Skocz do zawartości

Kosiarka elektryczna


Camel

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ppmarian napisał(a):


Jedyna teraz długowieczna marka silników z której nie trzeba się doktoryzować to Honda


Wysłane za pomocą Tapatalk

No ok, ale co to znaczy długowieczna.

Bo byle jaka kosiarka przy trawniku 500-1000m2 to ile to jest koszenia? Pół godziny?

Licząc koszenie co tydzień to masz 2h motogodzin  pracy w sezonie na miesiąc?

Czyli rocznie taka kosiarka popracuje 12h?

Nie wiem z jakiego gownolitu musialbynyc silnik żeby nie wytrzymać 12 motogodzin rocznie.

 

Co innego jak ktoś co tydzień kosiarka 5000m2, to OK. Trzeba szukać czegoś pancernego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ppmarian napisał(a):

Klipo z Honda
Nie ma bardziej wytrzymałego czołgu
Mam taka z napędem na przód z końca lat 90 - NIE DO ZAJE…A

Nadal tłuką i ile kosztuje taka Honda w większej budzie, powiedzmy 53cm, tyle co chińczyk traktorek?

Moja kosztowała mnie coś około 2000, a teraz widzę że i po 1600 są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale co to znaczy długowieczna.
Bo byle jaka kosiarka przy trawniku 500-1000m2 to ile to jest koszenia? Pół godziny?
Licząc koszenie co tydzień to masz 2h motogodzin  pracy w sezonie na miesiąc?
Czyli rocznie taka kosiarka popracuje 12h?
Nie wiem z jakiego gownolitu musialbynyc silnik żeby nie wytrzymać 12 motogodzin rocznie.
 
Co innego jak ktoś co tydzień kosiarka 5000m2, to OK. Trzeba szukać czegoś pancernego.

Zapytaj tych co 5-6 sezonów kupują nową bo starej nie opłaca się naprawiać


Wysłane za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal tłuką i ile kosztuje taka Honda w większej budzie, powiedzmy 53cm, tyle co chińczyk traktorek?
Moja kosztowała mnie coś około 2000, a teraz widzę że i po 1600 są.

Używka 1500 i stania dolary przewiać orzechom ze dłużej pojedzi niż nowy chińczyk

O komforcie przedniego napędu nie wspominając


Wysłane za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 20:47, bergerac napisał(a):

Też szukam, teściom bym kupił ale raczej na baterie. Bez sensu w dzisiejszych czasach z kablem latać.

 

To zależy na jaką działkę. Baterie są fajne, jak masz okazjonalnie podkosić trawnik 5x5m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ppmarian napisał(a):

Używka 1500 i stania dolary przewiać orzechom ze dłużej pojedzi niż nowy chińczyk
O komforcie przedniego napędu nie wspominając

Kupowanie używanej kosiarki jest dla mnie taką samą mordęgą i szansą wtopy jak używanej fury, dlatego dziękuję, postoję mimo mniejszego komfortu.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie używanej kosiarki jest dla mnie taką samą mordęgą i szansą wtopy jak używanej fury, dlatego dziękuję, postoję mimo mniejszego komfortu.

Pechowiec to i palca w d…. złamie

Jak raz spobujesz koszenia z przednim napędem to jak jazda z dobrym automatem ciężko wrócić dobrowolnie do manuala


Wysłane za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ppmarian napisał(a):


Zapytaj tych co 5-6 sezonów kupują nową bo starej nie opłaca się naprawiać


 

 

u mnie właśnie po takim czasie kosiarka z Brigsem poległa (już nie wspominąc o wyskakującym bagnecie oleju, czy odkręcającym się korku paliwa) - kupiłem Riwala z silnikiem Loncina - kosztowała 1100 zł - wcześniej widziałem ją w akcji - i porównania nie ma - idzie jak dzik w szyszki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2024 o 15:56, komandos80 napisał(a):

jak nie masz uprzedzen do parskside'a to od poniedzialku w lidlu bedzie 2000W z napedem, za 800zl

Kupiłem i już mam uprzedzenia ;] Robię zwrot, strasznie kiepska jakość. Po 20 min. koszenia przez żonę wyłamało się gniazdo do podłączenia kabla.

Do starego boscha nie ma porównania. Nie polecam.

Edytowane przez MarcG
  • Lubię to 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcG napisał(a):

Kupiłem i już mam uprzedzenia ;] Robię zwrot, strasznie kiepska jakość. Po 20 min. koszenia przez żonę wyłamało się gniazdo do podłączenia kabla.

Do starego noszą nie ma porównania. Nie polecam.

Ja zrezygnowałem z zakupu kosiarki parkside, bo jakoś nie mogłem znaleźć oficjalnego sklepu, który by sprzedawał np. noże do tych kosiarek.

Znaczy coś tam się znajdzie, ale mam wrażenie, że to bardziej pasujący noz od innej kosiarki.

A jak np. Za jakiś czas połamie mi się nasadka od mulczowania to gdzie kupię nowa?

Dlatego tacie poleciłem jednak makite, tam bez problemu akcesoria i części zamienne są dostępne. No, ale jest też wyraźnie drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2024 o 15:54, komandos80 napisał(a):

Ja zrezygnowałem z zakupu kosiarki parkside, bo jakoś nie mogłem znaleźć oficjalnego sklepu, który by sprzedawał np. noże do tych kosiarek.

Znaczy coś tam się znajdzie, ale mam wrażenie, że to bardziej pasujący noz od innej kosiarki.

A jak np. Za jakiś czas połamie mi się nasadka od mulczowania to gdzie kupię nowa?

Dlatego tacie poleciłem jednak makite, tam bez problemu akcesoria i części zamienne są dostępne. No, ale jest też wyraźnie drożej...

 

W instrukcji jest napisane, gdzie kupić części. Grizzly, Kompernass itd... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2024 o 17:30, grogi napisał(a):

To zależy na jaką działkę. Baterie są fajne, jak masz okazjonalnie podkosić trawnik 5x5m. 

 

Ja mam z pińcet metrów i baterii (2x4Ah 20V) spokojnie wystarcza, czasem jeszcze koszę za płotem i po drugiej stronie. Owszem, są też kosiareczki z jedną baterią, to takie można sobie kupić jak ktoś ma kawałek trawy w ogródku działkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.