Skocz do zawartości

Jaką kupić wiertarko wkrętarkę do użytku domowego oraz do prac przy aucie


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić wiertarko wkrętarkę akumulatorową do użytku domowego oraz drobnych napraw warsztatowych. Chcę trochę podłubać przy klasyku oraz wykonać trochę prac ze szlifowaniem elementów metalowych. Zależy mi aby miała na wyposażeniu dwa akumulatory, miała moc minimum 18V i żeby nie była totalnym badziewiem. Nie muszę mieć DeWalta bo będę używał sporadycznie jedynie teraz więcej. 

Jak szukam na allegro, to jest sporo tego wszystkiego ale niewiele mi mówią te nazwy i firmy. 

Może macie swoje sprawdzone sprzęty i możecie coś polecić.

Budżet chciałem przeznaczyć tak do 300-400 zł. max. Ale pytanie czy wystarczy. 

 

Aaa i jeszcze fajnie jakby wybrać taki sprzęt abym mógł te same akumulatory używać z innym sprzętem typu jakieś wyrzynarki, latarki warsztatowe oczywiście tej samej firmy. 

 

Z góry dzięki za jakieś propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, volkov napisał(a):

Z góry dzięki za jakieś propozycje

W tej cenie to chyba lidl. 

19 minut temu, bielaPL napisał(a):

Bież z jednym aku litowo jonowym...

Lepiej z dwoma jak ma więcej robić niż tylko kręcić śrubki, czasami nie masz pół godziny na ładowanie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jeden rodzaj aku do różnych urządzeń to musisz trzymać się jednej linii produktów.
Tutaj wspomniany Lidl z serią X20V. Duży wybór urządzeń w dobrych cenach.
Jak planujesz prace przy aucie to oprócz wkrętarko/wiertarki pomyślałbym również o kluczu udarowym, a co najmniej zakrętarce.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, janusz napisał(a):

W tej cenie to chyba lidl. 

Lepiej z dwoma jak ma więcej robić niż tylko kręcić śrubki, czasami nie masz pół godziny na ładowanie. 

 Dokładnie tak.  Wątpię aby aku wytrzymał ok 5 - 6 godzin pracy. 

33 minuty temu, ANalfabeta napisał(a):

Jeśli chcesz jeden rodzaj aku do różnych urządzeń to musisz trzymać się jednej linii produktów.
Tutaj wspomniany Lidl z serią X20V. Duży wybór urządzeń w dobrych cenach.
Jak planujesz prace przy aucie to oprócz wkrętarko/wiertarki pomyślałbym również o kluczu udarowym, a co najmniej zakrętarce.

Do kół mam dobry klucz krzyżakowy. Kół nie będę co chwilę odkręcał i przykręcał, a ręce mam zdrowe ;) Więc dam radę bez niego.

 

Czyli chyba najsensowniejszy wybór w tych budżetowych wiertarko - wkrętarkach, to jednak Parkside. 

Poniższy zestaw jest sensowny chyba, co? 

Parkside Wiertarko-wkrętarka

 

I jeszcze pytanie czym różni się ta z linku powyżej od poniższego?

Parkside tańszy model też X20V tylko 1 aku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volkov napisał(a):

Do kół mam dobry klucz krzyżakowy. Kół nie będę co chwilę odkręcał i przykręcał, a ręce mam zdrowe ;) Więc dam radę bez niego.

Do kół tak, ale przy zawieszeniu czasami taki klucz udarowy bardzo pomaga. Nie zawsze masz miejsce na długie ramię klucza, a śruby bywają zardzewiałe i zapieczone. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, volkov napisał(a):

 Dokładnie tak.  Wątpię aby aku wytrzymał ok 5 - 6 godzin pracy. 

Do kół mam dobry klucz krzyżakowy. Kół nie będę co chwilę odkręcał i przykręcał, a ręce mam zdrowe ;) Więc dam radę bez niego.

 

Czyli chyba najsensowniejszy wybór w tych budżetowych wiertarko - wkrętarkach, to jednak Parkside. 

Poniższy zestaw jest sensowny chyba, co? 

