Skocz do zawartości

Skrzynka rozsączająca


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, KYRTAP napisał(a):

Szukam jakiejś alternatywy dla skrzynek rozsączających do deszczówki. Niby są dedykowane ale może macie lepsze i tańsze pomysły. 

 

najtaniej to coś takiego

image.png.38aa3217f94276a845beae0ce69f47cd.png

 

https://odwodnienia24.pl/pl/p/Studzienka-przelewowo-rozsaczajaca-110/214?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAlJKuBhAdEiwAnZb7lf8MlJH5WcAuoNI9rDM_0OvAqsFJX4mIjcGJza_bcIjcUDg9NRzFfRoCWawQAvD_BwE#galleryName=productGallery,imageNumber=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest teren wybitnie gliniasty. Siedem lat temu prowizorycznie wkopałem taką skrzynię, do góry dnem, owijając agrowłokniną i przysypując ziemią. Po czasie zasadziłem  tam jakieś rośliny i o dziwo nic się nie podtapia, żadnych problemów. Strach tam zaglądać, ale prowizorka wygrała :)

Siedem lat i żadne ulewy nie były temu straszne 😄  

image.png

Edytowane przez zurekk
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś czytałem, że ktoś zrobił ze skrzynek po napojach. Miałem robić to samo, przywiozłem wielkie kubły plastikowe, wchodzi tam ze 40 takich skrzynek, ale zaniechałem, bo podobno za zbiornik teraz wracają chyba 80%. A u mnie wody tyle, że teraz ze studni co drugi dzień 1000L wylewam, także to co miałem robić miało mieć 3 kubiki i gdzieś przy spadku 8-10% tak czy tak u sąsiada by gdzieś wypłynęło, bo z wierzchu 40cm zwykłej ziemi, a pod spodem nieprzepuszczalna glina. Także przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rodzaj gleby, bo podejrzewam że w glinę to raczej ciężko będzie się rozsączać.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś alternatywy dla skrzynek rozsączających do deszczówki. Niby są dedykowane ale może macie lepsze i tańsze pomysły. 
Do każdego spustu rynowego mam podpięte ok 10m rury 80mm rozsaaczajacej jest ona położona w wykopie pod trawnikiem na głębokości ok 80cm , owinięta geowłóknina i zasypana zwrem

Od 13lat zero problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał(a):

Do każdego spustu rynowego mam podpięte ok 10m rury 80mm rozsaaczajacej jest ona położona w wykopie pod trawnikiem na głębokości ok 80cm , owinięta geowłóknina i zasypana zwrem

Od 13lat zero problemów

Ja tak miałem w poprzednim domu, ale końce tych rur w studniach z kręgów.

Sporo wody w nich się zbierało po ulewach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Sprawdza się takie rozwiązanie podczas dużej ulewy? 

Nie mam tego, na zdrowy rozum jak ziemia nie przyjmie to po prostu będziesz miał kałuże w jakimś miejscu, to ma za zadanie odprowadzić wodę od chałupy, na piachu sprawdzi się idealnie, na mocnej glinie będzie kałuża, a jaki jest próg bezpieczeństwa to nie wiem ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KYRTAP napisał(a):

 

Sprawdza się takie rozwiązanie podczas dużej ulewy? 

 

Mam takie coś zainstalowane za przelewem ze zbiornika na deszczówkę. Od jesieni nie korzystam z wody deszczowej, więc zbiornik pełny, Jak dłużej pada, to w okolicy "kratki" robi się kałuża, która dość szybko znika. Latem, jak się zdarzy oberwanie chmury przy prawie pełnym zbiorniku, to też jest woda na trawie, ale szybko wsiąka pomimo gliniastej ziemi. Dachu mam ponad 200m2, więc trochę wody tam leci.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 14:46, KYRTAP napisał(a):

 

Sprawdza się takie rozwiązanie podczas dużej ulewy? 

U mnie za zbiornik robi :

 https://cetel-hurtownia.pl/rura-trzonowa-karbowana-400-k-3000,3,11528,18077

 

Nie ma dna i wkopana przy odpływach z rynien.

Generalnie się sprawdza.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.