Skocz do zawartości

Montaż napędu bramy garażowej


DarekB

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się właśnie za to i mam mały zgryz.

Jak zamontować ten dynks do bramy? Zdjęcie poglądowe, ale brama na oko taka sama.

obraz.png.f5930f6e15fafdb3747ce7cb76d3cc86.png

 

Tam jest chyba coś więcej niż sam plastik w tej bramie? Czego to się trzyma?

W komplecie z napędem nie było wkrętów do zamocowania, jakie powinny być te wkręty?

Brama jest duża i ciężka ( 5m szeroka ) i lepiej żeby to było mocno skręcone...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, DarekB napisał(a):

Jak zamontować ten dynks do bramy?

 

A co na to producent? Jakaś instrukcja miejsca montażu?

U mnie jest uchylna i ten interes jest na małe blachowkręty. Trochę kiepsko, bo lubią się luzować i noszę się z zamiarem przewiercenia na wylot pod śruby zamkowe - ale 15 lat już działa tylko czasami dokręcam :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Rado_ napisał(a):

U mnie byly wkręty w zestawie.

Chyba do blachy, łeb na klucz 10

Wchodzily jak w blachę 

 

O widzisz, i to jest trop!

Sprawdziłem magnesem - jest blacha ( prawdopodobnie ) na całej płaszczyźnie tej białej, na tym górnym rancie też trochę łapie ale słabiej. Czyli zamocuję tak samo jak na zdjęciu.

Wykręcę jeden wkręt z zawiasu, wezmę do sklepu i dobiorę takie same.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, wykręciłem jeden wkręt z zawiasu żeby wziąć do sklepu na wzór i nie był samowiercący.

Ale wziąłem samowiercące bo tak mi tam doradzono i wszystko pięknie się udało.

Brama działa, dziękuję wszystkim za pomoc :piwko:

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jak mocno trzeba naciągnąć ten pasek w szynie? On ma łatwo uginać się pod naciskiem czy wręcz przeciwnie - napięty mocno?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DarekB napisał(a):

Mam jeszcze jedno pytanie: jak mocno trzeba naciągnąć ten pasek w szynie? On ma łatwo uginać się pod naciskiem czy wręcz przeciwnie - napięty mocno?

W tej górnej od napędu?

U mnie jest łańcuch - był luźny i wyłaził z szyny, to go trochę naciągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał(a):

W tej górnej od napędu?

U mnie jest łańcuch - był luźny i wyłaził z szyny, to go trochę naciągnąłem.

Ja mam pasek. Przy podnoszeniu jest ok, ale przy opuszczaniu trochę się luzuje po tej stronie, gdzie nie ma połączenia z tym ramieniem do bramy i próbuje wyjść z szyny. Nie jest bardzo napięty to go jeszcze trochę naciągnę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DarekB napisał(a):

Ja mam pasek. Przy podnoszeniu jest ok, ale przy opuszczaniu trochę się luzuje po tej stronie, gdzie nie ma połączenia z tym ramieniem do bramy i próbuje wyjść z szyny. Nie jest bardzo napięty to go jeszcze trochę naciągnę.

A sprężynę równoważącą masz dobrze naciągniętą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DarekB napisał(a):

Myślę że nie wiem co to jest ;]

Bo pewnie nie masz jednej dużej nad bramą, ale po 3 małej średnicy pionowo w prowadnicach bramy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam coś takiego nad bramą, takie masywne ni to sprężyny, ni to zwoje czegoś... 15 lat nie było ruszane, nigdy się tym nie interesowałem bo brama działała w moim przekonaniu dość lekko i bez problemów.

Jak się sprawdza czy brama jest ustawiona odpowiednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DarekB napisał(a):

Nie no mam coś takiego nad bramą, takie masywne ni to sprężyny, ni to zwoje czegoś... 15 lat nie było ruszane, nigdy się tym nie interesowałem bo brama działała w moim przekonaniu dość lekko i bez problemów.

Jak się sprawdza czy brama jest ustawiona odpowiednio?

Nie wiem, ale chyba dzięki temu można ją otworzyć i zamknąć ręcznie po odłączeniu napędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DarekB napisał(a):

Nie no mam coś takiego nad bramą, takie masywne ni to sprężyny, ni to zwoje czegoś... 15 lat nie było ruszane, nigdy się tym nie interesowałem bo brama działała w moim przekonaniu dość lekko i bez problemów.

Jak się sprawdza czy brama jest ustawiona odpowiednio?

Ciężar bramy ma być zrównoważony sprężyną tak że ani nie opada ani nie jest wciągana do góry co może powodować większe opory dla napędu by pchnąć ją w dół.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest ok, z wyjątkiem może ostatnich 10cm brama zostaje w takim położeniu jak ją ustawię. Tylko na samym dole albo górze te ostatnie cm uciekają. Często zostawiam garaż uchylony tak na 40cm dla psa jak się chowa przed burzą i nie ma z tym problemu. Ale już jak chcę zostawić kilka cm żeby się wietrzyło albo tylko żeby się nie zatrzasnęło bo zaraz wracam to muszę chwilę ją pobalansować, ale też się da ustawić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.