Parkside Wiertarko-wkrętarka

 

I jeszcze pytanie czym różni się ta z linku powyżej od poniższego?

Parkside tańszy model też X20V tylko 1 aku

 

 

 

ta droższa ma inny uchwyt wiertarski - dużo lepszy - mam podobną tylko z udarem i naprawdę sensowny sprzęt. Dodatkowo w zestawie masz akumulatory w nowej wersji - cell balancing. Poszukaj czy w sklepie lidla nie kupisz taniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, janusz napisał(a):

Do kół tak, ale przy zawieszeniu czasami taki klucz udarowy bardzo pomaga. Nie zawsze masz miejsce na długie ramię klucza, a śruby bywają zardzewiałe i zapieczone. 

To prawda. Z takim kluczem robota jest wtedy dużo szybsza i sprawniejsza. Też o tym pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, volkov napisał(a):

 Dokładnie tak.  Wątpię aby aku wytrzymał ok 5 - 6 godzin pracy. 

 

1 godzinę temu, janusz napisał(a):

Lepiej z dwoma jak ma więcej robić niż tylko kręcić śrubki, czasami nie masz pół godziny na ładowanie. 

 

2 godziny temu, volkov napisał(a):

Chcę trochę podłubać przy klasyku oraz wykonać trochę prac ze szlifowaniem elementów metalowych

 

moim zdaniem to przepis na szybkie zajechanie sprzętu, szczególnie w tej kwocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, volkov napisał(a):

Chcę kupić wiertarko wkrętarkę akumulatorową do użytku domowego oraz drobnych napraw warsztatowych. Chcę trochę podłubać przy klasyku oraz wykonać trochę prac ze szlifowaniem elementów metalowych. Zależy mi aby miała na wyposażeniu dwa akumulatory, miała moc minimum 18V i żeby nie była totalnym badziewiem. Nie muszę mieć DeWalta bo będę używał sporadycznie jedynie teraz więcej. 

Jak szukam na allegro, to jest sporo tego wszystkiego ale niewiele mi mówią te nazwy i firmy. 

Może macie swoje sprawdzone sprzęty i możecie coś polecić.

Budżet chciałem przeznaczyć tak do 300-400 zł. max. Ale pytanie czy wystarczy. 

 

Aaa i jeszcze fajnie jakby wybrać taki sprzęt abym mógł te same akumulatory używać z innym sprzętem typu jakieś wyrzynarki, latarki warsztatowe oczywiście tej samej firmy. 

 

Z góry dzięki za jakieś propozycje.

Ja mam wkrętarkę (jak i inne narzędzia aku) YATO.

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości 👍

Aha, i ja NIE używam ich amatorsko, tylko w firmie przy serwisach, czasem przy instalacjach.

Mam od 2018 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, volkov napisał(a):

Finalnie kupiłem poniższe:

Wiertarko-wkrętarka

 

Klucz udarowy

 

Lampa

 

Przetestuję czy kolega @bielaPL miał rację i czy szybko padną. Trochę będą musiały przeżyć więc test będzie konkretny. 

 

nie zdziw się jak będziesz bardzo zawiedziony kluczem udarowym - będzie brakowało mocy - rozwiązaniem jest bateria 4Ah. On potrzebuje dużej wydajności prądowej - a 2Ah może jej nie zapewnić. Tak samo jest ze szlifierką kątową - na 2Ah potrafi wyłączyć po 1 minucie, na 4Ah - do końca baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, CRAZY_Wroc napisał(a):

nie zdziw się jak będziesz bardzo zawiedziony kluczem udarowym - będzie brakowało mocy - rozwiązaniem jest bateria 4Ah. On potrzebuje dużej wydajności prądowej - a 2Ah może jej nie zapewnić

 

Potwierdzam, ten klucz nie radzi sobie np ze śrubami jarzma zacisku,zakręcanymi na 140Nm plus niebieski Loctite, zasilany 5Ah aku Makity przez przejściówkę

 

1000Nm Makita na I biegu [wtedy ma jakieś 300Nm] bez problemu je odkręciła.

