Skocz do zawartości

Sterownik do pieca gazowego


gilbert3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę bez doktoryzowania się z tematu i zadawania wyrafinowanych pytań w Google otrzymać odpowiedź jaki na jaki sterownik powinienem wymienić, żeby móc zaplanować włączenie i wyłączenie pieca oraz kontrolę temperatury z oddalonego miejsca? Mam taki ale nie ma apki ;) Na miejscu jest stale wifi jeśli to ma znaczenie. 

IMG_20231128_095344568.jpg

IMG_20231128_095353709.jpg

IMG_20231128_095330068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gilbert3 napisał(a):

Sterownik do pieca* gazowego

 

*kociołka ;] 

 

U mnie Vitopend ładnie współpracuje z Euroster, na to bym stawiał 👍

Allegro: => kliken machen <=

Pełna dokumentacja: => kliken machen <=

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitopend 100, ha tfu.

aż mnie rzuca jak to coś kotłopodobne wspomnę.

miałem przez prawie rok i wykorbiłem w diabły. Wiecznie problemy z ciepłą wodą (2-funkcyjny szajs) - po odkręceniu kranu płomień się zapalał i jak już nagrzał wodę to wyłączał, bo stwierdzał chyba, że jednak nie pobiera nikt wody. I taka huśtawka temperatur. ASO vismana powymieniało trochę elektroniki i się poddało.

ale grzejniki to spoko - grzało.

Tadam.

Zmieniłem na brotje i zapomniałem co to 'piec'.

vitopenda dostał teściu i włączone ma razem z kotłem na ekogroszek (ale mało co używa, bo drewna ma sporo).

 

z fartem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2023 o 08:38, gilbert3 napisał(a):

Czy mogę bez doktoryzowania się z tematu i zadawania wyrafinowanych pytań w Google otrzymać odpowiedź jaki na jaki sterownik powinienem wymienić, żeby móc zaplanować włączenie i wyłączenie pieca oraz kontrolę temperatury z oddalonego miejsca? Mam taki ale nie ma apki ;) Na miejscu jest stale wifi jeśli to ma znaczenie. 

IMG_20231128_095344568.jpg

IMG_20231128_095353709.jpg

IMG_20231128_095330068.jpg

a masz może w domu bramkę zigbee jeżeli nie to polecam kupić i do tego  taki sterownik co prawda potrzebujesz do tego jeszcze przekaźnik beznapięciowy który na podstawie informacji z termostatu zamknie styki uruchamiajace piec np coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, exor napisał(a):

vitopend 100, ha tfu.

aż mnie rzuca jak to coś kotłopodobne wspomnę.

miałem przez prawie rok i wykorbiłem w diabły. Wiecznie problemy z ciepłą wodą (2-funkcyjny szajs) - po odkręceniu kranu płomień się zapalał i jak już nagrzał wodę to wyłączał, bo stwierdzał chyba, że jednak nie pobiera nikt wody. I taka huśtawka temperatur. ASO vismana powymieniało trochę elektroniki i się poddało.

ale grzejniki to spoko - grzało.

Tadam.

Zmieniłem na brotje i zapomniałem co to 'piec'.

vitopenda dostał teściu i włączone ma razem z kotłem na ekogroszek (ale mało co używa, bo drewna ma sporo).

 

z fartem.

 

 

To jest tak prosty kocioł, że nie wiem z czym serwis nie dał sobie tam rady... 

Co do pytania autora - dowolny z wyjściem beznapieciowym (stykiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, exor napisał(a):

vitopend 100, ha tfu.

aż mnie rzuca jak to coś kotłopodobne wspomnę.

miałem przez prawie rok i wykorbiłem w diabły. Wiecznie problemy z ciepłą wodą (2-funkcyjny szajs) - po odkręceniu kranu płomień się zapalał i jak już nagrzał wodę to wyłączał, bo stwierdzał chyba, że jednak nie pobiera nikt wody. I taka huśtawka temperatur. ASO vismana powymieniało trochę elektroniki i się poddało.

ale grzejniki to spoko - grzało.

Tadam.

Zmieniłem na brotje i zapomniałem co to 'piec'.

vitopenda dostał teściu i włączone ma razem z kotłem na ekogroszek (ale mało co używa, bo drewna ma sporo).

 

z fartem.

 

 

Mam dokładnie ten piec, pewno że 20 lat. Jedyny problem to po wylądowaniu atmosferycznym padła płyta główna i bezprzewodowy sterownik Uhren coś tam termostat. Wymienione z ubezpieczenia domu. Piec kompletnie bezproblemowy, co roku tylko serwis przed sezonem i nie pamiętam że istnieje. Aaaa nie, popsuł mi się ficzer do zatrzaskiwania klapki 

Edytowane przez Set
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@gilbert3

Jeśli masz wejście ON/OFF na kotle to poszedłbym w układ zbudowany na TUYA:

 

 

 

Opcja 1 JEŚLI dom jednopoziomowy [jak pisał @maras77 ]:

1 Przekaźnik TUYA

2 Czujnik temperatury i wilgotności

 

 

Opcja 2 Ważne jeśli ma być lepiej LUB masz dom dwupoziomowy

1 Termostat TUYA - wygoda z obsługi na miejscu

2 Głowice na kalafiorach TUYA

 

Opcja 3 

1 Przekaźnik TUYA

2 Głowice TUYA

 

Opcja prostsza, ale może być bardziej upierdliwa do obsługi jeśli jesteś na miejscu...

 

 

 

 

Dlaczego?

Na moim przykładzie - mam kocioł z własnym sterowaniem elektronicznym [nie on off] ale dwa poziomy na jednej pętli.

Latem muszę mieć górę wyłączoną - bo gorąco, ale podpiwniczenie ciut czasem podgrzać bo się robi punkt rosy.

 

Z kolei zimą jak chcę przyjechać to muszę ustawić grzanie na maksa.

 

Niestety nie koreluje to ze sobą i musiałem to nieco na czuja poustawiać i czasem myślę,

czy nie lepszym rozwiązaniem by było włączanie on off przez stycznik w kotle niż oddzielne układy.

 

Aha, głowice to super sprawa, bo jak dobrze poustawiasz warunki to zapominasz o kręceniu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.