Skocz do zawartości

Tucson IV gen - ma tu ktos?


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zinger napisał(a):

Czyzbym byl jedynym posiadaczem tutaj? :totalszok:

 

A namiary na jakies sensowne (w sensie w miare zyjace) forum (nowego) Tucsona podacie?

 

Moj tesc ma HEV od ponad 2 lat, poki co jezdzi zadowolony :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał(a):

Jak się będziesz widział to podpytaj jakie ma średnie spalanie.

 

Juz pytalem, od ok 5,5 do 9 litrow ;] 

To pierwsze, spokojna jazda podmiejska, a drugie to autostrady i S-ki z predkosciami ok 140-150km/h.

Oni jezdza bardzo nieregularni, nie dojezdzaja na codzien do pracy, wiec niezbyt miarodajne te dane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Juz pytalem, od ok 5,5 do 9 litrow ;] 

To pierwsze, spokojna jazda podmiejska, a drugie to autostrady i S-ki z predkosciami ok 140-150km/h.

Oni jezdza bardzo nieregularni, nie dojezdzaja na codzien do pracy, wiec niezbyt miarodajne te dane.

 

Coś widzę że na trasie będzie trochę łykał, nie wiem jak tesc, ja mam 4wd.

Ale z drugiej strony, większość jazdy będzie miejsko-podmiejska, wiec srednia powinna być ok:)

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 10:12, zinger napisał(a):

Czyzbym byl jedynym posiadaczem tutaj? :totalszok:

 

A namiary na jakies sensowne (w sensie w miare zyjace) forum (nowego) Tucsona podacie?

 

Nie, ja mam Tucsona od połowy listopada.

 

Jest chyba jedno forum takie dosyć pokaźne jeśli chodzi o wielkość, natomiast jest ma nic coraz ciszej i ciszej z każdym dniem.

 

Adres: https://hyundaitucson.info/

 

W dniu 29.11.2023 o 13:01, zinger napisał(a):

Mamy tu uzytkonikow nowego Tucsona?

Chetnie poczytam o + i -, na co zwrocic uwage, w czym nalezy poprawic fabryke itp:)

 

Mam nadzieje odebrac swojego za kilka dni :jump:

 

 

Mamy, mamy 👍🤘

 

W kwestii plusów oraz minusów jestem słabym zawodnikiem, gdyż wcześniej miałem Tucsona poprzedniej generacji i do nowego podchodzę bardzo krytycznie, zwłaszcza, że byłem mega ukontentowany z poprzedniego 😁

 

Na razie nalatałem trochę ponad 600 km, więc niezbyt dużo, ale jakieś tam przemyślenia mam.

 

Ł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2023 o 17:58, zinger napisał(a):

Jak się będziesz widział to podpytaj jakie ma średnie spalanie.

 

U mnie na razie średnie spalanie z całego okresu od kiedy go odebrałem to 7,6.

 

Na takim dziennym z jazda po mieście pokazało mi raz nawet 5,8, innym razem 6,5.

 

Cykl mieszany z przewagą trasy na dystansie 220 km pokazało 7,8.

 

W porównaniu do poprzedniego Tucsona, którego miałem niebo, a ziemia.

 

Napęd na cztery łapy jak coś. 👍

 

Ł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ancypankrator napisał(a):

 

U mnie na razie średnie spalanie z całego okresu od kiedy go odebrałem to 7,6.

 

Na takim dziennym z jazda po mieście pokazało mi raz nawet 5,8, innym razem 6,5.

 

Cykl mieszany z przewagą trasy na dystansie 220 km pokazało 7,8.

 

W porównaniu do poprzedniego Tucsona, którego miałem niebo, a ziemia.

 

Napęd na cztery łapy jak coś. 👍

 

Ł.

Jaka masz wersje wyposazenia/silnik?

U mnie N-line 230KM.

