Skocz do zawartości

SolarRide czy RayStop


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

OPPS! - przepraszam, pomyłka w forach. Uprzejma prośba o przeniesienie na Motokącik

 

 

Chodzi o dedykowane zasłonki samochodowe.

Widzę 2ch producentów w PL, ceny w zasadzie identyczne. 

 

Chciałbym zasłonki na szyby drzwi tylnych, a jeżeli spełnią zadanie to ew. dokupiłbym na przestrzeń bagażową. 

 

Jeżeli ktoś miał "w łapach" obie wersje to prosiłbym o jakąś recenzję:

- chciałbym czarne (nie szare, antracytowe, "prawie" czarne, itp.);

- z dość gęstą siatką (czyt. mocno ograniczające wpadanie promieni słonecznych na tylną kanapę);

 

Rozważam mix producentów, pod warunkiem że kolor byłby zbliżony. Na okna drzwi tylnych mocniej przyciemniające, na przestrzeń bagażową słabiej przyciemniające.

 

P.S. TAK - mam już fabrycznie przyciemnione szyby. NIE - nie będę dodatkowo obklejał ich folią. 

 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Raku napisał(a):

Mam tylko RayStop to się nie wypowiem.

 

Nie no, prosimy bardzo :dziekidzieki:

Co prawda RayStop'a mam pod ręką na Płochocińskiej w Warszawie, więc niemalże w każdej chwili podjechać mogę i przymierzyć, jednak opinia od użytkownika na wagę złota. :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Nie no, prosimy bardzo :dziekidzieki:

Co prawda RayStop'a mam pod ręką na Płochocińskiej w Warszawie, więc niemalże w każdej chwili podjechać mogę i przymierzyć, jednak opinia od użytkownika na wagę złota. :ok:

 

 

Mam, działają, dopasowane do okna. 

Mocowanie na magnesach .... no wiem, inaczej się nie da. 

 

Testowałem w tym roku we Włoszech i na wakacjach w lipcu. Bez nich było by ciężko (mimo przyciemnianych szyb). 

Mam w nich cały tył + boczne kierowcy i pasażera (użyte chyba raz). 

Czy polecam - tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ray Stop, Solar Ride nie kojarzę, macałem u klientów w kilku autach takie zasłonki ale nie wiem jakich firm, może Solar Ride też się trafiały.

Ray Stop wyglądają na tle innych naprawdę dobrze, a mocowanie na magnesach wcale nie jest oczywiste, niektóre firmy robią to na zasadzie rozpierania zasłonki o elementy tapicerki.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że RayStop ma naprawdę dobrej jakości produkt.
Jeździ ze mną już trzeci rok i pomimo kontaktu z moją Córą, nic im się jeszcze nie stało i wyglądają jak nowe.
Nie mogę w sumie znaleźć żadnego zdjęcia, gdzie je ładnie widać, ale powtarzam - zasłonki RayStop dają radę.

Dodatkowo chłopaki na Płochocińskiej są naprawdę w porządku. Szybki montaż w miłej atmosferze.

Ł.

Edytowane przez Seqs
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie na magnesach nie jest takie oczywiste- takie siatki bywają też mocowane za pomocą plastikowych zatrzasków przyklejanych do drzwi na stałe (taka rynienka, w którą potem wchodzi ramka siatki). Takie rozwiązanie jest np. w fabrycznych akcesoryjnych siatkach Renault i Dacii. Mam takie dokładane siatki fabryczne i porównywałem z nimi odpowiedniki z RayStop i wypadają przy nich niestety gorzej- z SolarRide nie miałem styczności. Siatki RayStop są jakby mniej czarne, nie składają się też w taki fajny sposób jak te z Renault. Te z ASO są na miękkiej, elastycznej ramce i zdjęte dają się zwinąć "w ósemkę" a duża siatka z tylnej szyby w "podwójną ósemkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do RayStop - niestety nie mieli od ręki do mnie, ale poogadałem sobie ich produkty.

Wykonanie bardzo fajne, ramka ma profil "D" i jest estetyczna - pokryta taka "gumą", siatka jest gęsta i czarna, można kupować na sztuki jeżeli którąś się popsuje. Magnesy mocne. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do RayStop - niestety nie mieli od ręki do mnie, ale poogadałem sobie ich produkty.
Wykonanie bardzo fajne, ramka ma profil "D" i jest estetyczna - pokryta taka "gumą", siatka jest gęsta i czarna, można kupować na sztuki jeżeli którąś się popsuje. Magnesy mocne. 
Do mnie nawet zadzwonili, żeby dopytać szczegóły zamówienia


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.