Skocz do zawartości

Delikatna stłuczka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie drugie wozidełko które ma u mnie dożywocie celem kręcenia się wokół komina ;) Thalia z 2008r

Ostatnio miałem przygodę, babka wjechała w bok, wygląda to jak na zdjęciu poniżej.

Uszkodzenia;

drzwi zarysowane (nie otwierają się, ale raczej nie z powodu wgniecenie tylko coś z mechaniką zamka )

nadkole delikatnie wgniecione zarysowane

błotnik przerysowany

 

Opadnięty zderzak to jednak wynik innego zdarzenia, kilka lat temu babka wjechała w kuper

 

Generalnie dostałem poropozycję na podstawie zdjeć od ubezpieczyciela OC 2500zł bez oględzin. Odmówiłem i czekam za rzeczoznawcę.

Ile za szkodę, bo chyba więcej niż 2.5kpln

 

 

 

IMG-20240317-WA0000.jpg.5e817cb9885f5220fa64336c1a3dfdb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu Fiata Brava 1.4. 12v.

 

Miałem kolizję: gość wymusił i wjechał mi w tylne koło. Dostałem całkę: 3.600 zł. Oczywiście nic z uszkodzeniami nie robiłem, bo oprócz małej rysy na błotniku między kołem a drzwiami to jedynym widocznym uszkodzeniem był połamany kołpak.

Po pół roku sprzedałem to auto za 3.800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2024 o 09:58, siwyyy77 napisał(a):

Mam takie drugie wozidełko które ma u mnie dożywocie celem kręcenia się wokół komina ;) Thalia z 2008r

Ostatnio miałem przygodę, babka wjechała w bok, wygląda to jak na zdjęciu poniżej.

Uszkodzenia;

drzwi zarysowane (nie otwierają się, ale raczej nie z powodu wgniecenie tylko coś z mechaniką zamka )

nadkole delikatnie wgniecione zarysowane

błotnik przerysowany

 

Opadnięty zderzak to jednak wynik innego zdarzenia, kilka lat temu babka wjechała w kuper

 

Generalnie dostałem poropozycję na podstawie zdjeć od ubezpieczyciela OC 2500zł bez oględzin. Odmówiłem i czekam za rzeczoznawcę.

Ile za szkodę, bo chyba więcej niż 2.5kpln

 

 

 

IMG-20240317-WA0000.jpg.5e817cb9885f5220fa64336c1a3dfdb3.jpg

Bez sensu.

Tracisz czas rzeczoznawcy, potem wszyscy mają drogie ubezpieczenie.

2500 zł za to to jak pocałunek Pana Boga.

Swoją drogą, bezrobotny jesteś, że masz czas na takie głupoty?

Marzę za czasami gdy ktoś taki jak Ty osiągnie to o co walczył, dostanie powiedzmy 4kzl i 7 dni na dostarczenie potwierdzenia złomowania (skoro całka).

  • Nie lubię tego 2
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, technix napisał(a):

Marzę za czasami gdy ktoś taki jak Ty osiągnie to o co walczył, dostanie powiedzmy 4kzl i 7 dni na dostarczenie potwierdzenia złomowania (skoro całka).

 

W większości przypadków całka to brak ekonomicznego uzasadnienia naprawy, nie brak technicznych możliwości jej wykonania.

 

Są przecież już przepisy, że po dużej naprawie trzeba zrobić dodatkowe badanie techniczne...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grogi napisał(a):

Są przecież już przepisy, że po dużej naprawie trzeba zrobić dodatkowe badanie techniczne...

Po dużej naprawie czy po odebraniu dowodu przez policję na miejscu zdarzenia? :)
Bo to może być pęknięta lampa albo stłuczone lusterko nawet tylko...

Edytowane przez DamianB
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DamianB napisał(a):

Po dużej naprawie czy po odebraniu dowodu przez policję na miejscu zdarzenia? :)
Bo to może być pęknięta lampa albo stłuczone lusterko nawet tylko...

 

Szkoda istotna to szkoda w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego samochodu, która wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego i kwalifikuje pojazd do dodatkowego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szkoda istotna to szkoda w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego samochodu, która wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego i kwalifikuje pojazd do dodatkowego badania technicznego.
Kiedy odbywa się ta kwalifikacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DamianB napisał(a):
1 godzinę temu, grogi napisał(a):
 
Szkoda istotna to szkoda w zakresie elementów układu nośnego, hamulcowego lub kierowniczego samochodu, która wpływa na bezpieczeństwo ruchu drogowego i kwalifikuje pojazd do dodatkowego badania technicznego.

Kiedy odbywa się ta kwalifikacja?

 

Ja tylko cytuje kodeks. Jak jesteś ciekawy, to temat poznaj i zreferuj :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2024 o 22:08, technix napisał(a):

Bez sensu.

Tracisz czas rzeczoznawcy, potem wszyscy mają drogie ubezpieczenie.

2500 zł za to to jak pocałunek Pana Boga.

Swoją drogą, bezrobotny jesteś, że masz czas na takie głupoty?

Marzę za czasami gdy ktoś taki jak Ty osiągnie to o co walczył, dostanie powiedzmy 4kzl i 7 dni na dostarczenie potwierdzenia złomowania (skoro całka).

Nie przenoś swoich fantazji z Twojej branży do motoryzacji :ok:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2024 o 21:00, ochkarol napisał(a):

Przy zdarzeniu drogowym zazwyczaj jest policja i to ona ewentualnie "zabiera dowody rejestracyjne".

W moim przypadku pobite były obie lampy przednie i to zdyskwalifikowało auto.

W moim przypadku lampy były całe, ale chyba strząchnęła się żarówka kierunkowskazu i DR poleciał, bo maski nie dało się otworzyć by ją wymienić.

Bałem się na siłę szarpać, że nie zamknę potem.

Zabrali DR, dali kwit na drogę i 200km wróciłem bez kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.