 

Tez dopiero 600km przejechalem i tak:

+ bardzo dobrze sie prowadzi i dobrze sie w nim za kierownica czuje

+ duzo miejsca tak ogolnie, niby tylko troszke od Ateci wiekszy, a czuje sie w nim jak w aucie klase wiekszym

+ naped awd swietnie sobie na sniegu radzi

+ wyglad i kolor (mam srebrny) - to jest o tyle ciekawe, ze jak kilka mies temu zaczal sie za autem rozgladac to Tucsona odrzucilem, bo mi sie nie bardzo podobal. Potem, jak juz bylem zdecydowany i auta szukalem po dealerach, to w ogole o srebrnym nie myslalem. Ale jak go na zywo zobaczylem, to jestem bardziej ni zadowolony z wyboru :serducha:

+ el klapa - fajny bajer jak podchodze z zakupami, obie rece zajete, staje za autem i sie sama otwiera. Brakowalo mi tego w Seacie

+ uklad hybrydowy dziala praktycznie niezauwazalnie, silnik slychac dopiero przy mocniejszym wcisnieciu gazu, generalnie czesto w trybie ev daje sie jezdzic

+ reg oparcie tylnej kanapy, bardzo fajna rzecz na dluzsze trasy

+ grzana kierownica, dla mnie super bo nie musze juz w rekawiczkach jezdzic

 

Niestety, widze tez kilka minusow :(

- problem z brudzacymi sie kamerami/radarami przy zlej pogodzie/padajacym sniegu - ACC jest wowczas praktycznie bezuzyteczny bo systemy sa nieaktywne. W Seacie zdazylo mi sie to kilka razy przez caly okres ale juz musialo byc gruba sniezyca.

- brak asystenta jazdy w korku (chyba), ACC mozna aktywowac pow 30km/h

- brak zapamietania wlaczonego Auto hold i automatycznych dlugich - trzeba to wlaczyc po kazdym wylaczeniu silnika :facepalm:

- bardzo ubogie ambiente, w zasadzie jakby go nie bylo. Mega rozczarowanie, juz w citigo jest pod tym wzgledem lepiej

- reg odcinka ledzwiowego przod tyl tylko, nie ma gora/dol

 

Jest jeszcze kilka rzeczy, ktore moze nie do konca rozgryzlem i nie wiem jeszcze czy to + czy - z tego wyjda. Np podpinam tel, odpala sie AA i za cholere nie wiem jak zrobic, zeby miec na wyswietlaczu widok z AA i jednoczesnie sluchac radia, bo przelacza mi na radio internetowe z tel. Jak klikam w radio to wychodzi z AA, jak wracam do AA, to wylacza dziwek radia... :bzik: Nie wierze, ze sie nie da zrobic jakbym chcial, tylo jeszcze do tego nie doszedlem.

 

Czytalem tez na jakims forum czy fb, ze Tucsony pala sporo wiecej, szczegolnie zima, niz bliznacza Kia, bo nie maja jakiejs oslony chlodnicy. Za malo przejechalem, zeby sie wypowiedziec nt spalania. Poki co mam chyba 7.8, szkoda, ze nie widac tej informacji w BlueLink.

 

Tak na szybko pierwsze spostrzezenia.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zinger napisał(a):

Jaka masz wersje wyposazenia/silnik?

U mnie N-line 230KM.


1.6 T-GDi HEV 230 KM, wersja Platinum.

Kwestię plusów oraz minusów potwierdzam, natomiast z wieloma z nim już spotkałem się w poprzednim egzemplarzu, zatem nie jest to dla mnie jakieś mniejsze lub większe wow. 😉 O plusach pisał nie będę, ponieważ nie ma co - wiele z nich wymieniłeś.

 

Mnie na minus zaskoczyło połączenie, a raczej jego brak między tylną kanapą, a roletą bagażnika. Aż musiałem zajrzeć z partyzanta do innego Tucsona i sprawdzić czy również i w innym egzemplarzu jest taka locha między oparciem, a roletą... Jak zwróciłem na to uwagę po kilu dniach to w duchu zacząłem się śmiać. Pochyleniem siedziska niby można tę dziurę zniwelować niemalże do zero, natomiast pasażer na tylnej kanapie praktycznie leży i podróżowania jeśli się nie śpi nie jest specjalnie komfortowe. 🙃

 

Poza tym mnogość systemów, które wyłączyłem pierwszego lub drugiego dnia. Przykre jest to, że wiele z nich włącza się ponownie po dłuższym okresie, kiedy auto nie jest odpalane 😎

 

Brak dźwigni/wajchy do zmiany biegów też moim zdaniem zupełnie nie trafiony, niemniej rozumiem, że gdyby jeszcze dołożyć sterczącą wajchę/dźwignię w tunelu to już by to głupio wyglądało. Można jednak w fazie projektowania o tym pomyśleć i wydaje mi się, że następna generacja wróci do wajchy.

