Skocz do zawartości

Alufelgi. Nowe firmy X czy OEM używane?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje koła dostały nóżek, więc jestem zmuszony kupić nowe lub używane. Znalazłem fajne używki ale w tej samej cenie widzę nowe felgi firmy CARMANI które mi się podobają. Pytanie:

Jak z trwałością, jakością, giętkością felg takich firm?

Dobry czy znany producent to na przykład: Ronal, BBS, OZ, Dezent, AEZ... Carmani? Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane OE, bez dwóch zdań.

 

Aftermarket potencjalnie nie w jest gorszy - np. w czołgu felgi OE mają od środka nabite Borbet. Ale jak wszystko "z tej samej fabryki" - parametry produkcji nie muszą być takie same.

 

Dwa, nie musisz doktoryzować się z numerów KBA, offsetow itd. 

 

Oczywiście, nawet najlepsze felgi są do kitu jak są krzywe... Najlepiej podejść do wulkanizacji i poprosić, żeby samą felga zakręcił na maszynie czy nie bije.

 

A jak dobrze poszukasz, to może kupisz nawet swoje?

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał(a):

Używane OE, bez dwóch zdań.

 

Aftermarket potencjalnie nie w jest gorszy - np. w czołgu felgi mają od środka nabite Borbet. Ale jak że wszystko "z tej samej fabryki" - parametry produkcji nie muszą być takie same.

 

Dwa, nie musisz doktoryzować się z numerów KBA, offsetow itd. 

 

Oczywiście jak felgi proste - najlepiej podejść do wulkanizacji i poprosić, żeby samą felga zakręcił na maszynie czy nie bije.

 

A jak dobrze poszukasz, to może kupisz nawet swoje?

Te nowe mają identyczne patametry z tymi starymi, seryjnymi więc jakikolwiek doktoryzowanie odpada. Podobają mi się jak jasny gwint i pasują do mojego auta. Chodzi o to czy takie inne felgi nie są zrobione z gównolitu i za pół roku nie zrobią się jajka albo lakier Nie odejdzie po jednym sezonie.

Jeżeli znajdę fajne używane oryginalne to wezmę ale muszę być pewny że te nowe to szmelc, dziadostwo, tandeta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podobają, to kup. Chcesz za każdym razem patrzeć na samochód i myśleć "ach, na tamtych to by był piękny..." ?!


Najwyżej wymienisz po roku, ze stratą ilu - €100 od sztuki? 

 

Pokaż, jaka to obręcz, ponabijamy się z Ciebie ;)

 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że jesteś z Krakowa.

Podjedź do nich do Bronowic LINK

W cenie aftermarketowych dostaniesz u nich komplet nowych oryginałów z gwarancją i fakturą. Mnie też się strasznie upodobał jeden konkretny wzór 20 cali z Audi RS6, nie mieli ale po 2 miesiącach zadzwonili że mają takie o jakie pytałem czy nadal jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost2255 napisał(a):

Tylko OEM. Miałem nowe firmowe i musiałem prostować. Kapselki obeszły z farby. Więcej tego błędu nie popełnię. 

 

W BMW oe też potrafią się utlenić pod klarem także nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bengamin napisał(a):

widzę że jesteś z Krakowa.

Podjedź do nich do Bronowic LINK

W cenie aftermarketowych dostaniesz u nich komplet nowych oryginałów z gwarancją i fakturą. Mnie też się strasznie upodobał jeden konkretny wzór 20 cali z Audi RS6, nie mieli ale po 2 miesiącach zadzwonili że mają takie o jakie pytałem czy nadal jestem zainteresowany.

Drogo jak jasny gwint. Jest jeden fajny komplet co nie zmienia faktu że drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.