Skocz do zawartości

Drewniany domek dla dzieci


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy posiada ktoś taki domek lub podobny ..https://www.obi.pl/domki/4iq-domek-arti-161-cm-x-179-cm-wys-221-cm/p/6297998

Zastanawiam się ja z jakością,chociaż cudów nie oczekuje i czy nie będzie za mały dla córki 4 letniej a za jakieś 2 lata jeszcze by syn z niego korzystał..

Samemu zbudować ,nie wiem czy się opłaca finansowo , a po drugie średnio mam czas ..

Może ktoś coś polecić innego sprawdzonego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozleci się po 2-3 latach

To jednak zawsze drewno, czyli można deskę dołożyć/wymienić.

Cena żadna.

W poprzednim domu sam robiłem dzieciom - nie opłaca się.

Teraz mam zamówiony o taki, za 6.000,00 zł

Aha  i nie, dzieciom WCALE się nie podoba "zabawa" w budowanie domku. Te czasy minęły.

Dzisiejsze dzieci chcą jak my - szybko i sprawnie, a nie p.....ć się tygodniami...

Screenshot_20240115-100313.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, technix napisał(a):

Nie rozleci się po 2-3 latach

To jednak zawsze drewno, czyli można deskę dołożyć/wymienić.

Cena żadna.

W poprzednim domu sam robiłem dzieciom - nie opłaca się.

Teraz mam zamówiony o taki, za 6.000,00 zł

Aha  i nie, dzieciom WCALE się nie podoba "zabawa" w budowanie domku. Te czasy minęły.

Dzisiejsze dzieci chcą jak my - szybko i sprawnie, a nie p.....ć się tygodniami...

Screenshot_20240115-100313.png

Jaka masz wielkość samego domku w środku ? Zjeżdżalnie huśtawki i ściankę wspinaczkowa już młoda ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy posiada ktoś taki domek lub podobny ..https://www.obi.pl/domki/4iq-domek-arti-161-cm-x-179-cm-wys-221-cm/p/6297998

Zastanawiam się ja z jakością,chociaż cudów nie oczekuje i czy nie będzie za mały dla córki 4 letniej a za jakieś 2 lata jeszcze by syn z niego korzystał..

Samemu zbudować ,nie wiem czy się opłaca finansowo , a po drugie średnio mam czas ..

Może ktoś coś polecić innego sprawdzonego 🙂

Montowalem inny domek z tej firmy, kupowany bezposrednio u nich.
Poszlo sprawnie, domek stoi trzeci rok i na razie sie nie rozpada. :)

Jedna ze scian przyszla uszkodzona, zglosilem im to, ale zanim odpowiedzieli to chcialem domek zmontowac, wiec sam ja sobie naprawilem.
Po jakims czasie odpisali, ze przysla wadliwy element, ale odpowiedzialem, ze juz nie trzeba, wiec odpisali, ze w takim razie oddadza troche pieniedzy.
Czyli ogolnie wrazenia na plus, zarowno z samego domku, jak i podejscia do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy posiada ktoś taki domek lub podobny ..https://www.obi.pl/domki/4iq-domek-arti-161-cm-x-179-cm-wys-221-cm/p/6297998

Zastanawiam się ja z jakością,chociaż cudów nie oczekuje i czy nie będzie za mały dla córki 4 letniej a za jakieś 2 lata jeszcze by syn z niego korzystał..

Samemu zbudować ,nie wiem czy się opłaca finansowo , a po drugie średnio mam czas ..

Może ktoś coś polecić innego sprawdzonego 🙂

Ja kupiłem u tych ludzi:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/quot-oliwia-quot-taras-z-piaskow-3m-slizg-i5031509009.html

Widzę, że mają obecnie podobne. Kupowałem za 2600 z transportem, prawie 9 lat temu. Stoi do dziś ;).

Po instalacji pomalowałem go + odświeżałem 2 lata temu. Przyjechał w komponentach, wystarczyło skręcić do kupy. Samemu raczej wyszło by drożej i zajeło by to mnóstwo czasu.