 

Ładowarka indukcyjna też w położona w takim miejscu, że na pierwszy rzut oka nikt nie wpadnie, że to właśnie tam trzeba położyć urządzenie 😅 Z drugiej jednak strony plus za to, że obok ładowarki jest również miejsce na ew. drugi smartfon.

 

Multimedia dają radę, ale też naćkane tam jest wszystkiego, że bania mała. Odpalając AA i chcąc mimo wszystko posłuchać radia zamiast np. Spotify, trzeba się nagimnastykować z kilkaniem.

 

Pewnie mógłbym wskazać jeszcze jakieś minusy, ale to ew. w następnej części 🤓

 

Co ważne, wszystkie minusy równoważy spalania tego auta w porównaniu do poprzedniego Tucsona. Jest to różnica zauważalna i warta zmiany. 😎

 

PS. Przeczytałem swoją poprzednie wiadomości i jednak stukanie na smarku to zło (podstawione przez słownik słowa, odstępy... 😐).
 

Ł.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ancypankrator napisał(a):


1.6 T-GDi HEV 230 KM, wersja Platinum.
 

 

Kojarzysz moze czy juz udalo sie koreanczykom ogarnac temat wycieraczek i swiatel mijania?

Nadal trzeba recznie wlaczac swiatla jak pada deszcz w dzien, bo wycieraczki w trybie auto nie sa w zaden sposob polaczone ze swiatlami w trybie auto?

Edytowane przez Maciej__
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2023 o 19:44, Maciej__ napisał(a):

 

Kojarzysz moze czy juz udalo sie koreanczykom ogarnac temat wycieraczek i swiatel mijania?

Nadal trzeba recznie wlaczac swiatla jak pada deszcz w dzien, bo wycieraczki w trybie auto nie sa w zaden sposob polaczone ze swiatlami w trybie auto?

 

Niezbyt 😅 Nie zwróciłem na to uwagi, ale tak na szybko stwierdzam, iż korelacja między wycieraczkami w trybie "Auto", a światłami nie istnieje tudzież nie działa. Zresztą na Motolaciku w którymś z tematów pisałem, że wycieraczkami w trybie "Auto" nadal zarządza jakiś kapryśny typ i od jego humorków zależy jak działają one w trakcie opadu atmosferycznego w postaci deszczu. Co dopiero korelacja/powiązanie ze światłam 🤦‍♂️🤷‍♂️😅

 

Ł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ancypankrator napisał(a):

 

Niezbyt 😅 Nie zwróciłem na to uwagi, ale tak na szybko stwierdzam, iż korelacja między wycieraczkami w trybie "Auto", a światłami nie istnieje tudzież nie działa. Zresztą na Motolaciku w którymś z tematów pisałem, że wycieraczkami w trybie "Auto" nadal zarządza jakiś kapryśny typ i od jego humorków zależy jak działają one w trakcie opadu atmosferycznego w postaci deszczu. Co dopiero korelacja/powiązanie ze światłam 🤦‍♂️🤷‍♂️😅

 

Ł.

 

Dokladnie tak samo mam w Mazdzie i mnie to irytuje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ancypankrator napisał(a):

 

Niezbyt 😅 Nie zwróciłem na to uwagi, ale tak na szybko stwierdzam, iż korelacja między wycieraczkami w trybie "Auto", a światłami nie istnieje tudzież nie działa. Zresztą na Motolaciku w którymś z tematów pisałem, że wycieraczkami w trybie "Auto" nadal zarządza jakiś kapryśny typ i od jego humorków zależy jak działają one w trakcie opadu atmosferycznego w postaci deszczu. Co dopiero korelacja/powiązanie ze światłam 🤦‍♂️🤷‍♂️😅

 

Ł.

