Skocz do zawartości

50k


HanYs

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, oleks napisał(a):

No u nas słabiutko z tym, w ogóle myślicie, że warto w tym momencie ładować się w elektryka w PL ?

Z wlasnego doswiadczenia - jak mieszkasz w domu i masz sie gdzie po taniosci ladowac, uzywasz jako 2 auto do jazdy miejsko-podmiejskiej, to imo warto.

Jak kolega wyzej pisze, zalezy od wielu czynnikow.

Mozesz tez zagladnac na HP do watku koniec e-bajki, tam znajdziesz sporo merytorycznych tresci, na pewnopomoga w podjeciu decyzji ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbuję wyłapywać te elektryki i jak już to dużo więcej widzę w mieście tablic zielonkawych, ale w trasie to raczej rzadkość :) No nie mam domu, ani paneli fotowoltaicznych, typowe mieszkanie i raczej pozostanę na benzyniakach póki nie zmuszą mnie do zmiany poprzez marketing który po wielu latach jakoś przemieni moje zdanie do tego wszystkiego. Ja tam nie widzę jeszcze tej ekologii póki ta energia nie będzie w pełni generowana z odnawialnych źródeł. Bo tak to palimy węgiel, produkujemy prąd i cieszymy się, że jesteśmy EKO :) No ale rozumiem, bo jak ktoś nie zacznie, to nikt nie będzie kontynuował, a więc i tak pozdro dla E-samochodziarzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vlad1431 napisał(a):

Dziś takiego wynalazka widziałem, nawet koleś prół tym tym jak złoto, ciekawe jak długo.emoji6.png Brzydkie jak nieszczęście.039dbd91cb52d3dc474239f6d94fdf33.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


 

 

pamietam to auto.

jak kiedys bylem bezrobotnym przez 3 lata to prawie to kupilem...

na szczescie na AK mi wytlumaczyli ze to G...

zmienilem prace z bezrobotnego na biedronke, wzialem kredyt i kupilem tesle. tez troche wstyd ale mniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, oleks napisał(a):

 Ja tam nie widzę jeszcze tej ekologii póki ta energia nie będzie w pełni generowana z odnawialnych źródeł. Bo tak to palimy węgiel, produkujemy prąd i cieszymy się, że jesteśmy EKO :) No ale rozumiem, bo jak ktoś nie zacznie, to nikt nie będzie kontynuował, a więc i tak pozdro dla E-samochodziarzy. :)

 

Jak przesiądziesz się na EV ze względu na ekologię, to daj znać. My tu jeszcze nikogo takiego nie znamy. :ok:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vlad1431 napisał(a):

Dziś takiego wynalazka widziałem, nawet koleś prół tym tym jak złoto, ciekawe jak długo.emoji6.png Brzydkie jak nieszczęście.039dbd91cb52d3dc474239f6d94fdf33.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

 

Podobno najgorszy elektryk. Niewiele lepszy od auta spalinowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HelixSv napisał(a):

 

Jak przesiądziesz się na EV ze względu na ekologię, to daj znać. My tu jeszcze nikogo takiego nie znamy. :ok:

A to powiesz mi, że ludzie się na to przesiadają bo taniej? :) Czytałem wiele artykułów i wychodzi podobno dość zbliżony koszt jazdy elektrykiem do spalinowych. A może coś źle przeczytałem i się mylę? Jak to w końcu wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, oleks napisał(a):

A to powiesz mi, że ludzie się na to przesiadają bo taniej? :) Czytałem wiele artykułów i wychodzi podobno dość zbliżony koszt jazdy elektrykiem do spalinowych. A może coś źle przeczytałem i się mylę? Jak to w końcu wygląda?

Do zeszłego roku, jeszcze przed zmianami, przejechanie 100km kosztowało mnie średnio jakieś 5-7zl. W rzeczywistości mniej, bo sporo z paneli ładuje. Teraz nie wiem ile bo nie mam pojęcia ile ten prąd po zmianach mnie kosztuje :bzik:, ale powiedzmy że będzie to 10zl/100km. Do tego, przez 3 lata nie wydałem złotówki na serwis/naprawy, wiec poza ubezpieczeniem, mam praktycznie zerowy koszt utrzymania auta. O darmowym parkowaniu w strefie z czego często korzystamy (np syn pod uczelnia parkuje w centrum) czy bus pasach już nie wspominam.

