Skocz do zawartości

Dwusiarczek molibdenu od LiquidMoly do skrzyń - stosował ktoś?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pytanie jak w temacie.

Moja skrzynia lekko buczy przy predkosci 70-90km/h. Poza tym żadnych niepokojących objawów - biegi wchodzą ok, nie grzyta itp.

Na ewentualną wymianę pewnie przyjdzie czas, ale tak się zastanawiam czy nie warto spróbować takiego ustrojstwa:

https://liquimoly.sklep.pl/517-dodatek-do-oleju-przekladniowego-02l.html

 

Stosował ktoś i może się wypowiedzieć na temat rezultatów?
Niekoniecznie ten od LM, moze byc inny na bazie MoS2...

 

PS: chodzi o skrzynie manualna, 6 biegow renault po przebiegu 250kkm

Edytowane przez 00Tom00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 00Tom00 napisał(a):

Cześć,

pytanie jak w temacie.

Moja skrzynia lekko buczy przy predkosci 70-90km/h. Poza tym żadnych niepokojących objawów - biegi wchodzą ok, nie grzyta itp.

Na ewentualną wymianę pewnie przyjdzie czas, ale tak się zastanawiam czy nie warto spróbować takiego ustrojstwa:

https://liquimoly.sklep.pl/517-dodatek-do-oleju-przekladniowego-02l.html

 

Stosował ktoś i może się wypowiedzieć na temat rezultatów?
Niekoniecznie ten od LM, moze byc inny na bazie MoS2...

 

PS: chodzi o skrzynie manualna, 6 biegow renault po przebiegu 250kkm

Wrzuciłem to przy okazji zmiany oleju w moim lwie, haczyła mi skrzynia przy zmianie z 1 na 2 bieg. 

Nie zmieniło się nic w tej kwestii a zrobione jest jakieś 40kkm na tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki teraz olej masz? To skrzynia TL4?

 

NFP już ciężko dostać, bo został wycofany na rzecz NFX, który parametry ma gorsze. Sam NFP był/jest bardzo dobrym olejem z bogatym pakietem (dużo boru) i ciężko znaleźć na rynku coś równie dobrego.

 

Dodatki wiele Ci nie pomogą, mogę polecić dawkę 10% AR9100, ewentualnie mix 9100 i 9200, kupisz w sklepie Archoila w odpowiednich proporcjach, wystarczy napisać.

Sam taki mix zastosowałem w skrzyni z padnietymi łożyskami i coś tam pracę wyciszyło ale bardzo delikatnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiadomo.

Ale ojciec mial focusa 1.6 bezyna przrlot 240 tys km, od 2lat na zimnym lekko stukały pierścienie, po wlaniu 1 sztuki creamizera  uchdzlo ten klekot czy stukot, minelo 1,5 roku i jest ok.

Przed wlaniem ceramizera testowalismy na innym oleju z inna lepkoscia ale dedykowany do tego silnika, stukalo bez zmian.

Niby na 100 tys km to dziala ale na forach zalecaja co 2 wymiane oleju znowu aplikacja ceramizera.

Do skrzyni to nie wiem ale wiem ze to dziala.

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem ceramizer do skrzyni manualnej i przestały haczyć biegi, dodałem ceramizer do oleju silnikowego auto jakby po pewnym czasie zrobiło się jakby żywsze, na 10000tys,km. silnik wziął o 2 litry mniej oliwy, nie grzechocze tak głośno koło zmiennych faz rozrządu , także ja jestem zadowolony z tego wynalazku

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Ja żartowałem. Te wszystkie cuda są świetnym biznesem dla producentów/sprzedawców😆

to można profilaktycznie wlewać jak jeszcze wszystko kupy się trzyma, z założenia dwusiarczek molibdenu daje lepszy "poślizg" ale nie pomoże na ubytek materiału. Z resztą on po jakimś czasie też się wypracowuje.  Nie raz wymieniałem olej w skrzyni czy moście i to w autach nastoletnich które miały robione to pierwszy raz od wyjazdu z fabryki i nie zdarzyło mi się, żeby smarowidło miało kolor oleju silnikowego. Inne warunki pracy. Jedyne co mi się sprawdziło to płukanki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Profilaktycznie dodany do przekładni poprawia sprawność przekładni. Jak pisał @r1sender przy dużym zużyciu  nie pomoże, ale na "haczenie" powinno. U mnie w prawie nowej skrzyni, operowanie dzwignią stało się znacznie płynniejsze.

 

https://interflon.com/pl/produkty/interflon-fin-gear-additive

 

Edytowane przez marus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gondoljerzy napisał(a):

Nazwa interflon przypomina w brzmieniu teflon. Przypadek?

Nie. Przed kilkoma laty w specyfikacji był wymieniony teflon oraz wielkość cząsteczek  (w mikronach). Obecnie widzę tylko nazwę handlową i nie znalazłem granulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marus napisał(a):

Nie. Przed kilkoma laty w specyfikacji był wymieniony teflon oraz wielkość cząsteczek  (w mikronach). Obecnie widzę tylko nazwę handlową i nie znalazłem granulacji. 

Końcówka lat 80-tych, czy może początek 90-tych - pojawiły się na naszym rynku dodatki do olejów i smary oparte na teflonie marki NULON. Przez kilka lat to sprzedawano, po czym znikło. Chociaż marka i jej produkty oparte na teflonie nadal istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z produktami interflonu zetknąłem się na początku wieku. Stosowaliśmy je głównie w przekładniach pracujących w instalacji przemysłowej. Przenosiły znacznie większe moce niż osobówki, ale i przy mniejszych były dodawane. Czy dodają obecnie nie wiem. Już tam nie pracuję. Wnioski ze stosowania tych produktów pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.