Tyle się o tych wycieraczkach naczytalem, że spodziewałem się najgorszego ale akurat tutaj jestem pozytywnie zaskoczony. Imo działają całkiem poprawnie, przynajmniej narazie :hmm:

 

Jeszcze jedno spostrzeżenie, to automatyczne długie (fakt, że trzeba je zakazdym razem aktywować podobnie jak Auto hołd to zakrawa o pomstę do nieba), które też wydają się działać ok i to od niskich prędkości, co mnie cieszy. W Atece dopiero przy ponad 55-7km/h zalaczaly się, co mnie z kolei wkurzało, bo sporo po podmiejskich krętych drogach jeżdżę na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zinger napisał(a):

Tyle się o tych wycieraczkach naczytalem, że spodziewałem się najgorszego ale akurat tutaj jestem pozytywnie zaskoczony. Imo działają całkiem poprawnie, przynajmniej narazie :hmm:

 

Jeszcze jedno spostrzeżenie, to automatyczne długie (fakt, że trzeba je zakazdym razem aktywować podobnie jak Auto hołd to zakrawa o pomstę do nieba), które też wydają się działać ok i to od niskich prędkości, co mnie cieszy. W Atece dopiero przy ponad 55-7km/h zalaczaly się, co mnie z kolei wkurzało, bo sporo po podmiejskich krętych drogach jeżdżę na codzien.

 

O tych wycieraczkach wielu mówi, więc jednak konkurencja musi mieć lepsze rozwiązania 🤷‍♂️

 

Miałem auto z grupy VAG i wycieraczki w trybie auto działały dobrze, natomiast korelacji ze światłami nie pamiętam, z kolei w Lalce III na pewno to działało i to całkiem nieźle.

 

Automatyczne długie działają faktycznie znakomicie, w poprzedniej generacji zresztą też działało to super. Tutaj akurat niektóre auta konkurencji made in Germany mogą się uczyć 😌

 

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ancypankrator napisał(a):

 

Może w Azji nie potrzebują tego? 🤷‍♂️

Przyzwyczaisz się w końcu, bądź irytacja ustąpi takiemu "ehh" 😅

 

Ł.

 

Przez ponad 3 lata sie nie przyzwyczailem ;) W okresie jesien/zima jezdze caly czas na mijania. W Citroenie zony dziala to duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał(a):

@wujek co Cie tak rozbawilo, dawaj smialo :hmm:

Brak ACC w korku, niedziałające przez złą pogodę. Nie wymieniłeś ale dźwięki asystentów. Multimedia, radio, car play. Brak Automatycznych świateł w połączeniu z wycieraczkami. Generalnie to są rzeczy które uzywam na codzień więc nieźle bym zdziwił jakoby to tak działało :panic: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Brak ACC w korku, niedziałające przez złą pogodę. Nie wymieniłeś ale dźwięki asystentów. Multimedia, radio, car play. Brak Automatycznych świateł w połączeniu z wycieraczkami. Generalnie to są rzeczy które uzywam na codzień więc nieźle bym zdziwił jakoby to tak działało :panic: 

Z ACC jest srednio, ale musze dluzej potestowac, jednak cudow sie nie spodziewam.

Dzwieki asystentow mi nie wadza i chyba da sie to wylaczyc.

Multimedia, radio - co konkretnie bo nie rozumiem.

Car play/ AA tylko przez kabel - tak mialem w Seacie i wiedzialem, ze tu jest podobnie, wiec bez zmian. 

Swiatla polaczone z pogoda - nigdy o tym nie myslalem, nie wiem czy to bylo w Seacie.

 

Wiec z tych ww to tak naprawde srednie ACC jest dla mnie najwkiesza wada, poki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zinger napisał(a):

Z ACC jest srednio, ale musze dluzej potestowac, jednak cudow sie nie spodziewam.

Dzwieki asystentow mi nie wadza i chyba da sie to wylaczyc.

Multimedia, radio - co konkretnie bo nie rozumiem.

Car play/ AA tylko przez kabel - tak mialem w Seacie i wiedzialem, ze tu jest podobnie, wiec bez zmian. 

Swiatla polaczone z pogoda - nigdy o tym nie myslalem, nie wiem czy to bylo w Seacie.