Nie wiem co to za artykuly czytales i gdzie, ale obstawiam, ze rownie rzetelne informacje znajdziesz na HP ;)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał(a):

Do zeszłego roku, jeszcze przed zmianami, przejechanie 100km kosztowało mnie średnio jakieś 5-7zl. W rzeczywistości mniej, bo sporo z paneli ładuje. Teraz nie wiem ile bo nie mam pojęcia ile ten prąd po zmianach mnie kosztuje :bzik:, ale powiedzmy że będzie to 10zl/100km. Do tego, przez 3 lata nie wydałem złotówki na serwis/naprawy, wiec poza ubezpieczeniem, mam praktycznie zerowy koszt utrzymania auta. O darmowym parkowaniu w strefie z czego często korzystamy (np syn pod uczelnia parkuje w centrum) czy bus pasach już nie wspominam.

Nie wiem co to za artykuly czytales i gdzie, ale obstawiam, ze rownie rzetelne informacje znajdziesz na HP ;)

 

Ok, no to faktycznie "darmocha", nie sądziłem, że aż tak to się opłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oleks napisał(a):

 

Ok, no to faktycznie "darmocha", nie sądziłem, że aż tak to się opłaca :)

Jednemu się opłaca, innemu nie. Każdy musi sam sobie policzyć tco. 

Przez pierwsze 3 lata użytkowania nowego auta zwykle koszty są zerowe poza ubezpieczeniem i paliwem (ew. przeglądami).

Ja na nowego golfa miałem pakiet przeglądów za 1 zł na 4 lata, więc poza benzyną i ubezpieczeniem zapłaciłem tylko 150zł za dodatkową wymianę oleju. 2x droższy elektryk nie wyszedłby mi taniej nawet z darmowym prądem. Ale jak ktoś robi 4x większe przeloty już pewnie ev wyszedlby mu sensownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, iwik napisał(a):

Jednemu się opłaca, innemu nie. Każdy musi sam sobie policzyć tco. 

Przez pierwsze 3 lata użytkowania nowego auta zwykle koszty są zerowe poza ubezpieczeniem i paliwem (ew. przeglądami).

Ja na nowego golfa miałem pakiet przeglądów za 1 zł na 4 lata, więc poza benzyną i ubezpieczeniem zapłaciłem tylko 150zł za dodatkową wymianę oleju. 2x droższy elektryk nie wyszedłby mi taniej nawet z darmowym prądem. Ale jak ktoś robi 4x większe przeloty już pewnie ev wyszedlby mu sensownie. 

 

Tylko ze paliwo robi ogromny koszt.

A w EV za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

Tylko ze paliwo robi ogromny koszt.

A w EV za darmo...

Za darmo to trochę naciągane. Ale na pewno taniej niż benzyna. 

Koszt ogromny jak przebiegi duże. Przy małych przelotach ogromnym kosztem jest zakup auta, a nie paliwo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, oleks napisał(a):

A to powiesz mi, że ludzie się na to przesiadają bo taniej? :) Czytałem wiele artykułów i wychodzi podobno dość zbliżony koszt jazdy elektrykiem do spalinowych. A może coś źle przeczytałem i się mylę? Jak to w końcu wygląda?

 

Czasem jest taniej. Zależy, jakie samochody sie porównuje. 

 

Ludzie przesiadają się na elektryki, bo są jazda nimi jest dużo przyjemniejsza. 

 

Artykułów lepiej nie czytać. Przeważnie nie są rzetelne. 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, iwik napisał(a):

Za darmo to trochę naciągane. Ale na pewno taniej niż benzyna. 

Koszt ogromny jak przebiegi duże. Przy małych przelotach ogromnym kosztem jest zakup auta, a nie paliwo. 

Niby atak, ale nie do konca.

Na moim przykladzie, szacuje, ze przejechanie 45kkm kosztowało mnie realnie jakieś 3-3.5tys zł na prądzie. Paliwo wyszłoby ok 18tys. W 3 lata zaoszczędziłem ok 15tys zl na samym paliwie przy przebiegu raptem 15kkm rocznie. Do tego dopłata 18tys i z ceny wyjsciowej 94tys za auto robi się 61tys, czyli mw tyle, ile bym zapłacił za benzyne. A to raptem 3 lata, liczę, że przynajmniej kolejne 3 nim jeszcze pojeżdżę;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał(a):

Za darmo to trochę naciągane. Ale na pewno taniej niż benzyna. 

Koszt ogromny jak przebiegi duże. Przy małych przelotach ogromnym kosztem jest zakup auta, a nie paliwo. 

Jest sporo darmowych ładowarek więc jeśli jedziesz na zakupy to istniejesz szansa, że przejazd tam i z powrotem będziesz miał za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.