 

Ale do wymiany kół jest idealny 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2023 o 13:28, ANalfabeta napisał(a):

Jeśli chcesz jeden rodzaj aku do różnych urządzeń to musisz trzymać się jednej linii produktów.

 

Niekoniecznie, na allegro jest masa przejściówek. Ja podstawowe narzędzia mam z Makity ale np nożyce do żywopłotu czy klucz udarowy mam Parkside i korzystam z adaptera baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę i używam czarną serię performance, jest droższa, na silnikach bezszczotkowych ale dużo mocniejsza. Klucz ma 1350 Nm i odkręca koła, wahacze, zaciski... Tylko swoje waży 😅👍

Do kompletu mam

wiertarko wkrętarkę,

mlotowiertarkę (też zaskoczyła miło), wyrzynarkę,

kątówkę (dość czułe sprzęgło i szybko wyłącza sprzęt, oraz wielki pobór prądu), 

Zielonego multitoola

Ogarniam to na dwóch aku 4Ah oraz jednym 2Ah do tego w lesie ładuję z zapalniczki samochodowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą propozycją jest też ta wkrętrarka. Nie wiem na ile prawdziwe są dane, ale według mnie przy zwykłej wkrętarce najważniejszy jest moment obrotowy i dwa akumulatory. W tej drugiej tańszej lidlowej jest 35Nm, przy tej pierwszej nie ma wskazanego. Natomiast ta ma 44Nm. I ja raczej wezmę tą:https://www.obi.pl/wkretarki/einhell-wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-te-cd-18-2-li-2-x-2-5-ah/p/6768287
Mam szlifierkę rotacyjną z tej firmy za 110zł, śmiga już parę lat.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podzielę się na szybko odczuciami z pracy sprzętami. Wiertarko wkrętarka dała radę a sporo musiała się namęczyć. Klucz udarowy również dał radę i spokojnie poradził sobie z odkręceniem śrub, nakrętek. Odkręcał nawet takie, które wydawało się, że nie da rady. I baterie 2Ah dawały radę. Wiadomo, że musiałem je ładować ale klucz udarowy bez zająknięcia odkręcał śruby. Ale są tam te nowe baterie X 20V TEAM może dlatego.

Generalnie byłem trochę sceptyczny do takich sprzętów ale nie regularnego użytkowania mi wystarczą. 

Byłem ostatnio u mechanika, który już od paru lat pracuje na Parkside i mówił, że dają radę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volkov napisał(a):

Wiertarko wkrętarka dała radę a sporo musiała się namęczyć.

 

To teraz rozwinięcie tematu :phi:

Mam wiertarkę Bosch'a, taką 10+ lat. 

Wiertarka z udarem plus wkrętarka z elektronicznym sprzęgłem i futerkiem beznarzędziowym z blokadą obrotu przy zakręcaniu. 

Takiego sprzętu teraz już nie widziałem. I chciałbym odpowiednik z aku Li-Ion. Jest coś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ccLot napisał(a):

@kiziuk  Sorki trochę się nie zrozumieliśmy:piwko:

 

Czyli chcesz wkrętarkę na aku z udarem?

Potrzebujesz udar pneumatyczny (sds-plus) czy mechaniczny wystarczy?

 

Tamta ma mechaniczny ale podejrzewam, że i tak mechaniczny mechanicznemu nie równy :phi:

Tyle, że SDS nie jest dobrym uchwytem do wszystkiego. Ma wiercić we wszystkim w domu i wkręcać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ccLot napisał(a):

Przejściówka z sds+ na zwykłe futerko odpada?

 

To jest generalnie upierdliwe chyba, że konstrukcja udaru w sds+ jest tego naprawdę warta. 

Miałem albo zwykłą wiertarkę z udarem, albo duży młot z sds więc nie podejmuję się bezpośredniego porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercenie sds+ w porównaniu do udaru mechanicznego to niebo a ziemia.

Ale może kup przyzwoitą bezszczotkową wkrętarkę ze zwykłym udarem 

i powinno być ok.

Jednak jak masz zamiar używać dużo udaru to idź w kierunku sds+

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.