 

Wiec z tych ww to tak naprawde srednie ACC jest dla mnie najwkiesza wada, poki co.

Pisałeś ze automatycznie radio wyłącza i trzeba klikać. Wiekszosc aut ma taką opcję, że nawet jak masz światła dzienne to jak wycieraczki chodzą w trybie ciaglym

przez parędziesiąt sekund to automat włącza światła mijania. Małe rzeczy ale jak się człowiek przyzwyczaił to ciężko przywyknąć do dodatkowych czynności. To samo reset auto hold. Choć w nowych autach tak na prawdę brakuje tej personalizacji. Wszystko się resetuje po wyłączeniu i musisz się naklikac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wujek napisał(a):

Pisałeś ze automatycznie radio wyłącza i trzeba klikać. Wiekszosc aut ma taką opcję, że nawet jak masz światła dzienne to jak wycieraczki chodzą w trybie ciaglym

przez parędziesiąt sekund to automat włącza światła mijania. Małe rzeczy ale jak się człowiek przyzwyczaił to ciężko przywyknąć do dodatkowych czynności. To samo reset auto hold. Choć w nowych autach tak na prawdę brakuje tej personalizacji. Wszystko się resetuje po wyłączeniu i musisz się naklikac. 

Czego nie rozumiem, bo to kwestia softu, więc raczej powinno być z tym łatwiej nie trudniej :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał(a):

Czego nie rozumiem, bo to kwestia softu, więc raczej powinno być z tym łatwiej nie trudniej :bzik:

W VAG można sobie poustawiać zewnętrznym softem i odpada klikanie. Nie wiem czy w Koreankach jest podobnie. imo popularne auta więc pewnie coś jest dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wujek napisał(a):

W VAG można sobie poustawiać zewnętrznym softem i odpada klikanie. Nie wiem czy w Koreankach jest podobnie. imo popularne auta więc pewnie coś jest dostępne. 

Też o tym myślałem, muszę poszukać. Chociaż na forum HT nie widziałem nic na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

@zinger

Jak oceniasz wyciszenie Tucsona w porownaniu z Ateca przy predkosciach 120-140km/h?

 

 

Ciezko powiedziec, bo nie mialem okazji tyle jechac. Jak wracalem to byla sniezyca i max 70 na autosradzie sie jechalo :] Od tego czasu tylko po miescie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odświeżę, bo właśnie 4kkm stuknęło po 2 mies. Jestem bardzo zadowolony z wyboru, jeździ się super, nie tylko mnie ale i żona chętnie wsiada za kółko, nawet chętniej niż do elektrycznej skodziny.

Wad większych nie widzę, może mogłoby być ciszej przy prędkościach autostradowych, ale większość i tak jeżdżę Krk i okolice, do codziennej jazdy bardzo fajny, mimo twardszego zawieszenia (nline) i kol 19 jest bardzo komfortowo i wygodnie. 

Średnie spalanie do tej pory 7.4l, myślę że spokojnie zejdzie litra jak się ciepłej zrobi. Oby tak dalej :serducha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wracamy z nart, sama jazda bardzo przyjemna, regulowane oparcie tylnej kanapy rewelka bo ma się prawie pol-lezaca pozycje ma drzemke i głową nie leci i ogólnie sporo miejsca, ACC działa całkiem przyzwoicie... Tylko spalanie w trasie, przy 4os+bagaz+box z nartami i przy 130 na tempomacie 10l lyka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał(a):

Właśnie wracamy z nart, sama jazda bardzo przyjemna, regulowane oparcie tylnej kanapy rewelka bo ma się prawie pol-lezaca pozycje ma drzemke i głową nie leci i ogólnie sporo miejsca, ACC działa całkiem przyzwoicie... Tylko spalanie w trasie, przy 4os+bagaz+box z nartami i przy 130 na tempomacie 10l lyka. 

 

 

To zasieg jak w  EV sie robi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

To zasieg jak w  EV sie robi ;]

 

No 600km spokojnie więc dramatu nie ma. Ale i tak po jakichś 400 trzeba kości rozprostować, ja nie z tych dizlowych pożeraczy kilometrów;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.