Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu przez neta


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bengamin napisał(a):

Trzeba z miękkim dowodem jechać na stację diagnostyczną po głupi papierek za 35 PLN i wrócić do wydziału kom

Ćwiczyłem w tym roku.

Co prawda rejestrację załatwiał dealer i hak też on dokladał nie fabryka montowała, ale nie było czerwonych tablic.

Zarejestrowali normalnie, w dniu odbioru zrobiłem u nich na miejscu badanie techniczne na hak, miękki dowód se zatrzymali, twardy dostałem już z wpisanym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jqr napisał(a):

pewnie "przeczekać" - liczyć że sprzedający nie zgłosił zbycia i w przyszłości sprzedać samochód bez rejestracji na siebie

a jak przyjdzie zapłacić karę, to "wyciągnąć" plik umów wypisanych co 29 dni

 

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):

Czyli?

Wy tak serio, czy se jaja robicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał(a):

Ćwiczyłem w tym roku.

Co prawda rejestrację załatwiał dealer i hak też on dokladał nie fabryka montowała, ale nie było czerwonych tablic.

Zarejestrowali normalnie, w dniu odbioru zrobiłem u nich na miejscu badanie techniczne na hak, miękki dowód se zatrzymali, twardy dostałem już z wpisanym hakiem.

 

No ale tu są dwa różne scenariusze, Napisałeś że dealer u Ciebie dokładał hak, a w moim przypadku zamówiłem fabryczny i samochód z fabryki wyjechał z oryginałem który mam wpisany na homologacji producenta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bengamin napisał(a):

No ale tu są dwa różne scenariusze, Napisałeś że dealer u Ciebie dokładał hak, a w moim przypadku zamówiłem fabryczny i samochód z fabryki wyjechał z oryginałem który mam wpisany na homologacji producenta.

Wiem, że deko inny przypadek, ale głupota prawie identyczna.

Założę się, że dealer w momencie rejestracji miał już hak zamontowany, miał własną SKP, więc mógł wszelkie papiery złożyć od razu, ale nie da się.

Pewnie nr blach w tym wszystkim potrzebne, bo kwity na VIN mogłyby być.

Nie muszę chyba mówić jak wyglądał ten przegląd na wpisanie haka w przypadku gdy sami go wcześniej montowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

Wiem, że deko inny przypadek, ale głupota prawie identyczna.

Założę się, że dealer w momencie rejestracji miał już hak zamontowany, miał własną SKP, więc mógł wszelkie papiery złożyć od razu, ale nie da się.

Pewnie nr blach w tym wszystkim potrzebne, bo kwity na VIN mogłyby być.

Nie muszę chyba mówić jak wyglądał ten przegląd na wpisanie haka w przypadku gdy sami go wcześniej montowali?

Z racji dużej różnicy w składkach OC/AC zdecydowałem się zarejestrować na "powiat" a nie na "miasto". Niestety do urzędu jest kawałek więc zdecydowałem się załatwić sprawę od razu, szkoda mi czasu znowu tam jeździć.

Znajdując najbliższą SKP byłem z powrotem z zaświadczeniem u tej samej Pani w okienku z ciągu niecałych 19 minut ale co ciekawe - Pan sprawdził czy hak wyjeźdża i czy gniazdo działa.

 

Aha, a dlaczego chciałem rejestrować osobiście a nie przez NET? Bo jadąc z tabliczką czekloady tam pozwalają sobie wybrać dostępny numer z puli dostępnych tablic które mają w urzędzie, a mnie zależało na konkretnych cyferkach i literkach

 

Edytowane przez bengamin
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 16:48, jqr napisał(a):

mój tata kupił wczoraj auto "do remontu" lub "na części" bez badania technicznego i nie widzę możliwości doprowadzenia go do stanu w którym przejdzie BT w 30dni

OC też nie było - zawarł nowe w dniu zakupu

rozumiem, że powinien je zarejestrować na siebie, ewentualnie grozi kara

 

jak to sensownie obejść ?

to co mi przychodzi do głowy, to złożyć wniosek o rejestrację bez BT, który zostanie odrzucony i przeczekać temat do naprawy,

ewentualnie rejestracja czasowa (ale to chyba na 30dni)

temat załatwiony "po polsku":

sąsiad z końca ulicy, którego psem się kiedyś opiekowałem, okazało się że pracuje na SKP i jak mu opowiedziałem o sprawie, przyszedł wczoraj obejrzeć tego, jak sam powiedział "rarytasa", wziął DR i 100zł i dziś przyniósł podbity

do wyswapowania mam pneumatyczne zawieszenie na zwykłe i jak dojdzie, to mam podjechać do niego zrobić zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.