 

image.png.a8814ef45b3afd4a0596dbd899f58a2c.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc samemu za drewno wydałem 2k z impregnatem sadolina, zjeżdżalnia na olx , długa 3m kosztowała 150, akcesoria 100 i huśtawka typu "bocianie gniazdo" 150.

Domek wymiarów 2,2*1,5m. W środku ma koło 1,5*1*5

IMG-20220324-WA0005.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpyrek napisał(a):

Robiąc samemu za drewno wydałem 2k z impregnatem sadolina, zjeżdżalnia na olx , długa 3m kosztowała 150, akcesoria 100 i huśtawka typu "bocianie gniazdo" 150.

Domek wymiarów 2,2*1,5m. W środku ma koło 1,5*1*5

IMG-20220324-WA0005.jpg

Kiedy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.obi.pl/domki/4iq-domek-rocky-ze-slizgiem-400-x-226-cm-wys-250-cm/p/2536068 - mam ten, chociaż na stronie producenta nazywa się Jerzyk, no i 4 lata temu kosztował 1600zł. Jakość taka se, marketowa - kilka desek krzywych do naciągnięcia przy montażu, ze dwie mocno cieknące żywicą. Pomalowałem, na dach dołożyłem dodatkowo gont karpiówkę. Drewno niezbyt grube, ale to nie dom mieszkalny, tylko dla dzieci, nie ma być na wieki. Wyszedłem z założenia, że ma się samo zbiodegradować akurat jak dzieci wyrosną z niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.02.2024 o 22:50, DamianB napisał(a):

mam ten, chociaż na stronie producenta nazywa się Jerzyk:)

jerzyk jest troche inny, sam domek jest wyzej, podstawa domku na wysokosci 120, albo 150cm, jesli dobrze pamietam

no i schodki zamienione miejscami ze zjezdzalnia
wiecej roznic nie widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 21:25, Cezarek napisał(a):

Witam.

Czy posiada ktoś taki domek lub podobny ..https://www.obi.pl/domki/4iq-domek-arti-161-cm-x-179-cm-wys-221-cm/p/6297998

Zastanawiam się ja z jakością,chociaż cudów nie oczekuje i czy nie będzie za mały dla córki 4 letniej a za jakieś 2 lata jeszcze by syn z niego korzystał..

Samemu zbudować ,nie wiem czy się opłaca finansowo , a po drugie średnio mam czas ..

Może ktoś coś polecić innego sprawdzonego 🙂

 

Mam ten domek od sierpnia 2021 (wtedy za 899 zł ), kupiony na trzecie urodziny córki.

Po zakupie pomalowałem wszystkie elementy, dach pokryłem dodatkowo gontem bitumicznym. Póki co stoi, w ostatni weekend nawet się tam bawiła z 5 lat starszym bratem.

Nie jest duży, ale dla dziecka starcza. 10-cio latek musi się schylać, ale po coś wejdzie, albo na krzesełku które mam w środku siądzie. Dorosły jak się poskłada, to też wejdzie. Minusem są drzwi, które się nie zamykały - dołożyłem magnes (taki jak do mebli)  - ale raz działa fajnie, a innym razem nawet pomimo magnesu drzwi odskakują.

Jakość wykonania - ściany są jako całość, z przymocowanymi zszywkami dość cienkimi deskami, samemu na pewno zrobi się to solidniej i z lepszych materiałów, ale kosztem czasu i pieniędzy.

 

Zdjęcie z przed chwili ;)

obraz.png.6fcc4c7f8becb09ec976ebcaf95c5038.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, komandos80 napisał(a):

jerzyk jest troche inny, sam domek jest wyzej, podstawa domku na wysokosci 120, albo 150cm, jesli dobrze pamietam

no i schodki zamienione miejscami ze zjezdzalnia
wiecej roznic nie widze :)

Jakoś mega krzywo musiałem spojrzeć, bo on jednak istotnie się różni - Jerzyk jest większy w środku, rzut od góry to nie prostokąt, ma "dobudówkę" jeszcze. Od biedy byłem w stanie się tam wzdłuż położyć bez podkulania nóg :)

Ale konstrukcja i użyte materiały generalnie te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.