎

Jaki procent klimatyzacji psuje się w ciągu (pierwszych) 3 lat eksploatacji? Nie mów, że to aż taka padaka?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nikt-znany napisał(a):

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale wg mnie 500zł za przeczyszczenie klimy to jednak dużo.

I nie wiem też skąd wymiana co 2 lata... takie strachy na lachy...  pechowiec w łeb dostać może na zlocie kółka różańcowego.

150 zł to chemia

150 dojazd (paliwo, eksploatacja, zakup auta)

Zostaje 200, czy to dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

A ile jest na to gwarancji-2 lata (jak robimy przeglądy) czy dużo więcej?

Jak 2 to moze lepiej olać przeglądy i skorzystać z rękojmi czy jak tam się to zwie :hmm:;]

5 lat pełnej gwarancji, płyty też w tym ujęte i to bez względu na przyczynę ( wzrost prądu w wyniku dodatkowych obciążeń mechanicznych) czy np. przepięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał(a):

A ile jest na to gwarancji-2 lata (jak robimy przeglądy) czy dużo więcej?

Jak 2 to moze lepiej olać przeglądy i skorzystać z rękojmi czy jak tam się to zwie :hmm:;]

A z rękojmi to możesz sobie korzystać, w warunkach gwarancji jest WSZYSTKO jasno napisane.

Nie ma przeglądów, nie ma gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, technix napisał(a):

150 zł to chemia

150 dojazd (paliwo, eksploatacja, zakup auta)

Zostaje 200, czy to dużo?

 

I tak, i nie. 

Załóżmy że producent pralki czy suszarki da długą gwarancję, obwarowaną koniecznością przeglądów. Jaki % społeczeństwa by z tego skorzystało?

Kumpel który montuje i serwisuje klimy, twierdzi że podstawowe modele do ok 4-5 kPLN używane prywatnie (dajmy na to 1 miesiąc w roku) wystarczy we własnym zakresie czyścić, odgrzybić, sprawdzać temperaturę. Nie ma sensu ekonomicznego by robić przeglądy "serwisantem".

I jego się słucham. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

I tak, i nie. 

Załóżmy że producent pralki czy suszarki da długą gwarancję, obwarowaną koniecznością przeglądów. Jaki % społeczeństwa by z tego skorzystało?

Kumpel który montuje i serwisuje klimy, twierdzi że podstawowe modele do ok 4-5 kPLN używane prywatnie (dajmy na to 1 miesiąc w roku) wystarczy we własnym zakresie czyścić, odgrzybić, sprawdzać temperaturę. Nie ma sensu ekonomicznego by robić przeglądy "serwisantem".

I jego się słucham. 

I robisz tak?

Kiedy ostatnio czyściłeś wentylator jednostki wewnętrznej?

Używasz jakiejś chemii?

Obudowę z jedn. wewnątrznej demontowałeś czy żyjesz z zarodnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, technix napisał(a):

150 zł to chemia

150 dojazd (paliwo, eksploatacja, zakup auta)

Zostaje 200, czy to dużo?

 

 

Co to za chemia za 150zł? Zalinkuj, bo nie wierzę, że zużywasz tego całe wiadro.

150 dojazd - to raczej chyba jak się trafi drugie województwo...

 

200 czy to dużo? Jak za 30 minut sprzątania to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, technix napisał(a):

I robisz tak?

Kiedy ostatnio czyściłeś wentylator jednostki wewnętrznej?

Używasz jakiejś chemii?

Obudowę z jedn. wewnątrznej demontowałeś czy żyjesz z zarodnikami?

Przed uruchomieniem była wyczyszczona fizycznie i chemicznie, z rozbieraniem obudowy. Zewnętrzna tylko odkurzacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikt-znany napisał(a):

 

Co to za chemia za 150zł? Zalinkuj, bo nie wierzę, że zużywasz tego całe wiadro.

150 dojazd - to raczej chyba jak się trafi drugie województwo...

 

200 czy to dużo? Jak za 30 minut sprzątania to dużo.

Ok, podaj na priv dane, w poniedziałek dostaniesz Umowę 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur_W_wa napisał(a):

Nie ma szans by w 30 minut dobrze wyczyścić jednostkę wewnętrzną :oki:

 

To 45 minut lub 1h. Dojazd w obrębie tego samego miasta. Jak to jest spełnione to 500zł dalej jest dużo, bo u mnie taka usługa wyceniana jest na 150-200zł od jednostki wewn. Ciekaw jestem gdzie jest różnica (poza kosztami dojazdu) względem podanych 500zł.

 

2 godziny temu, technix napisał(a):

Kolega zrobi 😉

e-mail wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2023 o 13:34, technix napisał(a):

Tak, dokładnie, ale przynajmniej przez wcześniejsze 5 lat masz darmowe graty.

Teraz wymieniam klimę gościowi po 3 latach bo przeglądów nie robił, padła płyta główna jednostki zewnętrznej, po rabatach jedynie 270E. Plus robota ok. 350 zl

Klient nie chce 

A jak byś robił przeglądy, to płyta główna by nie padła? Niezły żart

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dembu napisał(a):

A jak byś robił przeglądy, to płyta główna by nie padła? Niezły żart

Też by padła, ale jakby była na gwarancji, to wymiana gratis . Koledze chodziło o to, że przeglądy warto robić, żeby zachować gwarancję. Czy warto?, każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czytam wypowiedzi i śmiech mnie bierze jakbym miał płacić tyle za przeglądy. 500zl to kupa kasy. Rozumiem, że serwisant siedzi tam i skrupulatnie czyści i cuduje przez całe popołudnie. W przeciwnym wypadku popsikanie chemia i przetarcie szmatką wiatraka wraz z pomiarem temperatury to sporo kasy. 

 

Jak takie tezy snują serwisanci, że bez przeglądów klima padnie po 3 latach to niezły chłam wciskają. A producenci doskonale wiedzą jak zrobić, żeby sprzęt jednak działał krócej albo zaczął szybko niedomagać. 

 

To naprawdę musi być dziadostwo żeby padały płyty główne, następowały ubytki czynnika itd. Wystarczy by producent poprawił to co najczęściej się psuje. Ale nie - po co ... To już klima w aucie dłużej działa a mamy tam do czynienia z zdecydowanie gorszymi warunkami pracy - wilgoć, woda , wibracje, przeciążenia grawitacyjne,szybkie zmiany temperatury... A jednak wszystko działa. A tu ? Wisi jedno z drugim i jeszcze się psuje. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.