Skocz do zawartości

Dziwny zapach


Lukasz71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem. Dwa tygodnie temu kupiłem Hyundaia ix35 2011 rok, 2.0 benzyna + gaz. Mam problem z zapachem w samochodzie. Wchodząc do niego czuję jakiś nieprzyjemny zapach, ciężko mi go nazwać. Czuć to tylko kilka chwil po wejściu do samochodu a później go już nie wyczuwam. Odświeżacz pomógł na parę dni. Najgorzej jest po pierwszym wejściu danego dnia, później jak już kilka razy go otworzę to już zazwyczaj nic nie czuję. Dziewczyna zasugerowała, że to może gaz, ale dawałem samochód na regulację gazu i wymianę filtrów, miałem też ustawianą geometrię na stacji diagnostycznej, to myślę że tacy fachowcy sami by zwrócili uwagę, że to śmierdzi gazem. 
Ja sam nie wiem co to może być za zapcha, czasem wydaje mi sie, ze to takie zmieszane z paliwem, ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz71 napisał(a):

Witam,

 

Mam problem. Dwa tygodnie temu kupiłem Hyundaia ix35 2011 rok, 2.0 benzyna + gaz. Mam problem z zapachem w samochodzie. Wchodząc do niego czuję jakiś nieprzyjemny zapach, ciężko mi go nazwać. Czuć to tylko kilka chwil po wejściu do samochodu a później go już nie wyczuwam. Odświeżacz pomógł na parę dni. Najgorzej jest po pierwszym wejściu danego dnia, później jak już kilka razy go otworzę to już zazwyczaj nic nie czuję. Dziewczyna zasugerowała, że to może gaz, ale dawałem samochód na regulację gazu i wymianę filtrów, miałem też ustawianą geometrię na stacji diagnostycznej, to myślę że tacy fachowcy sami by zwrócili uwagę, że to śmierdzi gazem. 
Ja sam nie wiem co to może być za zapcha, czasem wydaje mi sie, ze to takie zmieszane z paliwem, ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Zacznij od wysprzątania auta, wymiany filtra kabinowego i jakiegoś odgrzybiania (np. ozonowania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janusz napisał(a):

Zacznij od wysprzątania auta, wymiany filtra kabinowego i jakiegoś odgrzybiania (np. ozonowania). 

 

Jeśli to faktycznie zapach LPG to sprzątanie czy ozonowanie nie pomoże:)

Raczej każdy użytkownik auta z gazem go zna, chyba, ze to pierwsze w życiu takie auto. Nie jest to zapach samego LPG, bo to jest raczej bezwonne ale ze względów bezpieczeństwa zapach jest dodawany https://gazeo.pl/informacje/wiadomosci/Dlaczego-LPG-niemilo-pachnie,wiadomosc,10251.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, volf6 napisał(a):

Jeśli to faktycznie zapach LPG to sprzątanie czy ozonowanie nie pomoże:)

 

3 godziny temu, Lukasz71 napisał(a):

Wchodząc do niego czuję jakiś nieprzyjemny zapach, ciężko mi go nazwać. Czuć to tylko kilka chwil po wejściu do samochodu a później go już nie wyczuwam. Odświeżacz pomógł na parę dni.

Ja bym jednak zaczął od tego co napisałem, przy zagrzybionej klimatyzacji mogą być podobne objawy. Ten odświeżacz to raczej zagłuszył smród, a nie pomógł. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lukasz71 napisał(a):

Witam,

 

Mam problem. Dwa tygodnie temu kupiłem Hyundaia ix35 2011 rok, 2.0 benzyna + gaz. Mam problem z zapachem w samochodzie. Wchodząc do niego czuję jakiś nieprzyjemny zapach, ciężko mi go nazwać. Czuć to tylko kilka chwil po wejściu do samochodu a później go już nie wyczuwam. Odświeżacz pomógł na parę dni. Najgorzej jest po pierwszym wejściu danego dnia, później jak już kilka razy go otworzę to już zazwyczaj nic nie czuję. Dziewczyna zasugerowała, że to może gaz, ale dawałem samochód na regulację gazu i wymianę filtrów, miałem też ustawianą geometrię na stacji diagnostycznej, to myślę że tacy fachowcy sami by zwrócili uwagę, że to śmierdzi gazem. 
Ja sam nie wiem co to może być za zapcha, czasem wydaje mi sie, ze to takie zmieszane z paliwem, ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam.

Otwórz maskę i powoniaj. Czy nie podobny zapach co w kabinie. Jeżeli chodzi o LPG. Znajomy też jeździł na różne serwisy gaziarzy. Lecz zapach został z nim na wieki wieków amen( złomowanie). Charakterystyczny smród może być też z klimy, walić będzie niemiłosiernie jak odpalisz ja w aucie. 

Może masz wilgoć ? 

Zacząłbym od sprawdzenia filtra kabinowego. I zrobił najprostszy test klimy że spreja na oczyszczenie. Jeżeli to nie pomoże to trzeba szukać dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątać porządnie auto. Klima, ozonowanie odgrzybanie.Psikać pianką do lpg i posprawdzać wszystkie połączenia lpg. Być może któreś puszcza.

Sprawdz czy gdzies woda nie zacieka (dywaniki, podłoga).

I taka ciekawostka, u mnie też tak waliło, przez pewien czas jak sie nie kapnąłem ze wymieniałem amortyzatory i psikałem wd40 w okolice podszybia. Część tego została gdzies w zakamarkach i potem mi dość długo śmierdziało. Faktycznie taki zapach paliwa z czyms zmieszanym. Pomyłem wszystko i zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć, czy nie wali z bagażnika.

Ew. pod maską czy nie masz starego gniazda ptaków, dechłej kuny czy czegoś innego.

Ja znalazłem raz nawet węża

 

image.jpeg.ffc0e7d6465d3802317909b54ccb6fc2.jpeg

Edytowane przez TWENTIS
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.